Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A muszlimok miért nem szeretik...

A muszlimok miért nem szeretik a mulatságot, a bulit?

Figyelt kérdés
Ismerősöm mesélte, hogy szokott tartani házibulit, de mindig előre jól a szomszédoknak, nem is hajnalig tart a mulatozás hangosan, soha nincs egyikkel sem gond, kivéve a muszlim szomszédokat, akik már fél 10-kor a rendőrt is rájuk hívják, volt, hogy megfenyegette őket a férfi, hogy mit képzel, hogy férfiakat hív ide (nő az ismerősöm), ez egy erkölcsi fertő, rendezzen máshol kuplerájt, kocsmát stb
2021. máj. 15. 21:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Jó én bocsánatot kérek. Rossz vicc volt. A normális embereket nem akartam megbántani.
2021. máj. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Felesleges ilyeneket írni, inkább a kérdésre kellene válaszolni.
2021. máj. 15. 22:01
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A fanatizmus az élet minden területére kihat, erre is. A probléma ezzel a fundamentalista fanatizmussal, amikor már mások életét is próbálják vele keseríteni, akár így, akár ennél sokkal súlyosabb módokon.
2021. máj. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
19%

Nézd nagyon sokféle ember van a muszlimok között is. Ami engem illet sohasem tàncolok, és meg van, hogy milyen zenét illik hallgatunk.

De ezt sok muszlim sokféleképpen gondolja.


És nem kell ahhoz muszlimnak lenni, hogy valaki kiakadjon ilyesmin.

Én személyszerint tolerànsnak tartom magam ilyen téren :)


Abdullah

2021. máj. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

"miért nem szeretik a mulatságot"

Nagyon is szeretik ők, csak a szerintük "istentelen" murikat nem tolerálják. Csak azt nem értem, hogy amikor egy világi (amúgy alapvetően keresztény) országba, eléggé más kultúrkörbe költöztek, akkor vajon mire számítottak.

2021. máj. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
25%

#5: Vannak àm sokan akik itt születtek, és ugyanúgy magyarok mint bàrki màs.


Abdullah

2021. máj. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Magyarok ezek a szomszédok, a nő magyar a férfi meg itt született török
2021. máj. 15. 23:00
 8/12 anonim ***** válasza:
41%
Akkor pláne nem értem. A törökök nem is annyira fundamentalisták, eléggé világinak számítanak muzulmán körökben.
2021. máj. 16. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%

Mert felsőbbrendűeknek érzik magukat és a vallásukat, és elvárják, hogy mindenki alávesse magát a vallásuk diktálta követelményeknek. Mert a vallásukkal nem fér össze, hogy elfogadják a másként gondolkodókat, és másként élőket.


Mert nem tanították meg nekik, hogy "Rómában élj úgy, mint a rómaik", ami a mi etikettünk alapja.


Mert azt hiszik, hogy nekik van igazuk, és mindenki, akik nem úgy él, ahogy az ő istenük megköveteli, az nemcsak bűnös, hanem egyenesen sértés rájuk nézve.


Csak azt nem értem, az ilyen ember mit keres Európában. Miért nem költözik oda, ahol a társadalom többsége az ők elveik szerint él.

2021. máj. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
41%
A muzulmánok még jobban tartják Isten parancsolatait. Az a baj, hogy mi elfelejtettük az alapvető szabályokat, a lányok nagyon elferdültek, köszönő viszonyban sincs a női ideállal, amilyenek régen voltak. A mai nő már nem nő, legalábbis nem lehet annak nevezni, hanem valamilyen arrogáns féllény. Inkább Lilith-ek 90%-ban. Tisztelet azoknak, akikben még van igazi nőiesség.
2021. máj. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!