Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Római katolikusok! Ha valaki...

Római katolikusok! Ha valaki nem keresztény, melyik a jobb: ha valaki ateista, vagy szektás (szcientológus, jehovista, krisnás, hitgyülis, stb.)?

Figyelt kérdés
Én is római katolikus vagyok, és én személy szerint jobban örülök annak, ha valaki inkább ateista, mintha hitgyülis, jehovista, vagy mondjuk krisnás lenne, de pláne, ha a szcientológusokhoz tartozna. Ti hogy vagytok ezzel?

2021. máj. 17. 15:44
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
Szóval jobb ha egyáltalán nem hisz Istenben mint hogy ha hívő, csak nem hajszálpontosan úgy mint te?
2021. máj. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
Hát, ez elég emberfüggő. Inkább attól függ, hogy melyikük mennyire akarja rám erőltetni a saját nézeteit.
2021. máj. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%

Nagyon emberfüggő. Inkább a tetteit és gondolkodását szeretném megismerni és erről alkotni képet.

1-es, én ismerek olyat, aki ateistaként szerintem közelebb van Istenhez, mint sok gyűlölködő, de ennek ellenére magát kereszténynek mondó.

2021. máj. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem is ember függő. Van ezen a fórumon egy egymásra sok szempontból hasonlító muszlim és hitgyülis, bennük annyi gonoszságot indukált felekezetük, hogy talán jobb lenne, ha nem hinnének. Jézus is utalt erre, amikor megintette a farizeusokat, hogy "de ti azt mondjátok, láttok". Aztán persze vannak teljesen normális emberek is, akikkel emberileg nincs semmilyen baj, csak más nézeten vannak.
2021. máj. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 szp72 ***** válasza:
100%
Szerintem minden felekezetben és az ateisták között is lehetnek rokonszenvesek és nem normálisak is. Ideológiai szimpátiám szerint a következő a sorrend a felsoroltak közül: hitgyülis-jehovista-ateista-krisnás-szcientológus.
2021. máj. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nagyjából jól látod. A krisnások általában elég tudatosak, ellentétesek a szektával. Az a rosszabb, ami távolabb áll istentől. Az szektások általában eléggé agynosottak, míg az ateista hívők csak nagyon buták, ami sokkal jobb.
2021. máj. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem jobb ha ateista. Igaz hogy reformátuskent válaszolok.

De egy ateista akár erőszakkal is be lehet keresztelni de egy szektás Eretnek aki nem enged a hülyeségeiből és nem hagyja ott a szektát. El nem tudom képzelni Ferenc Pápa hogy engedi meg a szekták létezését.

2021. júl. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Írom sorrendben.


Krisnás( ez az egyetlen ami pozitív)

Ateista

Jehovista

Hitgyülis

Szcientológus( ez a legagymosottabb)


Persze emberfüggő. Ateistából is láttam már nagyon spirituálisat, aki sokkal inkább követte istent, mint sok vallásos.

És hitgyülisből is láttam olyan tiszta lelket, hogy az emberek 99%a példának vehetné.


Mondjuk szcientológusból még nem találkoztam értelmes emberrel.

2021. júl. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!