Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen római katolikus templom...

Milyen római katolikus templomok vannak Budapesten, ahol a misén nem dugják az orrom alá az adományos kosarat?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztem csak fel Budapestre, elmentem a közeli templomba, de nagyon nem jött be, hogy a mise végén emberről emberre jártak és mindenkitől kérték a pénzt (még ha nem is mondták, de na). Azon túl, hogy "az én házam imádság háza", baromira el tudja rontani az egész meghittségét, amikor teljes átszellemüléssel a legkatartikusabb pillanatot élem meg, ezek pedig elkezdenek pénzt kérni. Mindig szoktam adni, nem erről van szó, de ne járkáljanak már a pénzt lesve egy ilyen, elvileg szent eseményen! Szóval tudtok ilyen templomot? Inkább buszozok egy kicsit, de szeretném magam a mise teljes ideje alatt Istennel érezni.
2021. ápr. 26. 21:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk a padok végén van kosár kihelyezve, amibe el lehet helyezni az adományokat. De én vidéken lakom, gondolom sokat nem segít.

De érdemes belegondolni, hogy a kereszténység nem csak a személyes hitről szól, hanem a közösségről is. A közösségnek pedig anyagi vonzata van, ezért szednek adományokat, egyházi hozzájárulást is. Vannak fenntartási költségek, kell fizetni a kántort, sekrestyést, stb... Sőt vannak adott célú gyűjtések is, amikor az aznapi adományok kimondottan egy karitatív célt szolgálnak.

Viszont vagy teszel bele, vagy nem, ez mindenkinek a saját ügye. Máshol a fizetésed 10%-át gombolják le helyette, az kicsit mégis más.

2021. ápr. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Járvány óta nincs perselyezés, ne kamuzz kerdező!!
2021. ápr. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Pl. a 8. kerületben a jezsuitáknál sok éve nincs perselyezés, nem csak a járvány miatt szüntették meg, hanem eddig is így volt. A kijáratnál van, ha adni gondolsz valamit, mert ugye a templom fűtése, világítása sincs ingyen.
2021. ápr. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Fura, sehol sincs jelenleg persely. Ekkora volt a meghittség, az átszellemülés és a katarzis, hogy oda halluciáltál egy perselyt? 😂
2021. ápr. 27. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Miért hazudnék egy ilyen dologról? Volt és kész. Budapesti templom nevet kérek, ahova, aki jár, ott nincs.
2021. ápr. 27. 05:46
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

Minden egyházmegyére érvényes püspöki kari rendelkezés, hogy nincs perselyezés a járvány miatt. Amíg volt, akkor sem mise végén, hanem a felajánlás alatt. Nálunk meg most úgy van, hogy két ministráns áll kétfelől a kijáratnál, hogy a mise végén aki akar, oda dobja a perselypénzt.

"Budapesti templom nevet kérek, ahova, aki jár, ott nincs."

Kaptál,de csak hőbörögsz. 8. kerület, Jézus Szíve templom (jezsuiták).

Vicces ezen így kiakadni, az ókeresztények kora óta mindig volt adományok felajánlása. Régen terményt vittek. Ma azért van perselypénz, mert életszerűbb, egyszerűbb. De ne adj, ha nem akarsz. Sokszor volt velem olyan, hogy nem volt nálam pénz, hát nem dobtam. Senki nem nézett ki.

2021. ápr. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
5: inkább te írd le konkrétan, hogy melyik templomban jártak végig a persellyel! Ugyanis Főegyházmegyei rendelkezés szerint nincs perselyezés. Nálunk is a leghátsó pad mögött van kitéve jobbra-balra egy-egy asztalka, amin ott van a kosár. Semmiféle "arcba tolás" nincsen.
2021. ápr. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nincs
2021. ápr. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, melyik templomról beszélsz?
2021. ápr. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%
Nem fogja megmondani, mert hazudik. Azért írta csak ki, hogy bele tudjon kötni valamibe.
2021. ápr. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!