Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mitől van az, hogy akik nem...

Mitől van az, hogy akik nem hisznek Isten létezésében, ők is néha mondják, hogy Istenem, Jézusom, Te jó ég... stb. ?

Figyelt kérdés

Pl anyukám, egyáltalán nem hisz a létezésében, mondhatni ateista.

De néha még az ő szájából is elhangzik, egy egy Istenem, jesszus...


szerintem észre sem veszi <--- egyébként lehet hogy ez a lényeg


Tehát ennyire egybe forrottak volna ezek a szavak, a mai hétköznapi szókincsel/kommunikációval?


Az igazi kérdés nem a mi hanem inkább, a miért.



2021. máj. 31. 09:48
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Miért, miért, hát mert ilyen közegben nevelkedtek fel, ezeket a kifejezéseket hallották, tanulták meg stb. Nagyapám a rézfánfütyülőjét emlegette.
2021. máj. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

Ebbe én semmi mély dolgot nem látok bele. Simán benne van a szókincsében. Igen, ennyire összeforrt a hétköznapi szóhasználattal. Ennyi.

Más nyelvekben meg más kifejezéseket használnak a csodálkozásra, meg sopánkodásra.

2021. máj. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
27%

Pedig szerintem összefügg ez a Róma levéllel ami irja: "mert bár az Istent MEGISMERTÉK,"


Ez minden emberre vonatkozik. Nem értelmi belátás hanem mélyebb: "szívük megsötétedett".

2021. máj. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mert ezek a szavak a köznyelvbe tartoznak.

Ha valaki azt mondja Istenem vagy Te jó ég stb, nem pont Istenre gondol.


Pl: Leejtettem a telefonomat és összetört. Azt mondom jajj istenem vagy nee istenem mi tortent, de igazából úgy gondolom, hogy neee baz*meg mi tortent😂😂 most mi lesz a telommal.


Vagy ha meghallod, hogy valaki korhazba kerult: Te jo Isten mi tortent vele??

Ez ilyen azta nemár mi történt vele.

2021. máj. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Dorkász06 ***** válasza:

Az előttem szólók már több okot is leírtak. Az embereket különböző érzések indítják erre.

Miért emlegetik ennyire gyakran ezeket a szavakat?

A Biblia segít nekünk ezt megérteni. Beszél arról, hogy miként alkotta meg Isten az embereket. Ezt mondja erről:

"Isten ezután megteremtette az embert, úgy, hogy az hasonlítson rá, és olyan legyen, mint ő. " (1.Mózes 1: 27)

Mit jelent ez?

Az embernek olyan tulajdonságai vannak, mint Istennek. Képes gondolkodni, következtetésekre jutni, van erkölcsi érzéke és vágyik rá, hogy kapcsolatot ápoljon a Teremtőjével. Ez a belénk ültetett vágy jól látszik abból, hogy az emberek mindig ragaszkodnak ahhoz, hogy higgyenek valamiben.

Egy másik gondolat is ezt támasztja alá:

"Mert amikor a nemzetekből valók, akiknek nincsen törvényük, saját maguktól azt teszik, amit a törvény mond, akkor bár nincs törvényük, önmaguk a törvény maguknak. Ők maguk mutatják meg, hogy a törvény lényege be van írva a szívükbe..." (Róma 2: 14, 15)

Itt mindazokról szó van akik nem hisznek Istenben, vagy nem ismerik Isten törvényeit. Mindezek ellenére, ez az erkölcsi érzék az ember szívébe van ültetve Isten ismerete nélkül is.

Ez is lehet az ok arra, hogy az emberek ezeket mondogatják.

2021. jún. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!