Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha megkereszteltek, de másik...

Ha megkereszteltek, de másik vallást választok akkor két vallásom lesz, ha nem követeli meg, hogy az akkor érvénytelen?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 4. 22:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
74%
Nem attól leszel vallásos, hogy rád öntenek egy kis vizet. Az a belépő, a kezdeti lépés egy hosszú úton. Ha viszont egyszer csak (mondjuk) a buddhizmust választod, akkor nem számítasz már kereszténynek.
2021. ápr. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
És tegyük fel, ha mindkettőt követem?
2021. ápr. 4. 22:35
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Nincs két iskola.

Egy élet épp hogy arra elég, hogy élére a kiszabadulását....ha két ösvényen egyszerre próbálsz megmászni egy hegyet, az sehová sem vezet...még hasonló bölcsességek...szóval nem :)

Több okból sem...

2021. ápr. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudod mind a kettőt követni, mert pl a buddhizmus és kereszténység a legalapvetőbb dolgokban is mást vall. De más vallások esetén is jelentős eltérés van minden esetben, sőt még egyes keresztény felekezetek közt is lehet eltérés.
2021. ápr. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
szóval akkor inkább ne kövessem egyiket sem?
2021. ápr. 4. 23:46
 6/20 anonim ***** válasza:
0%

Ha zavar a keresztelés, azt lehet érvényteleníteni.

Hatszor volt már itt, hogyan.

2021. ápr. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Több mindent követek, de ha nem lehet csak egyet, akkor én inkább egyiket se követem, mert nem engedek abból ami működik.
2021. ápr. 5. 01:02
 8/20 anonim ***** válasza:
Két vallást nem lehet követni, abból csak zavar lesz.
2021. ápr. 5. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán követhetsz több vallást is. Miért ne tehetnéd? Csak rendbe kell tenned magadban valahogy a kétféle szemlélet közötti inkonzisztenciát. Ha ez megy, akkor semmi baj, mindkét ösvényen járhatsz egyszerre.
2021. ápr. 5. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Andizsuzsi ***** válasza:
59%

Melyik kettőt tudod egyszerre követni?


6-os! Keresztelést nem lehet érvényteleníteni. Azt be lehet jelenteni és az anyakönyvbe jegyeztetni, hogy valaki elhagyja az adott egyházat, de ettől a keresztelés megtörtént, azt nem lehet visszacsinálni. De az csak egy lehetőség, egy "belépőkártya", mindenki maga dönti el, hogy él-e vele.

2021. ápr. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!