Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet kicsit gyerekes a...

Lehet kicsit gyerekes a kérdés, de Isten miért nem kommunikál már úgy az emberrel, mint ahogy a szent könyv is írja teremtésekor kezdetben, beszéltek egymással?

Figyelt kérdés
2021. máj. 22. 00:41
 1/8 A kérdező kommentje:
Gondolom ha végigolvasom a Bibliát, akkor rájövök, de mióta szakadt meg ez a kapcsolat és miért?
2021. máj. 22. 00:42
 2/8 anonim ***** válasza:
28%
Most is vannak drogok és elmebetegek akik azt képzelik h isten beszél hozzájuk, régen is pontosan erről volt szó. Csak ugye ma elvárnád, h ha valaki azzal áll elő, h neki az égő csipkebokor szövegelni kezdett, h minimum legyen erről egy videó, különben esélyesen annak nézed, ami: szellemi fogyatékosnak. Régen meg nem volt ilyen technika, ezért mindenki büntetlenül hazudozhatott az elmebajáról.
2021. máj. 22. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

Kedves kérdező!

Hogy legyen egy használható válasz is, én úgy gondolom, hogy ezekben az utolsó időkben Isten a Szent Lélek/Szellem által kommunikál azokkal, akik keresik, vagy már megtalálták Őt.

Ha vizek válnának vérré, tengerek válnának ketté, tűz jönne le az égből, vagy angyal jelenne meg az emberek előtt, akkor nem volna akkora hangsúlya a hitnek, mint most.

Egyébként a Bibliában nincsen szó erről, ezért ez csak egy szubjektív vélemény lehet.


M.

2021. máj. 22. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
29%
Az Édenkert története allegórikus, nem igazán értelmezi ma már senki szó szerint. Arról szól, hogy ne próbálj saját magad új törvényeket hozni a régi beváltak helyett.
2021. máj. 22. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm és mióta nincs kommunikáció isten-ember között? A teremtés óta vagy már Jézus idejében sem volt kommunikálás az emberekhez Istentől?
2021. máj. 22. 02:01
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az írások alapján valóban volt, hogy Isten szólt az emberekhez, de többnyire angyali közvetítők által. Illetve Prófétákat használt fel, amivel üzenetet küldött az embereknek: Mózes, Jónás, stb. Jézus keresztelkedésekor viszont lehetett hallani, amikor elismerte a Fiát mint küldöttet, és azt mondta, hogy Őt hallgassák meg.

Napjainkban is hasonló képen "beszél", a szava által, és a Jézus által kinevezetteken keresztül.

Ahogy olvashatjuk, nem sokat ért el azzal, hogy beszélt az emberekhez. Sokszor bizonyítékként, természetfeletti dolgokat láthattak, még sem volt sokáig hatása annak sem.

2021. máj. 22. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kommunikál. Ő is és a sok bölcs istenszolga entitás is.
2021. máj. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kommunikál. Csak senki se olyanokkal ossza meg ezt, aki arra nem méltó. Pl te meg én. Én éveken keresztül voltam képes kapcsolatot teremteni bármilyen létezővel időn és téren is keresztül ha kellett. De neked ezt sose mondtam, és ha találkoztunk volna se ez lett volna a beszéd téma.
2021. júl. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!