Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Többször említik a Bibliában...

Többször említik a Bibliában az alvást, például itt: "1Kor.11,30. Ezért van ti köztetek sok erőtlen és beteg, és alusznak sokan." Mire vonatkozik, amikor ezt írja a Biblia?

Figyelt kérdés
Nyilván nem arra, amikor este, éjszaka alszik az ember. Valamilyen átvitt értelemben értendő alvás. De akkor mi ez?

2021. máj. 7. 11:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is sokat gondolkoztam anno ezen. Szerintem az a halált jeleni, ahogy korábban is helyettesítette az alvás a halál szót. Az igéből is logikus. Erőtlen, beteg. Látszik a fokozódó sorrend. Erőtlen, beteg, halott. Aki erőtlen, és tovább romlik az megbetegszik. Aki beteg és tovább romlik az meghal.
2021. máj. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A legtöbb bibliafordítás egyértelműen a halállal adja vissza.
2021. máj. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%

Hogy alszanak, vagy szellemileg halottak azt jelenti, hogy nincs szoros kapcsolatuk kapcsolatuk Istennel.

Illetve, Néhányan valószínűleg olyan sokat ettek és ittak az ünnep előtt és alatt, hogy szó szerint és szellemi értelemben is el voltak tompulva.

Mivel méltatlanul fogyasztottak a pászkából, és a borból, Isten nemtetszését vonták magukra, és ítélet alá estek.

2021. máj. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek!
2021. máj. 8. 18:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!