Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűn ezzel a logóval ellátott...

Bűn ezzel a logóval ellátott ruhát hordani? Többi lent.

Figyelt kérdés
A trasher márkának van ez a design-ja: [link] Ezen ugye egy fordított pentagram van, benne egy kecske szerű lénnyel, (ahogyan ugye sokszor sátánt is ábrázolják) a fején egy számmal “666” szerintetek ennek lehet köze a sátánizmushoz, vagy csak egy logó ami a lázadást szimbolizálja, de nincs köze sátán/istenhez? Én keresztény vagyok, és szeretnék trashert hordani, de nem tudom hogy ez isten káromlás e, vagy sátán imádásához van e köze.

2021. ápr. 2. 10:37
1 2 3
 11/29 Mansour ***** válasza:
100%
Ne úgy képzel el Istent, mint aki felülről figyel, hogy mit hordasz, és mit csinálsz. Istent nem zavarja semmi, a kérdés az, hogy rád hogyan hatnak a dolgok, például a szimbólumok. És szerintem hatnak, attól függetlenül is, hogy milyen indíttatásból használod azokat, és mit akarsz beléjük látni.
2021. ápr. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 Mansour ***** válasza:
100%

"szerintem ez a szimbólum is “menőn” néz ki"

Azt hiszem itt a dolog kulcsa. Szerintem is menőn néz ki egyébként, és pont ez a baj vele. Ez azt jelenti, hogy a szellemi szférában egy alapból negatív jelképet már pozitív tartalommal töltöttek meg.

2021. ápr. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
12.-ik, ez nagyon érdekes gondolat. Egy szinten egyet is értek veled, viszont én a fordítottját is látom a dologban. Szerintem pedig az is lehet a baj, hogy egy jól kinéző márkaszimbólumot, ami egyébként ártatlan, az emberek mély, rossz negatív tartalommal töltenek meg. Mármint szerintem ez is lehet egy nézőpont.
2021. ápr. 2. 12:41
 14/29 A kérdező kommentje:
De akkor röviden, keresztényként ne hordjak ilyen szimbólummal ellátott ruhát, mert rossz hatással lesz rám?
2021. ápr. 2. 13:06
 15/29 Mansour ***** válasza:

"Szerintem pedig az is lehet a baj, hogy egy jól kinéző márkaszimbólumot, ami egyébként ártatlan, az emberek mély, rossz negatív tartalommal töltenek meg."

Ez is előfordulhat, de itt nem erről van szó, ugyanis ez egy már korábban is létező és egyértelműen negatív töltetű szimbólum (kivéve annak, aki sátánista, de ezt most hagyjuk ki a számításból). Én úgy gondolom, hogy sem keresztényként, sem más vallásúként (kivéve sátánista), de még ateistaként sem kellene ezt a szimbólumot használni. A negatív szimbólum, még ha csak csekély mértékben is, de hat az emberre.

2021. ápr. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 Mansour ***** válasza:
Mondok egy példát. Vannak mondjuk death metal zenék öncélúan brutális, ezért lélekromboló szövegekkel. Ezek semmilyen pozitív hatással nem lehetnek az emberre. Vannak viszont olyan szövegek (vagy könyvek, filmek) ahol a brutalitást és a durva nyelvezetet valamilyen pozitív kicsengésű mondanivaló közlése, valamilyen katarktikus élmény kiváltása céljából alkalmazzák. Ezek ezért összességében pozitív hatásúak. Nekem ez a logó az előbbi kategória, sőt, mint már előbb említettem, bizonyos szempontból még rosszabb, mert csak nem is simán, öncélúan alkalmaz egy negatív szimbólumot, hanem azzal a rejtett szándékkal, hogy azt marketingeszközként felhasználva, pénzt szerezzen vele.
2021. ápr. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
És hogyan hat az emberre? Csak negatív energiát hordoz, vagy mintha sátánnak lenne kiskapu az elmédhez?
2021. ápr. 2. 18:21
 18/29 anonim ***** válasza:
Majd azt mondod templomos lovag vagy.
2021. ápr. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Utána olvastam a Jelenések könyvében lévő 666 elötti résznek és találtam valamit, amit vagy komolyan veszünk vagy nem.


"Hatalmat kapott, hogy lelket leheljen a vadállat szobrába."


Szerintem bármilyen ruhát veszünk fel mégis az valahogy nevel minket,. Bár nem a ruha teszi az embert, mégis tudatalatt mégis nevel minket a ruha. Volt egy narancssárga felsőm. Azt gondoltam abban jobban megy a foci. Volt egy ködvágó cipőm, és azt hittem nagymenő vagyok. Volt egy igazi bőrkabátom és azt hittem hasonlítok egy színészhez benne.

2021. ápr. 3. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Ha ennyit problemazol rajta, akkor inkabb ne hordjad.
2021. ápr. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!