Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy őszinte kérdésre egy...

Egy őszinte kérdésre egy őszinte választ kérnék, őszinte emberektől; mit lehet tenni, ha nagyon félek a haláltól és úgy az életben egyedül érzem magam, félek az ismeretlenektől, milyen segítség létezik a valláson belül ezügyben?

Figyelt kérdés
A Biblia mit tud segíteni ezügyben, ha egyedül érzem magam ebben a beteg nagyvilágban, ŐSZINTÉN?
2021. máj. 1. 23:14
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Kérném csak olyanok írjanak, akik tudnak ebben tanácsot adni, ilyesmi, köszönöm előre is!!!
2021. máj. 1. 23:15
 2/15 anonim válasza:
60%

A kereszténységet én sem tudtam elfogadni.

A buddhizmus számomra sokkal jobban

elfogadható és logikusabb.

Reinkarnáció elmélete

Karma elmélete


De tiszteletbe tartom ha más másképp gondolja.

2021. máj. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
El kell képzeld a szituációt, amitől félsz, és végig kell menni gondolatban... Ha meghalnal, kinek fájna? És ha nem fájna senkinek, akkor neked miért? Hiszen mind meghalunk...emiatt tök felesleges rettegve élni.
2021. máj. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, csak gondoltam felteszem ezt a kérdést, mert túl szeretnék ezen jutni és utána akarok járni, hogy bármilyen reinakrnációs elméletek helyett létezik-e örök életű újraszületés 8a földre vagy mennybe, amiről a Biblia is ír), mikor Jézus mégegyzser eljön...
2021. máj. 1. 23:49
 5/15 A kérdező kommentje:
Vagy ez lenne a megoldás, hogy Jézust akik szeretni, bízni és engedelmeskedni fognak neki, örökre megmenekülnek?!
2021. máj. 1. 23:51
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
Összevissza beszélsz kérdező.
2021. máj. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Csak idéztem. A lényeg, hogy utána akarok járni, hogy létezik-e örök életű újraszületés a földre vagy mennybe, amiről a Biblia is ír, amikor Jézus mégegyszer eljön és ezután azt írtam, hogy lehet az lenne erre a megoldást, hogy Jézust szeressem, bízzak benne és engedelmeskedjem neki?


Nem tudom ebben mi a nem érthető.

2021. máj. 2. 00:13
 8/15 anonim ***** válasza:
92%

"Vagy ez lenne a megoldás, hogy Jézust akik szeretni, bízni és engedelmeskedni fognak neki, örökre megmenekülnek?"


Nagyjából igen, ezt tanítja a Biblia.


"Én vagyok az élet kenyere. Atyáitok mannát ettek a pusztában, mégis meghaltak. Ez a mennyből alászállott kenyér, aki ebből eszik, nem hal meg. Én vagyok a mennyből alászállott élő kenyér. Aki e kenyérből eszik, örökké él. A kenyér, amelyet adok, a testem a világ életéért.” Erre vita támadt a zsidók közt: „Hogy adhatja ez a testét eledelül?” Jézus ezt mondta rá: „Bizony, bizony, mondom nektek: Ha nem eszitek az Emberfia testét és nem isszátok a vérét, nem lesz élet bennetek. De aki eszi az én testemet, és issza az én véremet, annak örök élete van, s feltámasztom az utolsó napon. A testem ugyanis valóságos étel, s a vérem valóságos ital. Aki eszi az én testemet és issza az én véremet, az bennem marad, én meg benne. Engem az élő Atya küldött, s általa élek. Így az is élni fog általam, aki engem eszik. Ez a mennyből alászállott kenyér nem olyan, mint az, amelyet atyáitok ettek és meghaltak. Aki ezt a kenyeret eszi, az örökké él.”" Jn 6


Ettől függetlenül akár a kereszténységét, akár más vallást nézel, mindegyik sokkal többről szól, és sokkal többet kínál. Pusztán halálfélelemből nem fogsz tudni hinni szerintem.

2021. máj. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%

A lelked nem anyagi, ami elpusztulna, hanem szellemi! A halál úgy ahogyan azt Te gondolod nincs! A lelked soha sem hal meg, Isten azt örök életre teremtette!



