Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lucifer és Lilith története? ...

Lucifer és Lilith története? Lucifer és Éva szerelmi története?? A biblia miért Évát említi az első halandó lánynak, miközben Lilith volt az? Miért bukott el a fényhordozó és hogyan? Miért lázadt fel apja ellen? Miért vágta le angyalszárnyait?

Figyelt kérdés

Nekem van egy véleményem/elképzelésem csak nem tudom, hogy jó e. Leírnám, de aki jártasabb ebben a témában kérem javítson ki, ha tévúton járok. Van olyan részlet, ami homályos nekem.

Szóval...

Isten és az "istennő" számtalan angyalt teremtett köztük Lucifert is a fényhordozót. Isten megteremtette az első emberpárt Ádámot és Lilithet, egy ideig boldogan éltek. Ha jól tudom Lucifer beleszeretett Lilithbe és Lucifer elárulta Isten titkos nevét vagy mit. Aztán Lilith nem akart Ádám alárendeltje lenni, így azt kérte kezelje egyenrangúan. Ádámnak ez nem tetszett és elpanaszolta Istennek. Isten nem engedett Lilithnek így Lilith fellázatt Isten és Ádám ellen és kimondta azt a titkos nevet vagy mit ezáltal felemelkedett és "elszállt". Isten utána küldött 3 arkangyalt azt hiszem, hogy térjen vissza, de Lilith nem akart, így isten megátkozta, hogy sosem lesz boldog és démonokat fog szülni, amit lefog gyilkoni. És itt van pár dolog ami nem tiszta nekem, hogy mi lett Lucifer és Lilith kapcsolatával? A biblia miért nem említi meg Lilithet? Aztán Isten nem akarta, hogy Ádám magányos legyen így az oldalbordájából megteremtette Évát, aki pokolian hasonlított Lilithre. Így várható volt, hogy Lucifer beleszeretett Évába. A biblia azt írja, hogy ettek a tiltott gyömölcsből, amit Lucifer kígyó alakban kínált nekik és ezért száműzte őket Isten a paradicsomból. Na már most szerintem ez nem így volt. Az én elképzelésem az, hogy mint már említettem Lucifer beleszerett Évába. Éva minkettőjüket szerette, Lucifert és Ádámot is. És itt jön a tiltott gyümölcs, szerintem ez egy metafora, ami a szexet jelképezi. Ugyanis Éva lefeküdt Luciferrel és Ádámmal is, így kettő spermium fogant meg. Így született meg Ábel és Káin. Így érthető lenne, hogy Isten miért szerette Ábelt és Káint pedig nem. Káinnak nem kellett volna megszületnie. Káin ugyebár megölte Ábelt, így Isten száműzte Káint. Itt jön képbe Lilith, aki az ujja köré csavarta Káint és így jöttek létre a démonok. És szerintem ezért tiltotta ki Isten az Éden kertből őket. Mi lett Lucifer és Éva szerelmi kapcsolatával?

Ami pedig Lucifert illeti pár dolog vele kapcsolatban is homályos.

Lucifer fellázatt apja ellen, így Isten aki ugyebár az apja megakarta ölni, viszont az istennő rávette, hogy inkább száműzze a pokolba megölése helyett. Viszon az nem tiszta, hogy Lucifer miért lázatt fel apja ellen?

Így a fényhordozóból egy bukott angyal lett(arkangyal), aki a pokol urává vált. Na már most az sem tiszta, hogy Lucifer miért vágta le angyal szárnyait? Ezután Isten száműzte az Istennőt is a pokolba. Itt megint csak felmerül a kérdés, hogy MIÉRT???

Lucifert mindenki gonosznak állítja be, mindenki minden rossz és gonosz dolog miatt őt hibáztatja. Attól, hogy a pokol ura még nem gonosz, csak a halottakat bünteti a halandó életük során elkövetett bűnök miatt. Ő nem akart a pokol ura lenni, csak belekényszerítette Isten. Persze azt nem tudom, hogy miért lázadt fel Lucifer az apja ellen. Vissza térve valójában ő még mindig a fényhozó számomra nem pedig a gonosz.

Röviden ennyi lett volna.

Remélem van aki komolyan veszi ezt a dolgot és tisztességes választ kapok ha pedi tévedne az én elképzelésem kérlek javíts ki de ne alpári stílusban. Előre is köszönöm!



2021. ápr. 14. 22:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el ezt: [link]

Ja, és ez ugye vallási kérdés?

2021. ápr. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát... elég nagy katyvasz, amit írtál, de semmi gond. Így születnek a legendák.

Azért szólok: Káin és Ábel között azért eltelt pár év. Nem ikrek voltak. A biblia sehol sem írja, hogy külön apjuk lett volna.

Lilit pedig nem Káin párja volt, és nem voltak szárnyai.

Lucifer Istennek nem fia! Csak Jézus volt az.

Ezen kívül nem szeretett bele Lilitbe.

Az "istennő" az kicsoda nálad? A kereszténységben nincs ilyen.

Abban igazad van, hogy Lucifer nem VOLT gonosz, a kezdetekben - és utána még sokáig.

Azonban azt nem tudhatod, hogy azóta a sok üldözés hatására milyen lett!

2021. ápr. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%

Lilith és Éva volt, nem?

Az Ádám és Gézát meg elferdítették Ádám és Bélára...

2021. ápr. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Oké, egyértelműen nem biblikus megközelítés, de nyilván ez nem is volt cél, szóval biblai alapon érvelni itt helytelen volna.


Amúgy én úgy látom, hogy ez egy afféle kísérlet a közel-keleti és az indoeurópai mítikus képek összeegyeztetésére. A te Lucifered sokkal inkább hasonlít Hád~szra például, az isten+istennő kettős is a hindu és európai (görög-római-germán-kelta stb) jellemzője.


Nem értem pontosan amúgy, mi a szándékod. Ha ezen a sztorin még dolgozol, akkor egy jó pszeudomítosz alapját adhatja (és ez nem becsmérlés, én pl. nagyon tisztelem Tolkient). De hogy ha az a kérdés, hogy a Biblia miért nem ezt írja, hát azért, mert azt más írta, nem te, és ő így látta ezt. Ha tényleg érteni szeretnéf, akkor azt csak úgy fogod tudni, ha leveted a prekoncepciókat, és azzal a jóhiszemű kérdéssel a fejedben olvasod, hogy mit akar veled közölni a szerző.

2021. ápr. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó elképzelés, és alátámasztja Káin gonoszságát. Ugyanúgy lehetett volna Ábel is, akit Isten próbára tesz, de mégis Káinnal viselkedett így. A két férfi általi megtermékenyítés pedig inkább más, kevésbé ismert mitológiákban van kifejtve, lehet hogy szándékosan hagyták ki a bibliából Káin eredetét.
2021. ápr. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Lilith nincs benne a bibliában azért....
2021. ápr. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Én azt hallotam erről a témáról hogy Lucifer szerelmes volt Lilithbe és isten elpusztította Lilithet mert csinált valamit aztán ugye jött Éva aki szinte ugyan úgy nézett ki mint Lilith ezért Lucifer belé szeretett aztán ugye jönnek a babák és ugye az egyiket nem szereti isten a másikat meg igen (ezt már leírta más nem részletezem) és én igy ennyit tudok a dologról
2021. jún. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
81%
Emberek, ezt egy sorozatból vette...
2021. jún. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!