Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten mindenhol jelen van?

Isten mindenhol jelen van?

Figyelt kérdés
Covid miatt misére nem járok már 6 hónapja. Otthon imádkozom. Hallja ezt is Isten?
2021. ápr. 17. 05:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom igen.Szerintem mindenhol ott van,mindenben.
2021. ápr. 17. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%
Hallja az imádat, igen. Nincs kedved jobban megismerni a Bibliát? Szívesen segítek benne. Sok dolgot megtudhatnál Istenről.
2021. ápr. 17. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, hiszen bármikor bárhol beszélgethetsz vele, és kell is rendszeresen kapcsolatot ápolni az életadónkkal.

Sajnos Mi sem tudunk gyülekezetbe járni, azonban Istenünk nem hagyott magunkra. Zoom konferencia által mindenki rendszeresen jelen van, még az idősek is akiknek nincs internetük vagy okos telefon.

2021. ápr. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hallja, viszont folyamatosan vannak online szentmisék és tv-ben is közvetítenek. Tehát van alkalmad hallgatni, legalább lélekben bekapcsolódni.

Ezt egyetlen egyéni imádkozás sem helyettesíti.

Valamint most nyitnak a templomok, van lehetőség menni is.

2021. ápr. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Hát... szemérem sértés!
2021. ápr. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 KZitus ***** válasza:

Szia

Érdekes módon gondolkodol Istenről és az imáról is.

Szerinted aki a Covid (is) betegséggel fekszik az ágyán, és könyörög Istennek, Isten az mondja neki(a kérdésed alapján), majd akkor hallgatlak meg ha elmész a misére?

Vagy aki katasztrófa sújtotta területen él? vagy aki súlyosan beteg rokonát ápolja?... Szerinted mi történik az ők könyörgéseikkel?

Elmondja neked is Isten, az ima meghallgatója: "Ó, ima meghallgatója, teeléd járul mindenféle ember" Zsoltárok 65:2

Figyeld meg kérlek, a Bibliában soha nem a hely számít az ima szempontjából, inkább a mód, és a szívállapot:

Máté 6:9

"Ti tehát így imádkozzatok: »Égi Atyánk, legyen megszentelve a neved."

ZSoltárok 5:1, 2

"Hallgasd meg szavaimat, ó, Jehova! Fordíts figyelmet sóhajomra. Figyelj oda segélykiáltásomra, ó, királyom és Istenem, mert hozzád imádkozom."

Efézus 3:20

"Isten pedig a bennünk munkálkodó erejének köszönhetően sokkal, de sokkal többet tud megtenni annál, mint amit kérünk vagy elképzelünk."

János 14:6

"Jézus ezt mondta neki: „Én vagyok az út, az igazság és az élet. Senki sem jut az Atyához, csakis általam."

János 15:16

"Nem ti választottatok engem, hanem én választottalak titeket. Arra jelöltelek ki benneteket, hogy mindig teremjetek gyümölcsöt, olyan gyümölcsöt, amely maradandó, és így bármit kértek is az Atyától az én nevemben, megadja nektek."

1Timóteusz 2:1

"Mindenekelőtt tehát mindenkit arra buzdítok, hogy könyörögjön, imádkozzon, járjon közben és adjon hálát mindenfajta emberért,..."

„Mindig imádkozzatok, nehogy kísértésbe essetek" Máté 26:41.

„Szüntelenül imádkozzatok" 1Thess 5:17

......

2021. ápr. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Zitus Jehovákra nem vagyok kivancsi! Kösz, de én vagyok Jehovista hanem katolikus na csá
2021. ápr. 17. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!