Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy mai átlagos fiatal aki...

Egy mai átlagos fiatal aki gimibe szakközépbe stb jár mit gondol a kereszténységről? gondolkozik-e a kereszténységről egyáltalán?

Figyelt kérdés
főképp fiatalok véleményét várom
2021. máj. 12. 11:06
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
98%
Alapvetően neveltetéstől, családi háttértől függ. Van aki igen, és van, ahol szóba sem kerül.
2021. máj. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
komolyan? Harvardra jártál h ilyen okos vagy?
2021. máj. 12. 11:27
 3/28 anonim ***** válasza:
54%
A fiatalok túlnyomó többsége egyáltalán nem foglalkozik vele. Most le pontozhattok ha nem tetszik, de ez a szomorú igazság, és az, hogy nem akarjátok ezt tudomásul venni nem fog rajta változtatni.
2021. máj. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
98%
Kaptál egy korrekt választ és bunkóskodsz? Remélem te nem vallid magad nyilvánosan kereszténynek...
2021. máj. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
50%

Szoktam azon gondolkodni, hogy nem értek egyet vele. Anyám keresztény, (vagyis annak gondolja magát, de egy templomba be nem teszi a lábát, ha nem kötelező.) ő tanított nekem imákat, amiket minden este lefekvés előtt el kellett mondanom. Azt se tudtam, hogy mit jelent, és amikor megértem annyira fejben, hogy rájöjjek, miről is szól ez az egész vallás dolog, közöltem vele, hogy nem fogok többet imádkozni.

Azóta is ateista vagyok, nincs bajom természetesen a keresztényekkel, de hagyjanak békén a térítgetéssel, én sem buzdítok senkit arra, hogy ne higgyen istenben. És le leszek ezért pontozva, de pont lesz@rom, itt gyakorin ez mindennapos. Hiába tartják szomorúnak azt, hogy nem gondolkodik ezen a fiatalság, mindenkinek a magánügye.

16/L

2021. máj. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
16%

Sajnálom kérdező, de ez a pár ateista, akik előttem írtak, mindig szeretnek más nevében nyilatkozni, ráadásul a saját vágyálmaikat. Engem is érdekel, hogy mit mondanak erre a tizenévesek, ezért is írtam ide ezt a választ, hogy lássam, ha érkezik még hozzászólás. Az elsővel ellentétben nekem a tizenéves ismerőseimnél pont nem a neveltetés számít, tesznek rá magasról. Hiába hívők a szülők, a gyerekek sajnos liberalizálódnak (drog, bibliaellenesség, homoszexualitás, munkakerülés, stb. Követik a liberális divatot)


"Kaptál egy korrekt választ és bunkóskodsz?"

Az mitől korrekt, hogy a kérdező az egyénektől kérdezte a saját véleményüket, az egyes meg válaszolt az összes tini nevében? Én meg remélem, hogy a kérdező kereszténynek vallja magát!

2021. máj. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
59%
Tehát az válaszoljon aki magát átlagos fiatalnak definiálja? Aki különleges annak csitu?
2021. máj. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
74%

A családomban (nagyszülőkig visszamenve) senki sem hívő, így ateistaként nőttem fel, sose foglalkoztatott különösebben a téma. Tisztában vagyok az általános illemmel, mert utazások során mindig megnézem a helyi templomokat, de nagyjából ennyi.

Az alapműveltséghez köthető ismereteim megvannak a kereszténységről (akárcsak a buddhizmus és iszlám esetében) és bizonyos művészetek miatt van még rálátásom (leginkább a festészet és építészet miatt), de egyébként nem érdekel. Ha az összes általam ismert vallást és hitvilágot számba venném, akkor holtversenyben az iszlámmal a kereszténység érdekel legkevésbé.

Minden hittel úgy vagyok, hogy amíg nem árt miatta magának vagy másnak, illetve nem erőlteti rá másokra, nincs bajom vele és elfogadom.

20/L

2021. máj. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
92%

"Az elsővel ellentétben nekem a tizenéves ismerőseimnél pont nem a neveltetés számít, tesznek rá magasról."

Első vagyok. :)) Az a gond, hogy nem értelmezted jól, amit írtam. Azt írtam, hogy neveltetéstől, családi háttértől is függ. Az is egy "családi háttér", ha mondjuk a fiatal csak negatív kontextusban hall a kereszténységről és sehol nem írtam, hogy ne lehetne keresztény egy ilyen közegből. Sőt, gyakori, hogy az ilyen szülői magatartás kontraproduktív. Hiszen a fiatalt elkezdi érdekelni a téma.

Kérdező, köszönöm a bókot, jól esett, de nem jártam Harvardra. Tanárszakon végeztem és tanultam egy kevés neveléselméletet illetve neveléspszichológiát.

2021. máj. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

őőőő is ahhoz tanárdiploma kell h az ember rájöjjön h a gyerek a nevelés miatt olyan amilyen? én mérnök vagyok de ezekszerint pszichológus meg tanár is?


tehát 2 értelmest választ kaptam eddig, a 8asnak teljesen közömbös a kereszténység a 6os meg a szülők miatt úgy gondolja a kereszténység semmitmondó imák és keresztvetések ismétléséből áll.


az 5ös írta: "... amikor megértem annyira fejben, hogy rájöjjek, miről is szól ez az egész vallás dolog...". Nagyon szeretném ha ezt kifejtenéd bővebben. Neked miről szól a vallás?


gyűlöletkeltők kiméljenek és a 6ost és el kell szomorítsam nem vagyok keresztény de mivel a kereszténység több mint 1000 éven az az európai kultúra meghatározó szegmense volt így néha eszembe a dolog...

2021. máj. 12. 14:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!