Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehet Isten jelenlétébe...

Hogyan lehet Isten jelenlétében lenni folyamatosan? Hogyan lehet belépni Isten jelenlétébe?

Figyelt kérdés

Mert senki sem láthatja meg az Istent békesség és szentség nélkül! Azt viszont senki sem tudja biztosan hol tart a megszentelődés folyamatában.Ezért én megkérdeztem az Urat hogy akkor hogyan mondhatják a próféták hogy örüljetek és hogyan veheti fel vki az üdvösség sisakját ha valójában senki nem lehet biztos hogy ő a szentség állapotában van jelenleg! Hogyan lehet örülni valaminek amiben nem vagy biztos és tudod hogy valójában csak akkor fogod elérni ha teljesen megszentelődsz ( ami nem kis feladat) Egy olyan lécet láttam magam előtt amit lehetetlenség megugrani Isten kegyelme nélkül!


De akkor minek örülnek Uram?? Ezt kérdeztem az Úrtól.

Isten pedig válaszolt!

Váratlanul az Úr jelenlétébe kerültem és rájöttem hogy az Úr jelenlétében csak öröm van! Olyan érzésem volt, hogyha valaki az Úr jelenlétében van akkor nem tud helytelenül cselekedni.

15,4 Maradjatok énbennem, és én tibennetek. Ahogyan a szőlővessző nem teremhet gyümölcsöt magától, ha nem marad a szőlőtőn, úgy ti sem, ha nem maradtok énbennem.

15,5 Én vagyok a szőlőtő, ti a szőlővesszők: aki énbennem marad, és én őbenne, az terem sok gyümölcsöt, mert nélkülem semmit sem tudtok cselekedni. (János 15:4-5)

Bárcsak abban a jelenlétben tudtam volna maradni! Úgy szeretnék bekerülni Isten jelenlétébe és folyamatosan ott lenni!



#üdvösség #megszentelődés
2021. máj. 29. 18:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

1: Mindig ott vagy.

2: Nem kell belépni, mindig ott vagy.

3: Ezzel együtt ez a fórum nem térítésre való.

2021. máj. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Imádkozás?
2021. máj. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
És bármikor a nap folyamán ha gondolsz rá, beszélsz hozzá, a jelenlétében vagy.
2021. máj. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Egész nap beszélek hozzá, de abban a jelenlétében amiben csak öröm van és békesség és szentség van még nem sokszor volt részem. Sokféle jelenléte van az Úrnak, van szenvedélyes jelenléte, van tüzes erőteljes jelenléte, van kedves nyugtató megölelő jelenléte, de ezek mind belülről a Szent Lélek keresztségből és annak való jelenlétéből fakadnak. De amit ma tapasztaltam az olyan volt, mintha körül vett volna az Ő jelenléte egy burokban.
2021. máj. 29. 23:43
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja, értem, én nem vagyok karizmatikus pünkösdista.
2021. máj. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Honnan veszed, hogy nem tudjuk? Amikor meditálok, leírhatatlanul magasra emelkedem. Több mint szentség állapitában leszek.
2021. júl. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az egész teremtett világ Istenben áll fenn! Mindnyájan Istenben vagyunk! A lényeg és a kérdés az, hogy Isten bennünk lakozik e? Márpedig bizony lakozást tud venni bennünk. Ez az üdvösség lényege, hogy Isten lakozást vegyen bennünk! Ezért jött el Jézus és halt meg értünk. Valamint ezért jött el és áradt ki az Isten Szent Szelleme, hogy lakozást vegyen bennünk, újjászülje és megtisztítsa a szívünket az elménket a bűnök bocsánatára!


Jn.14,23. Felele Jézus és monda néki: Ha valaki szeret engem, megtartja az én beszédemet: és az én Atyám szereti azt, és ahhoz megyünk, és annál lakozunk.

Jel.3,20. Ímé az ajtó előtt állok és zörgetek; ha valaki meghallja az én szómat és megnyitja az ajtót, bemegyek ahhoz és vele vacsorálok, és ő én velem.

Jn.1,12. Valakik pedig befogadák őt, hatalmat ada azoknak, hogy Isten fiaivá legyenek, azoknak, a kik az ő nevében hisznek;

Jn.13,20. Bizony, bizony mondom néktek: A ki befogadja, ha valakit elküldök, engem fogad be; a ki pedig engem befogad, azt fogadja be, a ki engem küldött.

Jn.14,17. Az igazságnak ama Lelkét: a kit a világ be nem fogadhat, mert nem látja őt és nem ismeri őt; de ti ismeritek őt, mert nálatok lakik, és bennetek marad.

Rm.8,9. De ti nem vagytok testben, hanem lélekben, ha ugyan az Isten Lelke lakik bennetek. A kiben pedig nincs a Krisztus Lelke, az nem az övé.

Rm.8,11. De ha Annak a Lelke lakik bennetek, a ki feltámasztotta Jézust a halálból, ugyanaz, a ki feltámasztotta Krisztus Jézust a halálból, megeleveníti a ti halandó testeiteket is az ő ti bennetek lakozó Lelke által.

1Kor.3,16. Nem tudjátok-é, hogy ti Isten temploma vagytok, és az Isten Lelke lakozik bennetek?

1Kor.6,19. Avagy nem tudjátok-é, hogy a ti testetek a bennetek lakozó Szent Léleknek temploma, a melyet Istentől nyertetek; és nem a magatokéi vagytok?

1Jn.2,27. És az a kenet, a melyet ti kaptatok tőle, bennetek marad, és így nincs szükségetek arra, hogy valaki tanítson titeket; hanem a mint az a kenet megtanít titeket mindenre, úgy igaz is az és nem hazugság, és a miként megtanított titeket, úgy maradjatok ő benne.

2021. nov. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kérdező! Sikerült azóta újra átélni? Én is nagyon szeretném megtapasztalni. Ha sikerült neked, kérlek, írd meg, hogyan! Köszönöm szépen!
2022. jan. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igen, sikerült! De mindig Isten hív be kegyelemből és soha nem az én érdemem! Amint kiírtam a kérdést ugy kb egy perc múlva Isten jelenlétébe kerültem:) Olyan volt mintha Isten azt mondta volna nekem : miért nem hozzám jössz ha vmi kérdésed van, miért nem engem kérdezel:)

Ha túl pörögtek a gondolataim és zaklatott voltam akkor is bekerültem Isten jelenlétébe.

Úgy emlékszem hogy attól a naptól kezdve amikor először hívott be az Úr onnantól minden délután bekerültem hosszabb rövidebb időre.

De én soha nem csináltam semmit , mindig Ő hívott be vagy Ő jött hozzám. Talán amit én tettem az az volt hogy folyton körülötte voltak a gondolataim.

2022. jan. 6. 22:36
 10/12 anonim ***** válasza:
Nagyon örülök! Köszönöm szépen, hogy megírtad!
2022. jan. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!