Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valószínű vagy valószínűtlen,...

Valószínű vagy valószínűtlen, hogy Jézus 100 éven belül visszajön?

Figyelt kérdés
Saját véleményetek alapján

2021. máj. 30. 20:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
27%
Nem fog visszajönni (de üdvösség szempontjából egyébként is teljesen mindegy).
2021. máj. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%

Erre egy igaz keresztény se tud válaszolni, mert Jézus szerint egyedül Isten ismeri a napot és órát. Lehet pont holnap jön vissza, lehet 1000 év múlva.

Voltak olyanok a 19. század végén, 20. század elején, akik arra vetemedtek, hogy jósolgassanak, hol pontos napot határoztak meg, hol adott nemzedéket jelölték meg, de ezek mind hamis jóslatoknak bizonyultak.

2021. máj. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Én csak szubjektív véleményekre voltam kíváncsi, hogy ki mit tart valószínűnek a világban zajló történések alapján. Meg az alapján, ahogy a világ halad.

Nem azt szeretném, hogy mindenki hazudjon valamit, mondván, hogy az úgy lesz.

2021. máj. 30. 21:20
 4/18 anonim ***** válasza:
10%
Azt tippelném hogy igen, de nem születik le emberként, csupán a ciklusunk végén, a szüretnél segédkezik.
2021. máj. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
31%
4es. Ezt a metaforát én is így képzeltemcel mikor még kis iskolás voltam. Hogy a 2. Eljövetel nem a világ pusztulása, hanem az emberi élet vége.
2021. máj. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
Valószínű, hogy meg ebben a szazadban visszajön! Jo par jele van ennek, de meg van több olyan jel, ami teljesulesre var.
2021. máj. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 ...Laci ***** válasza:
0%

A Jézus előtti és utáni 2000 év szinte egymás ismétlődései. Összehasonlítva vázlatosan, nagy vonalakban. Ebből mindenki levonhat következtetéseket.


Ábrahám-Jézus közötti kb. 2000 év(valójában 1930):


1. Zsidók Egyiptomi fogsága ~ 400 év


2. Bírák kora ~ 400 év


3. Egyesült Királyság kora ~ 120 év


4. Észak és dél megosztott(zsidó) királysága ~ 400 év


5. Zsidók Babiloni száműzetése ~ 210 év


6. Felkészülés a Messiás eljövetelére (Malakiástól) ~ 400 év



Jézus és napjaink közötti kb. 2000 év:


1. Keresztények üldöztetése a Római Birodalomban ~ 400 év


2. Pátriárkák időszaka ~ 400 év


3. Keresztény Birodalom kora Nagy Károlytól ~ 120 év


4. Keleti és nyugati megosztottság ~ 400 év


5. Pápaság Avignoni száműzetése ~ 210 év


6. Felkészülés a Messiás eljövetelére (Luthertől) ~ 400 év


Tehát Luthertől (1517) 400 év, akkor az 1917 - kb. az I. világháború ideje. Malakiástól (előzőleg) 400 év, az 1930 év.


Vagyis ezek alapján 1917-1930-tól már történhet valami. A fenti párhuzam a két időszak között szembetűnő és történelmi tények igazolják. Ezen kívül sok jele van annak, hogy a Bibliában előre megjósolt utolsó napokat éljük.

2021. máj. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
61%

Mát 24:36: "Arról a napról és óráról pedig senki sem tud, az ég angyalai sem, hanem csak az én Atyám egyedül."


Úgy vélem a válasz benne van :)

Nem érdemes belemenni a jósolgatásokba, hogy Krisztus mikor jön vissza. Nem egy próféta követte el ezt a hibát és mindegyik jövendölés hamis volt.


Mát 24:43: "Azt pedig jegyezzétek meg, hogy ha tudná a ház ura, hogy az éjszakának melyik szakában jő el a tolvaj: vigyázna, és nem engedné, hogy házába törjön."


Ezen ige szintén alátámasztja, hogy nincs értelme számolgatni, jósolni, saccolni, mert ha tudná az emberiség, hogy mikor jön vissza Krisztus napra pontosan, akkor nem lenne értelme a Bibliában leírtaknak.

2021. máj. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
39%

100 év, az Isten időszámítása alapján is sok, nem hogy emberi évben.

Az utolsó napok eseményei felfognak gyorsulni, a választottak miatt.

Hirtelen fognak megtörténni az események egymás után. Akik nem voltak éberek, azokat váratlanul fogja érinteni, főleg az ilyen elodázással.


Az Én meglátásom szerint, még 5 év sem nagyon van

2021. máj. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
51%

"Az Én meglátásom szerint, még 5 év sem nagyon van"

Hány ilyet is jósolt már a szektád az utóbbi másfél évszázadban? :)

2021. máj. 31. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!