Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy még soha...

Miért van az, hogy még soha nem láttam, hallottam senkitől sem, hogy ő vallásos lenne?

Figyelt kérdés

Nagyon sok emberrel találkoztam már életemben, de még soha senki nem mondta/említette, hogy ő vallásos lenne.

Ez miért van?



2021. máj. 5. 23:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Én is vallásos vagyok, de nem beszélek róla olyanokkal akik nem azok vagy csak tőlem kevésbé azok, ha csak ők nem hozzák szóba a témát.
2021. máj. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Tudod, erről van egy mondás:

"Csak akkor beszélj erről, ha kérdeznek. De élj úgy, hogy kérdezzenek."

2021. máj. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Vallásosnak lenni, vagy keresztény életet élni, nem ugyan az.

Érdekesnek tartom amit mondasz, hiszen a Tanúk rendszeresen beszélnek másoknak Isten ígéreteiről.

2021. máj. 6. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3# kereszténynek lenni is csak egy vallás... (a sok közül...).

Csak én arra gondolok, hogy amit igaznak hisz az ember, arról beszél "főleg", szóval igen csak ránk férne egy vallás, amit mindenki hisz, az egész világon. Az melyik hit, amit vallhatok is, hogy vallásos legyek?!😀

Mert hitem az van... "és amit vallok, az hogy abban hiszek ami van, vagy volt, és tán lesz is...😁"

2021. máj. 6. 03:37
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Sose lesz olyan, hogy mindenki 1 vallásban hisz. Legalábbis ahogyan a vallások jelenleg működnek. Ez igaz mondjuk bármi másra is. 100 emberből ha 99 egy bizonyos valamiben hisz, akkor is ott van az az 1, aki csak azért sem fog. Lehet, hogy csak azért választ mást, mert nem akar az egység része lenni.
2021. máj. 6. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%

5

"Sose lesz olyan, hogy mindenki 1 vallásban hisz"


Isten megfogja valósítani ezt az egységes imádatot. Tehát lesz, valóra válik. Erről a helyreállításról is beszél a szent írásban végig.

2021. máj. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 KZitus ***** válasza:

Szia

érdekes amiről írtál a 4-es kommentedben.


"Csak én arra gondolok, hogy amit igaznak hisz az ember, arról beszél "főleg",..." -

Hát ez az, ami miatt nem tudunk "leállni" abban, hogy beszéljük Istenről és a velünk, emberekkel kapcsolatos szándékáról.

Tudom, hogy Isten minden ígérete ami a Bibliában le van írva, folyamatosan teljesedik az én életem alatt tapasztalom is. Látom azt, hogy gyakorlatilag semmi sem történik ma, mint amit több ezer évvel ezelőtt előre leíratott Isten a számunkra. Tudom azt, hogy az irántunk való szeretetéből még a Fiát is feláldozta, hogy kiváltson minket az Ádámtól örökölt halálból.

Mond hogyan lenne lehetséges, hogy ezt ne mondjam el minden embernek, aki hajlandó meghallgatni? Aki erre odafigyel, és maga győződik meg erről a Bibliából, majd hitet gyakorol benne, annak örök életre való kilátása van itt a földön. Hát ez az, amit Sátán el akar titkolni az emberek előtt, mert ő embergyűlölő és embergyilkos a Biblia szerint már kezdetektől fogva, ahogyan erről a János 8:44 ír:

"Ti a ti atyátoktól, az Ördögtől vagytok, és a ti atyátok kívánságait akarjátok tenni. Az gyilkos volt kezdettől fogva, és eltért az igazságtól, mert nem szereti az igazságot. Azért hazudik, mert ő ilyen. Ő hazug, és a hazugság atyja."

Ezek Krisztus szavai, ami arra mutat, sajnos Sátánnak vannak itt a földön is követői...

Ezért rengeteg vallást hozott létre a földön, hogy legyen mibe válogatnia annak, aki "hinni" akar. Mindegy miben hisz, még az ateizmus is jó neki, csak az egy igaz Teremtő Istent ne ismerje meg senki. Sajnos nagyon sikeres a félrevezetésben hiszen a Jelenések 12:9-ben azt olvassuk, hogy Sátán, az Ördög, „aki az egész lakott földet félrevezeti”, a föld közelségébe van levetve.


"... szóval igen csak ránk férne egy vallás, amit mindenki hisz, az egész világon. " - nos mióta Krisztus visszatért az égbe, ezen az egységes imádaton dolgozik, hogy megvalósítsa Isten ígéretét, amelyet Pál apostol írt le az Efézus 1:9, 10 verseiben: "mert megismertette velünk az akaratának szent titkát. Ez kedvére van, és elhatározta, hogy amikor elérkezik a kijelölt időszak vége, egy igazgatási rendszerrel ismét egyesít mindent az égben és a földön Krisztus alatt," - egységes lesz az Isten imádat mind az égben, és itt a földön is.

Bárcsak te is azok között lehetnél, akik a földi örök élet várományosai. :-)



z melyik hit, amit vallhatok is, hogy vallásos legyek?!😀


Mert hitem az van... "és amit vallok, az hogy abban hiszek ami van, vagy volt, és tán lesz is...😁"

2021. máj. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 KZitus ***** válasza:
elnézésed kérem, a két utolsó sor véletlenül marad ott...
2021. máj. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nézd, én keresztény vagyok, de nem ezzel kezdem a beszélgetést, ha valakivel találkozom, hogy "Hahó, Gabika vagyok, 31 éves, villamosmérnök és keresztény".

Ha rákérdeznek, akkor megmondom.

2021. máj. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
40%

A magyar társadalom kevesebb, mint 10 százaléka vallásos.

Ezek többsége is ájtatos idióta barom. Vidéáki nénikék és bácsikák.

Valószínűleg te értelmes körökben mozogsz.

2021. máj. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!