Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valóban van emberi ésszel...

Valóban van emberi ésszel felfoghatatlan magasabb erő,aki/ami terelgeti a sorsunk?

Figyelt kérdés

Ha visszatekintek az eddigi életemre,voltak jó és rossz történések,rengeteg olyan dologban volt részem,ami ha csak egy kicsit másképp alakul,más lenne most az életem.Többnyire jó dolgok,nem mondhatom biztosra,de mintha valaki "fogta volna a kezem" és vigyázott volna rám.Persze lehet csak véletlen,vagy szerencse,mindenesetre sok minden elég gyanús.

Lehetséges hogy minden okkal történik? A rossz dolgok is,azért hogy később megélhessünk valami jót? Ha van ilyen,akkor hogy tud igazságot tenni emberi sorsokat illetően?


2021. ápr. 24. 15:32
A kérdező szavazást indított:
Van felsőbb erő,aki/ami hatással van az emberi életekre
Nincs felsőbb erő,aki/ami hatással van az emberi életekre
16 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%
Miért haladunk előre láthatóan egy hatalmas kataklizma fele hogyha tudatos az ősvény? Emellett ha tudatos az ősvény akkor hol marad a szabad választás és döntés joga?
2021. ápr. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Minden csak nézőpont kérdése...valakinek kataklizma,valakinek lehetőség a változásra.Lehet hogy a rosszaknak is meg kell történnie,vagy legalábbis látni,hogy ösztönzőleg hasson...hogy később jó dolgokban lehessen részünk.

És én úgy gondolnám hogy van szabad akarat,és választás...a felsőbb erő csak utat mutat,terelget.És a döntő pillanatokban besegít kicsit.

2021. ápr. 24. 17:02
 3/15 anonim ***** válasza:
52%
És eme felső erőnek mi haszna lenne belőle? Kellene ok és okozat, de sokan kifelejtik az hogy a "felső" erőnek nincs okozata, mivel tőlünk független.
2021. ápr. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
50%
Nem igazán látni ennek semmi jelét.
2021. ápr. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom mindenképpen van.És már én is feltettem magamnak a kérdést,hogy vajon történhetett-e volna másképp az eddigi életem,beleértve jót és rosszat.Az a helyzet,hogy szerintem minden pontosan úgy történt ahogy kellett,a legapróbb részletekig.És hogy lehetett volna-e változtatni rajta.Nem hiszem.
2021. ápr. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jol irod, hogy nezopont kerdese.


Ez az a dolog, amit mindenkinek maganak kell eldonteni. Probaljuk ertelmezni a vilagot, az eletunket es a torteneseket. Van aki abban nyugszik meg, hogy nincs ilyen felsobb hatalom, hanem minden magatol, szinte veletlenszeruen tortenik, aztan meghalunk. Ezt konnyebb elfogadnia. Mas abban nyugszik meg, hogy valaki vigyaz ra, es tudatosan rendezi a dolgokat, sot, megszolithato.


Amig nem art vele senkinek az ember, szabadon donthet. Bizonyitek nincs egyikre sem.

2021. ápr. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
6-os! Köszönöm,ezt nagyon jól megfogalmaztad :)
2021. ápr. 24. 19:39
 8/15 anonim ***** válasza:
67%

"Bizonyitek nincs egyikre sem."


Normáliséknál bizonyítékok alapján hisznek, végtelen számú elméletet lehet gyártani amire nincs bizonyíték, akkor ezek szerint mind lehet igaz is?

2021. ápr. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

No8


"Normáliséknál bizonyítékok alapján hisznek"


nemigen, mert itt vilagnezetrol van szo, tehat pont olyan kerdesekrol, amelyekre nem lehet bizonyitek


vilagnezet pedig nagyon elnagyoltan ketfele van:

1. teista (hisz valamilyen istenben vagy istenekben) vagy

2. ateista (nem hisz istenben vagy istenekben, aka materialista, tehat szamara csak az anyag es az energia letezik)

ezeknek vannak valtozatai, pl. aki abban hisz, hogy egy isten megteremtette es fenntartja a vilagot, mas abban, hogy csak megteremtette

vagy van, aki azt mondja, nem lehet tudni, tehat nem gondolja egyik felekeppen sem (agnosztikus)

vagy azt gondolja, hogy az istenseg a vilagegyetemmel azonos (panteista)


de nem igaz az, hogy "végtelen számú elméletet lehet gyártani amire nincs bizonyíték, akkor ezek szerint mind lehet igaz is"

2021. ápr. 26. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A kérdésre adandó válasznak igennek, vagy nemnek kell lennie ,tekintve a kérdés kiírását.

Itt pedig világnézetekről, nézőpontokról, elméletekről, emberi elgondolásokról olvasunk a válszokban.

Viszont, csak egyféle igazság létezhet: vagy van ilyen emberfeletti erő, vagy nincs.

A léte, vagy nemléte pedig teljesen független attól, hánymillióan hisznek, vagy nem hisznek benne.

A legősibb bölcsességgyűjtemény így fogalmaz:

“...mert ami tudható Istenről, az nyilvánvaló közöttük, mert Isten nyilvánvalóvá tette. Mert az Ő láthatatlan tulajdonságai világosan látszanak a világ teremtésétől fogva,mivel az alkotott dolgokból ÉRZÉKELHETŐK, igen, az Ő örök hatalma és Istensége, úgyhogy nincs mentség az ilyeneknek...Úgy érvelnek, mint akik üresfejűek és érzéketlen szívük elsötétült. Azt állítják ugyan, hogy bölcsek,de bolondok lettek...”

Csak körul kell nézni a teremtett világegyetemben, a bolygónkon, saját magunkon, és persze kell egy jó adag alázat!

2021. ápr. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!