Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ember hol volt a születése...

Az ember hol volt a születése előtt a Biblia szerint, ír ilyesmiről a szent könyv?

Figyelt kérdés
2021. máj. 28. 04:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Az első oldalon, kedves.


"Kezdetben teremtette Isten az eget és a földet. 2A föld puszta és üres volt, és sötétség volt a mélység felett, és Isten Lelke a vizek felett lebegett."


Szóval sehol.

2021. máj. 28. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
18%

Az ember rendeltetését Tekintve Földi. Az angyaloknak pedig égi, volt kezdete az életüknek.

Ők abban a formában élnek. Az Ember életét pedig az ide vonatkozó módon határozta meg, és hozta létre, ahogy az első válaszoló is idézte.

Ezt maga Jézus is megerősítette, hogy az ember innen alulról való.

(János 8:23) . . .„Ti innen a földről vagytok, én pedig felülről vagyok. Ti ebből a világból vagytok, én nem ebből a világból vagyok.

2021. máj. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
A Biblia szerint az ember az anyja méhében volt születése előtt, annak előtte pedig egyszerűen nem létezett.
2021. máj. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%
Nem olvastál belőle sokat, mi?
2021. máj. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem, mert ha az igaz ember halála után feltámad az örök életre akkor születése előtt is lennie kellett valahol nem?
2021. máj. 28. 19:16
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
Mi az összefüggés a kettő között? Mert én nem látok benne semmit.
2021. máj. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%

5-ös, a válasz az, hogy születése előtt az ember, mint minden más is, megnyilvánulatlan. Létezik, de nem jelenik meg az anyagi világban. S ugyanígy a megsemmisülése után is. Egyedül Isten dönti el, mi az, ami megnyilvánulhat, aminek van fizikai lehetősége ilyesmire. Úgy, ahogyan egy mérnök eldönti, hogy egy tervrajzot megépít-e vagy sem. A közfelfogás szerint egy dolog akkor kezd létezni, amikor elkészül, egy személy pedig amikor megfogan (materialisták számára: amikor megszületik). De ez nem jelenti, hogy létezése kizárt volna már előtte is.


A feltámadásnál egyébként nem a már halott ember tér vissza a létezésbe, a régi testébe, hanem a lelke száll a mennybe.

2021. máj. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 KZitus ***** válasza:
56%

Szia

Hol volt....születése előtt? sehol! Isten a föld porából teremtette az embert. A szaporodás képességével teremtette meg. 1Mózes 1:126,27; 1Mózes 2:7

2021. jún. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem Isten tudja, hogy ki fog megszületni. De születése előtt nem teremti meg, tehát MÉG sehol.
2021. jún. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 KZitus ***** válasza:

#9

A Biblia azt írja Isten teremtői munkájáról:"Isten megáldotta és megszentelte a hetedik napot, mivel ezen a napon pihent meg, miután elvégezte a teremtői munkáját. Megalkotott mindent, amit eltervezett." 1Mózes 2:3

2021. jún. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!