Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki segítene ebben a...

Valaki segítene ebben a feladatban?

Figyelt kérdés

A mai nap - Urunk születésének hírüladása- jeles ünnep a katolikus naptárban. Arra emlékezünk, hogy az angyal hírül adja Máriának, hogy gyermeket fogan méhében, akit Jézusnak fognak hívni. (Lk 1,26-38)


Feladat:

Istenünk, te azt akartad, hogy örök Igéd

a Szent Szűz méhében emberi testet öltsön.

Add, kérünk, hogy mi, akik Megváltónkat

valóságos Istennek és valóságos embernek valljuk,

isteni természetének is részesei lehessünk.

Aki veled él és uralkodik a Szentlélekkel egységben,

Isten mindörökkön-örökké.


1.Ebből az imádságból ki kellene választani az a mondatot, amely Jézus isteni személyével kapcsolatban a Hiszekegyben is hasonlóan van megfogalmazva.


2. Urunk születésnek hírüladásának milyen sajátos neve van a katolikus magyar népi hagyományban?


3. Mi ennek az ünnepnek a tartalma és miért ez a dátuma, valamint, a mai nap melyik fontos, nagy keresztény ünneppel van kapcsolatban (mi e neve).



2021. márc. 25. 15:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Mert akkor született talán?
2021. márc. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1. valóságos Istennek és valóságos embernek valljuk

2. Gyümölcsoltó Boldogasszony

3. adj hozzá 9 hónapot

2021. márc. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
18%
Ebben mi a feladat? Nem értem ki ad ilyen feladatot?
2021. márc. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Inkább kérlek segíts megválaszolni!
2021. márc. 26. 14:21
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Már válaszoltam rá, megcsináltam helyetted a feladatot, de ha nem jó, hát keresgélj tovább.
2021. márc. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az utolsót szerintem jobban ki kellene fejteni!
2021. márc. 27. 10:11
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérdező: "1.Ebből az imádságból ki kellene választani az a mondatot, amely Jézus isteni személyével kapcsolatban a Hiszekegyben is hasonlóan van megfogalmazva."


Ján.1;

1. Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge.

2. Ez kezdetben az Istennél vala.

3. Minden ő általa lett és nála nélkül semmi sem lett, a mi lett.


Jn.1,14. És az Íge testté lett és lakozék mi közöttünk (és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét), a ki teljes vala kegyelemmel és igazsággal.

1Tim.3,16. És minden versengés nélkül nagy a kegyességnek eme titka: Isten megjelent testben, megigazíttatott lélekben, megláttatott az angyaloktól, hirdettetett a pogányok közt, hittek benne a világon, felvitetett dicsőségbe.


Mt.1,23. Ímé a szűz fogan méhében és szűl fiat, és annak nevét Immanuelnek nevezik, a mi azt jelenti: Velünk az Isten.

Jn.10,30. Én és az Atya egy vagyunk.

Ján.14;

7. Ha megismertetek volna engem, megismertétek volna az én Atyámat is; és mostantól fogva ismeritek őt, és láttátok őt.

8. Monda néki Filep: Uram, mutasd meg nékünk az Atyát, és elég nékünk!

9. Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem, Filep? a ki engem látott, látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát?

2021. márc. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdező: "2. Urunk születésnek hírüladásának milyen sajátos neve van a katolikus magyar népi hagyományban?"


Ha a vallásos részére vagy kíváncsi, bemásolok egy-két linket:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2021. márc. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!