Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tti hisztek az eleve elrendelé...

Tti hisztek az eleve elrendelésben?

Figyelt kérdés
Ugyebár újszövetség is megemlíti hogy valakit kárhozatra teremtett isten valakit pedig üdvözülésre
2021. jún. 8. 09:23
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
71%

Nem, ez nem azt jelenti.

Mert szabadon dönthet hogyan él. Ellenben milyen okkal kellene számadást tartani.

Azt mondja, hogy válaszd az életet. Tehát nincs eleve elrendelés.

(5Mózes 30:19) 19 Az ég és a föld a tanúm rá, hogy az életet és a halált tártam eléd, az áldást és az átkot. Válaszd az életet, hogy élj, te és a leszármazottaid is!

2021. jún. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
#1 De akkor milyen alapon írja a Júdás levelében hogy vannak akik belopódzkodtak és már rég be vannak írva ítéletnek könyvébe? előre el lettek ítélve
2021. jún. 8. 10:00
 3/29 A kérdező kommentje:
#1 Ha nincs eleve elrendelés akkor isten milyen jogon zár ki embereket az üdvözülésből ahogy azt a Júdàs levelében teszi?
2021. jún. 8. 10:01
 4/29 anonim ***** válasza:
50%

"Ugyebár újszövetség is megemlíti hogy valakit kárhozatra teremtett isten valakit pedig üdvözülésre"

HA megfigyeled a szövegkörnyezetet, Pál az ószövetségről beszél. Újszövetségben már nincs ilyen


"Ha nincs eleve elrendelés akkor isten milyen jogon zár ki embereket az üdvözülésből ahogy azt a Júdàs levelében teszi?"

Hagyd már ezt a dolgot, múlt héten is megkérdezted. Júdás levele semmit nem említ az eleve elrendelésről. Isten előrelátásáról van szó. Írja is, hogy istentelenek. Ő örökkön tudta, hogy ki az, aki üdvözülni fog szabad akaratból és ki nem. Tényleg arra az egy igére alapozod a teológiádat? Inkább Pál leveleire kellene

2021. jún. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
22%
Találd ki, hogy mit szeretnél kérdezni, mert szerintem kevered az eleve elrendelést és a kettős eleve elrendelést.
2021. jún. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
#4 múlt héten semmit nem kérdeztem róla de jobban tudod...
2021. jún. 8. 10:33
 7/29 A kérdező kommentje:

"HA megfigyeled a szövegkörnyezetet, Pál az ószövetségről beszél. Újszövetségben már nincs ilyen"


Tehát ha valami kényelmetlen neked akkor automatikusan átrakod ószövetségbe? Akkor a logikád szerint régen valakit kárhozatra másokat mennybe teremtettei, miből gondolod hogy most nem ugyanez történik?

2021. jún. 8. 10:35
 8/29 A kérdező kommentje:
teremtettek*
2021. jún. 8. 10:35
 9/29 anonim ***** válasza:
96%

"#4 múlt héten semmit nem kérdeztem róla de jobban tudod..."

Igen, mind ezt szokta írni :)


"Tehát ha valami kényelmetlen neked akkor automatikusan átrakod ószövetségbe?"

Huh, ez nagyon gyenguska :) De belemegyek, szeretem ha taníthatok.

Tehát, ha kényelmetlen neked valami, akkor kiszeded a szövegkörnyezetből? Bocs, de általános iskola alsó tagozatában mindenki megtanulta, hogy a szöveg értelmét a szövegkörnyezet adja. Ezen vergődhetsz, akkor is így van és akkor is tévedsz.


"Akkor a logikád szerint régen valakit kárhozatra másokat mennybe teremtettei, miből gondolod hogy most nem ugyanez történik?"

Mert a Biblia elég világosan írja + logikus is. Szerintem mi értelme van az eleve elrendelésnek? Igazságos lenne ez Istentől? Na ugye, hogy nem.


Mentségedre szóljon, hogy a Római levél nem könnyű. Ellened szól, hogy meg sem akarod érteni.

Amúgy szerinted Mózes és a Fáraó melyik szövetségben volt? Szerinted tényleg az újszövetségben?

Az egész Róma 9 erről beszél + az újszövetségbe való átmenetről.

HA az újszövetségben is így lenne, akkor miért mondta Jézus, hogy ha felemeltetik, akkor mindenkit magához vonz? Miért írja az újszövetség, hogy Isten akarata az, hogy mindenki üdvözüljön, ha közben Isten eleve kiválasztotta az üdvözülteket? Gondolkozz már picit.

2021. jún. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
73%

Ha eleve elrendelésen azt érted, hogy valakit csak azért hív életre, hogy utána kárhozatba kerüljön, akkor nem, abban nem hiszek, sosem olvastam erről a Bibliában.

A többi véleményemet pedig a 9-es válaszoló megírta.

2021. jún. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!