Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Mózes nevével fémjelzett...

A Mózes nevével fémjelzett zsidó nép Egyiptomból való kivonulása (történelmi szempontból) mikor történt meg?

Figyelt kérdés

A témát kutató történészek számára mára evidensnek mondható, hogy Mózes valós történelmi személy volt, és az általa vezetett zsidó-Exodus a valóságban is megtörtént. Arról viszont vitatkoznak, hogy ez mikor történt meg, máig nincs egységes konszenzus.


Mi a ti véleményetek?



2021. máj. 19. 12:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
i.e 4400 után, az biztos. A bibliaellenes wikipédia szerint: "II. Ramszesz uralkodásának idejére (i. e. 13. század) tehető."
2021. máj. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy miért bibliaellenes a wikipédia? Az zavar, hogy tudományosan alátámasztott dolgokat találsz meg rajta?
2021. máj. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
2021. máj. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
13%

"Amúgy miért bibliaellenes a wikipédia?"

Mert ebben a témában össze vissza hazudozik. Elég látványosan jézus-, isten- és bibliaellenes.


"Az zavar, hogy tudományosan alátámasztott dolgokat találsz meg rajta?"

Nem, az nem zavar, de számos természettudományosan cáfolt dolgot is ír, pl. a törzsfejlődés és nagy bumm (és társai). A természettudomány már cáfolta, de a wikipédia még tolja, bigott materialista módjára, karöltve pár szerencsétlen evolúcióbiológussal, meg sátánistával. A Bibliát is számos módon alátámasztották már, de a wikipédia még máig nyomja a jó kommunista dogmákat


És attól még, mert helyesen leírja, hogy F=m*a még lehet bibliaellenes. Nem is ezzel volt bajom. Logika...

2021. máj. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
63%

Szia,

Az én véleményem egyezik David M. Rohl brit egyiptológus, az Institute for the Study of Interdisciplinary Sciences (ISIS) volt igazgatójával, aki 1980-as évek elejétől az ókori Egyiptom és Izrael kronológiai viszonyainak újragondolásával, új periodizáció és időrend felállításával foglalkozik.

1995-ben jelent meg a Fáraók és királyok című könyve, amely egy csapásra ismertté tette a nevét régészkörökben is, és az érdeklődők szélesebb körében is. Ebben a könyvében a Közel-Kelet új kronológiai rendszerét javasolja bőséges indoklással. Az egyiptológusok körében nem elfogadott az álláspontja, bár új szemléletmódja már most érezhető lassú változásokat hozott az egyiptológia tudományába. Ezek közé tartozik, hogy ma már kevesen gondolják komolyan a bibliai Sisák király és az egyiptomi I. Sesonk azonosítását. Már korábban is biztosak voltak az egyiptológusok abban, hogy az egyiptomi harmadik átmeneti kor néven nevezett korszak egyes uralkodóházai egyidőben trónoltak, de annak mértéke erősen vitatott. Rohl sokkal nagyobb átfedést tesz fel, mint azt korábban gondolták.

Ajánlom figyelmedbe Az elveszett testamentum című könyvét is, mely 2002-ben jelent meg magyar nyelven.

Ezek alapján a kivonulás ie. 1447-1445 között történhetett, ahogyan az a Biblia pontos kronológiája is meghatározza.

Lásd még: [link]


Üdv. Péter

2021. máj. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
97%

"pl. a törzsfejlődés és nagy bumm (és társai). A természettudomány már cáfolta"

Eddig minden természettudományos felfedezés és kísérlet a témában visszaigazolta mindkettőt. Te miről beszélsz?

2021. máj. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 KZitus ***** válasza:
8%

Szia

Jehova, miután megígérte, hogy Ábrahám magva örökölni fogja a földet, a következőket mondta neki (i. e. 1933 előtt): „Tudd meg, hogy magod jövevény lesz egy olyan földön, amely nem az övé. Szolgálni fogják azokat, és nyomorgatják őket négyszáz évig. De megítélem azt a nemzetet, amelyet szolgálni fognak, és utána nagy vagyonnal jönnek ki . . . Csak a negyedik nemzedék tér ide vissza, ugyanis az amoriták vétke még nem jutott teljességre” 1Mózes 15:13–16.

A nyomorgattatás 400 éve tehát i. e. 1913-ban kezdődött, és i. e. 1513-ig tartott. Ez az isteni kegy, vagyis türelem időszaka is volt egyben, amely a kánaánitáknak vagy azok egyik főbb törzsének, az amoritáknak adatott. Ez utóbbi időpontra a vétkük teljességre jut; egyértelműen kiérdemlik, hogy a föld kivesse őket. E kivettetést megelőzően Isten a figyelmét az Egyiptomban élő népére fordítja, kiszabadítva őket a rabszolgaság igája alól, és útnak indítva őket, hogy visszatérjenek az Ígéret földjére 1Mózes 15:13–16.

A 430 éves időszak: A dátum kiszámításának egy másik irányára a 2Mózes 12:40, 41-ben található kijelentés ad lehetőséget: „Izrael fiai, akik Egyiptomban laktak, négyszázharminc évig laktak ott. És a négyszázharminc év végén, ugyanazon a napon történt, hogy Jehova minden serege kiment Egyiptom földjéről.”

2021. máj. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%

"számos természettudományosan cáfolt dolgot is ír, pl. a törzsfejlődés és nagy bumm (és társai). A természettudomány már cáfolta"

ez mér nem az első alkalom, hogy ezt írod, de eddig akérhányszor kértem, nem támasztottad ezt alá forrásokkal (nyilván azért, mert nem tudod)


amúgy #1, #4 és Zitus jehova tanúi, szerintük mindenki ellenük van, aki nem velük van

2021. máj. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

"ez mér nem az első alkalom, hogy ezt írod, de eddig akérhányszor kértem, nem támasztottad ezt alá forrásokkal (nyilván azért, mert nem tudod)"

Szegénykém, évek óta ezt mantrázod. Mondtam, hogy vedd úgy, hogy nem bizonyítottam. Neked úgyis mindegy. A többieknek ma is linkeltem cáfolatokat. Gondolod, hogy olyan szefós vagyok, mint te és szezezredszer is beugrom az óvodás "provokálásodnak"? Aki igazán az igazságot kutatja, úgyis eljut a kreacionizmusig, a többiek, mint te úgyis menthetetlenek. Én nem úgy működöm, mint te, én magasról leszarom, hogy ragaszkodsz az evolúcióhoz, hidegen hagy az elkárhozásod. Én megtettem a dolgom, de ahogy a mondás is tartja: "aki hülye, haljon meg".

Folytasd a hazudozásod, hisz a főnököd a hazugság atyja, nincs más választásod

2021. máj. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
16%

"amúgy #1, #4 és Zitus jehova tanúi, szerintük mindenki ellenük van, aki nem velük van"

4-es vagyok és továbbra sem vagyok semmilyen egyháznak a tagja. Korábban adventista voltam, de a teológiai tévedésük miatt kiléptem. De tudod te ezt, csak muszáj hazudnod, nem tudsz az ösztön ellen rugódozni, ahogy Pálnak mondta Jézus

2021. máj. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!