Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik a legrégebbi ismert...

Melyik a legrégebbi ismert vallás, olyan is érdekel ami már "kihalt" mert élőből tudom hogy a Hinduizmis?

Figyelt kérdés
2021. márc. 28. 20:22
 1/9 anonim ***** válasza:
A legrégebbiek a természeti vallások, amikor az ősember a természet elemeinek tulajdonított misztikus erőt (pl. villám, tűz)
2021. márc. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Miből gondolod, hogy élőből a hindu? Például Mózes feltehetően Kr.e. 1500 évvel élt, lényegében ő alapozta meg a zsidó vallást. A zsidó vallási írások is régebbiek, mint a hindu írások. A hinduizmus kezdete a wikipédia szerint nagyjából Kr.e. első évezred eleje.
2021. márc. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
2-es: Lehet a kérdező ott volt a hinduizmus alapításánál.
2021. márc. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

#3

Ez is lehet, bármi lehet, nem tudom :D Én csak a wikipédia leírásából indultam ki.

2021. márc. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
2. Persze ilyen Afrikai IFA hit meg ilyenek léteznek, de szervezettből a Hindut tartják a legősibbnek, meg a wikipédia ezt írta :o (bár tény hogy volt ott a Harcos kaszt Upanisad mozgalom, Buddha után nem volt elterjedt, még meg nem refolmálta valaki szóval mai formában az is mondhatni kvázi új, bár néhol van 1-2 eldugott falu ahol szanszkritul beszélnek meg áldoznak is, ma meg már ugye a nem ártás van.
2021. márc. 28. 20:51
 6/9 anonim ***** válasza:

Jól írja #1 az animizmus a legrégebbi, de találtam egy szép ábrát neked a teljes rálátáshoz

[link]

2021. márc. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az ősi sumer vallás és az ősi kánaánita vallás kétségtelenül a legrégebbi mára kihalt vallásokhoz tartoznak, a judaizmus mai formája ugyan nem ennyire régi, de Yahweh és El (mindkettő Isten neve a héber Bibliában) az ősi kánaánita vallás pantheonjának a részét képezte, Yahweh és El egybeolvadásávól alakult ki a Yahwizmus (Yahwism) majd a proto-judaizmus. A zoroasztrianizmus az egyik legrégebbi monoteista vallás, sokak szerint befolyásolta a fő Ábrahámi vallásokat is. Az amerikai őslakosok vallásai is meglehetősem régiek.
2021. márc. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Shitworld ***** válasza:
A pletyka xD
2021. márc. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A hinduizmus egy meglehetősen heterogén vallás, persze tekinthetjük a Kr. e. I. évezred elejét a születésének, amikor intézm~nyes rendje megszilárdult (bráhminok), de például részét képezi a védikus hagyomány is, ami bizonyítottan legalább Kr. e. 3. évezred óta folytonosan jelen lévő tradíció. Így ezt tekinthetjük a jelenleg ismert legrégebbi olyan spirituális tradíciónak, ami a mai napig folytonosan és változatlan formában fennáll.
2021. márc. 29. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!