Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia szerint mondta...

A Biblia szerint mondta valaha Jézus magáról, hogy "Én próféta vagyok"?

Figyelt kérdés
2021. máj. 14. 17:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Miért?
2021. máj. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mert a muzulmánok mindig azzal jönnek, hogy soha nem mondta "Én Isten vagyok." Ők prófétának tartják, de ha ezt sem mondta magáról...
2021. máj. 14. 17:25
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem rémlik, hogy így mondta volna.
2021. máj. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 KZitus ***** válasza:
77%

Szia

Krisztus magáról nem, de mások mondták róla.

János 7:40,41

"Néhányan a sokaságból, akik hallották ezeket a szavakat, elkezdték mondogatni: „Valóban ő a próféta.” Mások ezt mondták: „Ő a Krisztus.”

János 6:14

"Amikor az emberek látták a jeleket, amelyeket tett, elkezdték mondogatni: „Valóban ez az a próféta, akinek el kellett jönnie a világba.”

Talán erre a próféciára gondoltak azok, akik felismerték Krisztust:

5Mózes 18:18

"Prófétát adok nekik a testvéreik közül, olyat, mint te. Megmondom majd a prófétának, hogy mit mondjon, és ő továbbít nekik mindent, amit parancsolok."

2021. máj. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem az volt a kérdés, hogy mások mit mondtak, hanem az, hogy Jézus mondta e magáról.
2021. máj. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mikor mondta Jézus, hogy "nem vagyok Isten, ne imádjatok"?
2021. máj. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Jó, de most nem feltétlenül ezt a "Mondta-e magáról, hogy Isten?"-vitát akarom feléleszteni - bár mindenki azt ír, amit akar.


Amúgy szerintem ez egy jó videó a témában:

David Lynn only dialogues with ignorant Muslims? Not true!

https://www.youtube.com/watch?v=YBqd7CGYYuk


Itt meg a Szentháromságot próbálja magyarázni:

Speakers Corner: Imam unknowingly acknowledges Christian understanding of God

https://www.youtube.com/watch?v=xWSFdPnICs4

2021. máj. 14. 22:12
 8/8 anonim ***** válasza:

Jézus nem volt Próféta! Ő a testben megjelent Isten volt! Azaz ISten megjelent köztünk testben Jézus személyében! Azaz Isten kinyilatkoztatta magát a teremtett világ számára Jézus személyében! Röviden ennyi nem is kell ezt túl spilázni vagy túl ragozni! Ezért Ő a megbotránkozás köve a világ szemében és a szeglet kő (alap kő) a benne (Istenben) hivők számára!


Jn.10,30. Én és az Atya egy vagyunk.

Jn.14;

8.Monda néki Filep: Uram, mutasd meg nékünk az Atyát, és elég nékünk!

9.Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem, Filep? a ki engem látott, látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát?

Jn.10,33. Felelének néki a zsidók, mondván: Jó dologért nem kövezünk meg téged, hanem káromlásért, tudniillik, hogy te ember létedre Istenné teszed magadat.

2021. máj. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!