Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valláskárosult lettem talán?...

Valláskárosult lettem talán? Vagy csak tévútra jutottam?

Figyelt kérdés

Hiszek Jézus Krisztusban, mint a meg váltóban és rendszeresen olvasok Bibliát, illetve járok gyülekezetbe. Isten hatalmas gyógyulásokon vitt keresztül és szépen elkezdte rendberakni az életem. Nagyon hálás vagyok Neki érte. Egy karizmatikus gyülekezetbe járok, de én nem tapasztaltam a szabadulásom alkalmával ilyen transz állapotokat és nem kezdtem el rángatózni, vagy a földön fetrengeni. Illetve a bemerítkezésem alkalmával nem kezdtem el ezt az úgymond "nyelveken szólást" sem. Viszont látok ilyen döntögetéseket, meg ultra/hiper érzelmi állapotokat és én egyszerűen nem tudok ezzel azonosulni. Plusz a Bibliát olvasva, tanulmányozva felfedeztem pár téves tanítást is.

Ördögi megszállott lennék, amiért nem vagyok ilyen túlbuzgó keresztény?



2021. jún. 5. 09:44
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
22 szavazat
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Megváltóban *
2021. jún. 5. 09:45
 2/29 anonim ***** válasza:
98%

"transz állapotokat és nem kezdtem el rángatózni, vagy a földön fetrengeni."


Azok megjátszák. Nyugi, Isten nem rángat téged a földön azért, hogy megvilágosulj. Talán rossz gyülekezetbe jársz.

2021. jún. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm :)


Egyébként érzem olykor, hogy egyes személyek a karizmatikusok között eléggé rosszindulatúak és előszeretettel beszélnek valamiféle "ébredésről".

Nekem valahogy a pökhendiség, rosszindulat nem fér össze Isten személyével. És az sem, hogy embereket beszélnek ki néhányan a hátuk mögött. Hízelgő nyelv, csalárdság szerintem...De lehet én lihegem túl. És sajnos kezdek olykor vissza-vissza esni korábbi problémáimba, ami szerintem nem Istentől van.

Csak amikor egyet nem értésemet fejezem ki, akkor azonnal összefüggésbe hozzák egyesek démoni megszállottsággal, meg kiakadnak rám és olyankor sajnos érzem a rosszindulatot :(

Tisztelet a kivételeknek, mert nem mindenki ilyen abban a gyülekezetben.

2021. jún. 5. 10:36
 4/29 anonim ***** válasza:
96%

"ébredésről"

Már ne is haragudj, de ez inkább hangzik egy szektának, mint egy tényleges keresztény hitgyülekezetnek. Szerintem hagyd ott őket.

2021. jún. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim válasza:
100%

Ajánlok egy olvasmányt, (amit én is úgy ajánlva kaptam) címe: Jézus-dosszié (írta:Lee Strobel). Ebben sok kérdés felmerül a Bibliával kapcsolatban és az "ellentmondások" feloldására és/vagy elfogadására is segítő kezet nyújthat. (a könyv nem csak a Bibliáról szól, hanem Jézust létezését próbálja bizonygatni vagy épp cáfolni).


Saját történet: Volt (van és lesz) egy tábor, amiről mindenki ódákat zenget, azaz elég magasra tették az elvárásaimat a táborral kapcsolatban. El is mentem és eltökélt célom, hogy megértsem azt az érzést, amit az emberek ettől a tábortól kaptak. Annyira próbálkoztam, kerestem-kutattam mindent tűvé tettem, de nem találtam semmit. Következő évben ugyanígy elhívtak és én el is mentem, viszont elvárásaim már nem voltak, mivel úgy gondoltam, hogy mindenki csak hanta-pantázott egy jóízűt, így nem is érdekelt az amit ők megtapasztaltak. A lényeg, hogy elmentem és ott voltam (mint egy zsák krumpli, nem csináltam semmit, nem kerestem semmit) az egyik legváratlanabb pillantban mégis megértettem, hogy miről szól a tábor és sokkal jobban átéreztem, mint ahogy elmesélték. -> lényegében olyan mint az elveszett kulcs, akkor találjuk meg amikor nem keressük.


Én nem vagyok az a nagy keresztény (bár az álszentséget felveszem minden egyes alkalommal), de szerintem Isten nem a tapasztalataink hanem a cselekedeteink alapján ítél: “Monda néki Jézus: Mivelhogy láttál engem, Tamás, hittél: boldogok, akik nem látnak és hisznek.”

János 20,29


Remélem tudtam segíteni :D

2021. jún. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

#4


Pontosan ez a szó (ébredés) ültetett bogarat a fülembe. Mint írtam fentebb, sok gyógyulási folyamaton vitt keresztül Isten és a bibliát is Istentől ihletett elismert írásnak tartom. Korábban New Age-s voltam és rengeteg hasonlóságot fedeztem fel. Itt annyi az eltérés, hogy Jézust vallják, nem pedig okkult lényeket, de sok elem valószínűleg átkerülhetett ebből a New Age mozgalomból egyes keresztény tanításokba, viselkedésbe. Szóval az elmúlt pár hétben felmerült a gyanúm, hogy itt valami nem stimmel.

2021. jún. 5. 11:11
 7/29 A kérdező kommentje:

#5


Köszönöm a javaslatot :)

Megkérdezhetem, hogy te milyen típusú felekezetbe jártál korábban?

2021. jún. 5. 11:15
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

"de én nem tapasztaltam a szabadulásom alkalmával ilyen transz állapotokat és nem kezdtem el rángatózni, vagy a földön fetrengeni"

Ezzel mi a baj? Ezek szerint te normális vagy, akire nem hat a szektás tömegpszichózis.


"Illetve a bemerítkezésem alkalmával nem kezdtem el ezt az úgymond "nyelveken szólást" sem."

Ha olvasod a Szentírást, láthatod, hogy ott sem. Ahogy egyébként a gyülekezetedben se, ez csak erőltetett halandzsa általában. Péter apostol amikor nyelveken szólt, akkor minden ember saját anyanyelvén értette. Na az igazi csoda volt a Szentlélek által. Az erőltetett halandzsa nem csoda, csak a Szentlélek csodálatos munkájának gúnyolása.


Amúgy ha olvasod a Szentírást, láthatod, hogy pont az ördögtől megszállott emberek fetrengtek a földön kiabálva. Jézus belőlük űzte ki az ördögöket.

2021. jún. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

#8


Mielőtt megtértem, elég zűrös életem volt és kicsit érzem, hogy ezt is, mintha ki akarnák használni. Dicsőség az Úrnak, hogy gyógyulok és hogy megszabadított a gonoszságtól! :)

Csak próbálják nekem megmagyarázni, hogy mindenáron nyelveken szól az, aki újjászületett és mivel én nekem nem ment, (hanem erőlködés lett belőle, amit abba is hagytam inkább) ezért azt hallom, hogy így nem vagyok igazi hívő, meg hogy enélkül nem lehet sikeres keresztény életet élni.

2021. jún. 5. 11:29
 10/29 A kérdező kommentje:

1Kor 14:2: "Mert aki nyelveken szól, nem emberekhez szól, hanem Istenhez. Nem is érti meg őt senki, mert a Lélek által szól titkokat."

1Kor 14:4: "Aki nyelveken szól, önmagát építi, aki pedig prófétál, a gyülekezetet építi."


Ezt akkor félreértelmezik a karizmatikusok? Mert úgy veszem észre, hogy erre a két igehelyre van kiépítve a tanítás egy része a Szent Szellem keresztséggel kapcsolatban.

2021. jún. 5. 11:39
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!