Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent az, hogy "előimádko...

Mit jelent az, hogy "előimádkozó"?

Figyelt kérdés
"Az Örökkévaló beburkolózott, mint egy előimádkozó és megmutatta Mózesnek a (Szlíchót) imarendet, mondván: amikor a zsidók vétkeznek előttem, mondják el ezen imákat és én megbocsátok nekik…”

2021. márc. 25. 08:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Aki az imát vezeti. A legtöbb helyen ez a kántor szokott lenni, de igazából bármelyik 13 éven felüli fiú/férfi (manapság sok helyen nők is) vezetheti az imát, vagyis az i.tentiszteletet, aki tud héberül olvasni, és ismeri az aktuális ünnep dallamvilágát. A legtöbb egyszerű hívő erre nem képes, még akkor sem, ha rendszeres vendég a zsinagógában, ezért van rá szükség, hogy valaki vezesse őket. Ellentétben a legtöbb keresztény felekezettel ez nem a rabbi feladata. Ha van még kérdésed nyugodtan tedd fel, rendszeresen vagyok előimádkozó.
2021. márc. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Erre is tudsz válaszolni?


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

2021. márc. 25. 11:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Sajnos nem Magyarországban vagyok, a magyar nyelvű imakönyveim meg nincsenek velem. Neten magyar nyelven én még nem találtam imakönyvet (volt hogy kerestem, mert szükségem lett volna rá). Elvileg a rabbiképző könyvtárában vannak szlichotok, hogy magyar nyelvű fordítása is van-e azt nem tudom, de most a lockdown miatt amúgy sincsenek szerintem nyitva. Ha nagyon akarod, akkor meg tudod venni az alábbi linken, hogy mennyiért, azt nem tudom, de nem hiszem, hogy nagyon drága lenne, ez egy vékony füzetecske, ha csak a szlichotok vannak benne, és semmi más.


[link]

2021. márc. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm segítségedet! Nagyon rendes vagy!
2021. márc. 25. 13:21
 5/5 A kérdező kommentje:

Meg lett véve a könyv. Hátha mást is érdekel: 224 oldalas, 2900.- Ft-ba került.

Nagyon köszönöm, hogy megadtad azt a linket!

2021. ápr. 2. 20:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!