Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként együtt élni...

Keresztényként együtt élni házasság előtt?

Figyelt kérdés

1 éve vagyunk együtt a párommal. Jövőre tervezzük az esküvőt. Munka miatt úgy alakult, hogy fél éve odaköltözött hozzánk a szülői házba.

Próbáljuk a tisztaságot megtartani, ami jól is megy, de nem tökéletes, mert petting már volt.

A múltkor a pap a szentgyónásban azt mondta, hogy mivel együtt élünk, nem oldoz fel, csak esküvő előtt.


Én ezt nem is értem. Ekkorra nagy bűn az együttélés? Főleg hogy tudja, hogy ki van tűzve az esküvő dátuma. Plusz, arra rá sem kérdezett, hogy le is feküdtünk-e egymással, vagy mi volt, rögtön megtagadta a szentséget.


Köszönöm a véleményeket!

24L


2021. máj. 17. 10:39
 1/10 anonim ***** válasza:
27%

Az ilyen a szememben istenkáromló agymosott hulladék, nem isten szolgája.


A biblia és isten szerint ti már rég házasok vagytok.


Házasság előtt a petting sem fér bele. Az is a szexualitás emergiájához tartozik, ami túl intím, hogy random gyakoroljon bárki bárkivel.

2021. máj. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát akkor majd kivárod, hogy az esküvő előtt feloldozzon.


A hvíő fiatalok nagy része már együtt él házasság előtt. Pont a mi plébániánkról tudom, hogy több mint háromnegyedük.

Nem kell ebből problémát csinálni.

2021. máj. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy azért vannak egyéni helyzetek is. Bűn alapvetően, hogy együtt éltek, de van egy élethelyzetetek, ami ezt hozta. Másfelől házasságon kívüli nemi élethez nem kell együtt élni, amúgy is bűn. Lehet, hogy nem oldoznak fel, de biztos, hogy Istennek tetszőbb az, ha valaki házasságon kívül havonta mással fekszik össze, de aztán szalad gyónni? Biztosan nem.. De nem is kell másokhoz mérnetek magatokat, próbáljátok meg a jegyességet tisztán megélni, a botlások ellenére. Házassággal már rendezitek ezt, addig próbáljatok tiszta szívvel készülni a házasságra.

Én is odaköltöztem a páromhoz, ennek meg a covid volt az oka, mert anyukám már nyugdíjas és velünk élt a 90 éves nagyapám is, de én meg bejárok dolgozni mindennap és nem akartam/akarom nekik hazavinni.

"Az ilyen a szememben istenkáromló agymosott hulladék, nem isten szolgája."

Szerencsére veled ellentétben Isten senkit nem hív hulladéknak, ezért inkább érdemes rá hallgatni. :))

2021. máj. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

1


Azért ez durva kijelentés. Jézus nem így beszélt a bűnösökkel, hanem kedvesen és elmagyarázta a dolgokat. Egy keresztény nem fosztja meg a másik embert a méltóságától, csak mert nem ért egyet valamivel.


Kedves Kérdező.

Nekem nem tisztem beleszólni mások életébe. DE feltetted a kérdést, és ezért Bibliailag válaszolok, ami nem biztos, hogy tetszeni fog.

Isten nem árul zsákbamacskát, és nem hígítja fel a felállított erkölcsi elveket, bizonyos élethelyzetek miatt. Ellenben azt lehetne mondani, hogy a személy nem bízik a Teremtőjében, hogy támogatja, hogy ki tudjon tartani a nehézségek ellenére.

Ez ugyan olyan mint a lopás. sokan a lopást megengedhetőnek tartják, élethelyzetekre hivatkozva. Isten nem gondolja így.

Ő ígéretet tett, hogy akik bíznak benne, és kitartanak az erkölcsi elvekben is, azokat soha nem engedi felettébb "szenvedni", csak ami még elviselhető. Nem hagyja kenyérkéregetőnek lenni, vagy éhezni.


Tudod, ezért sem jó az együtt élés. Nem tudod bebizonyítani, hogy véletlenül, nem jöttetek még össze, hisz már szexuális kielégítették egymás vágyait, ami csak a Házasságban megengedett, még akkor is, ha nem a természetes úton történt is.

