Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség a református...

Mi a különbség a református felekezet és a Hitgyüli között?

Figyelt kérdés

2021. máj. 17. 13:32
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Szia,

A Hit Gyülekezete egy karizmatikus neoprotestáns gyülekezet, ami az amerikai karizmatikus gyülekezetek mintájára alakult. Meglehetősen harsány dicsőitő istentiszteletket tartanak, fontos szerepe van náluk a nyelveken szólásnak, amit a szentlélekkel való betöltekezés jelének tartanak.

Ezzel szemben a református felekezet a XVI. századi reformáció nyomán alakult. Kálvin János tanításai képezik az alapját. Konzervatív történelmi egyház, ennek megfelelően puritán mind tanításaiban mind liturgiájában. Itt nem elfogadott a nyelveken szólás. A református egyház csecsemőkeresztséget gyakorol, és konfirmációval lehet a tagjává válni, a Hit gyülekezete pedig a felnőttkori keresztséget gyakorolja, itt ezzel lehet taggá válni. A Hit Gyülekezete tizedet szed a tagoktól, a refomátus egyházban pedig adományok vannak, melyek mértéke nem meghatározott.


Üdv. Péter

2021. máj. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Rengeteg minden. A Hit Gyülekezete egy pünkösdi-karizmatikus felekezet.

Ha bemész egy pünkösdista templomba vagy imaházba elég nagy az esélye, hogy láni fogsz emberekeket akik fel-alá rohangálnak majd elesnek és vonaglanak a földön, és ha megkérdezed mit volt ez azt mondják, hogy ők csak betöltekeztek a Szentlélekkel, vagy elkedezenek halandzsálni és ha megkérdezed mit volt ez azt mondják, hogy ők ilyenkor csak nyelveken szólnak.

Jellemző a Hitgyülire az is, hogy a lelkészeik nem lelkészi palástot hordanak, hanem öltönyt és szakrális helyek helyett gyakran színpadokon prédikálnak mint valamit pszichopata motivációs tréner.

És a református felekezetek a tagsági pénzt amit a tagok befizetnek nem arra költik, hogy a lelkészek szebb és nagyobb házakban élhessenek (mint ahogy a Hitgyüli Németh Sanyi bácsija).

2021. máj. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
A hitgyüli egy szekta
2021. máj. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
10%
A reformátusoknál az adományon kivül egyház adót kell fizetni. Ha nem fizeted és meghalsz akkor temetnek el ha visszamenőleg kifizeted. A hit gyüliben meg eldöntheted nem kötelező.
2021. máj. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#4

Mennyi a reformátusoknál ez az egyházadó? A hitgyüliben a fizetés 10%-a, plusz ezen felüli adományozás.

2021. máj. 19. 11:30
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudom pontosan az is lehet, hogy helyenként más más. A Hit gyüliben sem kötelező a tized. Mindenki magánügye az adakozás is szerintem. A katolikus egyházak sincsenek megszólva, hogy csak egy ólomüveg ablakukra több milliót adakoznak a hívek és az csak egy valami. Mellesleg mindegyik egyház rengeteget segít elesett embereken. Nem is értem miért érdekes egy másik ember, hogy hova teszi a saját pénzét. Ennyi erővel megszólhatnám én is a pecásokat, hogy miért költenek pecabotra ha a halat még vissza is dobják, ez csak egy egyszerű példaként irtam. Az pedig, hogy mik a különbségek egyházak között a neten rá lehet nagyon könnyen keresni, hamarabb megtalálja a kedves kérdező mire itt beirja a kérdést és mindenféle trollkodó válaszokat kap. Egy azonos bennünk az egy igaz Isten hit, aztán személyenként eltérő annak mélysége gyülekezeteken belül is. Van akinél csak kulturális az egész van akik mélyen élik meg, gyakorolva is azt. Egy gyülekezet sem feddhetetlen mivel emberek alkotják. Az is természetes, hogy aki ahová tartozik azt preferálja aki meg ateista az egyiket se fogja.
2021. máj. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
De most tényleg ..kinek mi köze hozzá, hogy pl én fizetem a Ref. egyház adót és még adakozok is és ahhoz is, hogy fizetek-e tizedet és adakozok-e a Hit gyülekeztben?? Ráadásul úgy, hogy egyik helyen sem kell erről számot adnom ...
2021. máj. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Te hoztad az egész befizetéses dolgot fel, mit vagy így kiakadva. Ha már felhoztad, kérdeztem, hogy mennyi az annyi. Egyik helyen ólomüveget vesznek, másik helyen a vezető lelkésznek több száz milliós luxus lakást.
2021. máj. 20. 09:44
 9/10 anonim ***** válasza:
53%
Nem vagyok kiakadva csak leírtam a tényeket amiket tudok. Az anyagi oldalát nem én hoztam be hanem az előttem lévő kommentelők. Az, hogy egy több milliós ólomüvegből mennyi millió marad zsebekben azt meg nem látod és azt sem mire megy... de ha a hívek adják önszántukból akkor kinek mi köze hozzá. Minden felekezetnek, egyháznak van honlapja ahol le van írva a hitvallásuk és ott a kedves kérdező választ is fog tudni kapni. Itt meg csak a trollkodás megy ráadásul általában olyanoktól akik igazán nem is látnak bele a dolgokba csak a pályaszéléről bekiabálnak. Jelzem nem kiakadva írok csak szimpla véleményemet nyilvánítottam ki. További minden jót :)
2021. máj. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
59%
A református keresztény vallás, a hitgyülis meg egy etetnek,Szentlélekkáromló szekta.
2021. júl. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!