Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mitől lesz keresztény egy buli?

Mitől lesz keresztény egy buli?

Figyelt kérdés

Egyesek szerint a buli és a keresztény értékrend nem megy együtt. És egyesek szerint a buli együtt jár az alkohol fogyasztással.


De mégis akkor milyen lenne az eszményi keresztény buli?



2021. máj. 22. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne egy keresztény bulin inni?
2021. máj. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mikor táncolsz helyet hagysz a szentléleknek a fiú és a lány között.
2021. máj. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Jézus első csodáját a kánai menyegzőn tette, ahol amikor elfogyott a bor, vízből bort csinált.

Ez volt az első keresztény buli, Jézus közreműködésével! :)

2021. máj. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Jézus kerül fel az asztalra.
2021. máj. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 szp72 ***** válasza:
80%
Attól, hogy keresztények vesznek rajta részt, de főleg, hogy nem történik olyasmi, ami a keresztény normákba nem fér bele. Elvileg az alkohol sem tilos, de legalábbis azokon bulikon, amin én fiatal koromban részt vettem nem nagyon volt, esetleg pezsgő szilveszterkor vagy lakodalmakon azért volt bor is. A buli az én fogalmaim szerint zene, tánc, játék, vetélkedő, műsor, eszem-iszom, de lehet benne ima, vagy istentisztelet is.
2021. máj. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!