A paráznaság kifejezés tágabb értelemmel bír, minden szexuálisan elkövetett erkölcstelenséget is magában foglal, Az orális, és az anális, bestiális nemi élet is ebben a fogalomban van. Nem csak a házasságtörés.

(Héberek 13:3, 4) . . .. 4 A házasság legyen mindenki szemében tiszteletre méltó, és a házasélet beszennyezetlen, mert Isten meg fogja ítélni azokat, akik szexuális erkölcstelenséget követnek el vagy házasságtörők.


Amikor házaséletet éltek házasság nélkül, akkor már beszennyeztétek a házasság intézményét, amit Isten hozott létre.

S ha ezt megengedtettétek magatoknak, akkor evvel is tiszteletlenséget követettek el.

2021. máj. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%

Én a párommal ugyan csak akkor költöztünk össze, amikor már összeházasodtunk, de közöttünk nincs szex.

Mi így élünk.

Petting meg hasonló dolgok fel sem merültek a fejünkben, de gyermekeket szeretnénk nevelni, ezért örökbe fogunk fogadni és nagyon boldog családunk lesz!

Mi nem vagyunk rászorulva a testi örömökre, és erre bíztatjuk környezetünket és majd fogadott gyermekeinket is, mi a tőlünk telhető legtisztábban és legerkölcsösebben próbálunk élni, és az amit Te és a párod tettetek -függetlenül tőlünk- ahogy a 4es válaszoló is írta, beszennyeztétek a házasság intézményét!

Tudom, hogy nem fog tetszeni a válasz, de a kérdésre akartam én is válaszolni.

Szerintem helyesen járt el a pap!

2021. máj. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

#5: OMG! :-DDD


Nem tudom, milyen szektához tartoztok, de akkor hogyan teljesítitek az "egy test - egy lélek" kritériumot, ha nem szexeltek?

2021. máj. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez nem kizáró ok, kérlek.

Nem hiszem el, hogy erről még nem hallottál.

Vagy max direkt játszod a majmot...

Képzeld 6os, olyan szekta ez, ahol a Teremtő a "főni" ilyen egyszerű.


Nem tudom, hogy ezen mi olyan vicces.

Neked ehhez szekta kell, hogy tisztán élj ?

Sajnállak !

2021. máj. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 szp72 ***** válasza:

@ "Én ezt nem is értem. Ekkorra nagy bűn az együttélés?"


Az nem csak a paráználkodás. Együttéléskor nyilván nagyobb a kísértés, ami lám ez esetben is bukáshoz vezetett. Ha sikeresen tudtatok volna tisztán együtt élni, akkor nincs mit meggyónni, nincs mit feloldozni. De mivel elbuktatok így a pap jogosan szabhatja feltételként a különélést.


@ "Főleg hogy tudja, hogy ki van tűzve az esküvő dátuma."


Ez persze enyhítő körülmény, de az elköteleződési szándék még nem azonos az elköteleződéssel.


@ "Plusz, arra rá sem kérdezett, hogy le is feküdtünk-e egymással, vagy mi volt, rögtön megtagadta a szentséget."


Ezt nem nagyon értem. Nem említetted neki a pettinget csak az együttélést? Akkor mire kértél feloldozást, amit megtagadott?

2021. júl. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 szp72 ***** válasza:

@ "A biblia és isten szerint ti már rég házasok vagytok."


Látom te egy hatalmas bibliai szaktekintély vagy. A házasság onnan házasság, amikor házasságként tekintünk rá. Az igaz, hogy lakatlan szigeten is lehet házasodni pap és egyházi ceremónia nélkül, de akinek fontos a gyülekezete és annak előírása, az betartja azt. Mindenesetre a kérdező a saját felfogásában nem tekinti magát házasnak, hiszen ki van tűzve az esküvő napja. Ha házasnak tekintené magát, akkor minek az esküvő.

2021. júl. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ugye tudod hogy bibliai értelemben ti már rég házasok vagytok? Több szempontból is.
2021. júl. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!