János5.24. Ámen, Ámen mondom néktek: hogy aki az én szavamat hallja, és hisz annak, aki engem küldött, (világ)korszakra szóló élete van és nem megy ítéletbe, hanem átment a halálból az életbe.

János5.25. Ámen, Ámen mondom néktek, hogy (el)jön az óra és az most van, amikor a halottak meghallják az Isten Fiának hangját és akik (meg)hallják, élni fognak,


János11.25. Jézus ezt mondta neki: Én vagyok a feltámadás és az élet, aki hisz bennem, még ha meghal is, élni fog,


"Félelmeidről a következőt kell tudod: Minden félelem gyökere a halálfélelem. Az anyagba zárt élet önfenntartó ösztöne hallatlanul erős. Az ember akkor tudja ezt az ösztönt kézben tartani, ha nagyon komolyan kitisztázza magában a halál valóságát. Vagyis, hogy nincs halál! (János 11:25​​). Amit ti halálnak neveztek, az valójában egy nagy felébredés. És amint az álomból felébredve folytatni kell életetek útját, éppen így, a nagy felébredés után is ez fog történni. Majd akkor látni fogod, hogy nincs is abban semmi különös. Jelenleg a fantáziátok hatása alatt vagytok, és a fantáziátokra tud hatni a Gonosz. Ezt Nekem is meg kellett szenvednem, s ezt szenvedted meg te is akkor, amikor abban a bizonyos álmodban olyan iszonyatos félelem járt át.


A halálfélelemnek tehát három csodás orvossága van. Az egyik, mint mondtam, az hogy nincs halál, a másik pedig hogy végtelen Szeretet hív téged randevúra, amikor eljön érted a (halál), az Isten angyala. Olyan végtelen szeretet fog akkor eltölteni téged, amelynek parányi részét is alig bírjátok elviselni a test börtönében. S e kettő között, van az a helyes önértékelés, mely szerint többet értek a verebeknél! (Máté 6:26​​)


Mérhetetlenül többet érsz a világ összes emberalatti lényénél. De még az emberi lényekhez sem mérheted magadat, sőt még az angyaloknál is értékesebbnek tudhatod magadat Hozzám kapcsolódva, mivel egyetlenem vagy! Az egész világmindenség szegényebb lenne, ha te nem lennél!


Ha egyszer ezt komolyan át tudod élni, akkor minden félelmed úgy elpárolog, mint mikor egy lángtengerre egy pohár vizet rálocsolnak. Értsd meg: nem akárki, maga az Isten mondja neked: SZERETLEK! Amint egy kisgyermek félelme azonnal megszűnik, ha odabújhat anyjához, mivel kicsi esze édesanyját e téren mindenhatónak tudja, mennyivel inkább kell megszűnnie félelmednek, ha Hozzám bújsz, hiszen tudod, hogy Én tényleg mindenható vagyok a szeretet körén belül. Ezért állíthatom, hogy az Enyéimnek minden javukra válik! "

Jézus; A HANG - könyv 827


https://www.youtube.com/watch?v=ZnDlpA-4wec&t=79s

2021. máj. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Tedd fel a kérdést magadnak, hogy a Régen élt hűségesek, hogyan győzték le a félelmüket a halállal, vagy az egyedül léttel szemben?

PL, Illés egyedül bujkált egy barlangban, mert az Uralkodó kerestette, hogy megölje. Ő azt hitte, hogy egyedül maradt Istenhez hűséges, mindenki más elfordult Istentől.

Elmondta Istennek az érzéseit, kételyeit, és választ is kapott.

Jézus is élt az ima lehetőségeivel, ahogy mások is, és kutattak olyan témában, ami megerősítette, és nem elgyengítette a hitüket, és az Istennel ápolt kapcsolatukat.

Az is megerősít, ha Isten népének tagja vagy, mert a testvérek támaszt tudnak nyújtani egymásnak. S máris nincsenek egyedül, és nem félnek a haláltól sem, mert tudják a halál valódi jelentését, és azt, hogy az egy átmeneti alvás Isten visszafogja adni azoknak, akik végig kitartottak.

2021. máj. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!