Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Amennyiben hiszel Istenben,...

Amennyiben hiszel Istenben, hogyan és milyennek képzeled el?

Figyelt kérdés

#Isten, hit
2021. jún. 12. 00:37
1 2
 11/17 ...Laci ***** válasza:
86%
El lehet Istent képzelni úgy, hogy Ő a természet. Ő a mindent átható energia. Engem az fogott meg leginkább, hogy az ember az Ő képmása. Még konkrétabban, Ő egy igaz szeretetű szülő, mi pedig ennek a szülőnek vagyunk a gyermekei. A szüleinken keresztül tanulhatjuk meg leginkább elképzelni Istent. Ő a szüleinken keresztül mutatta volna meg a legkézenfekfőbben, hogy milyen is Ő maga. Sajnos azonban, Ádám és Éva bűnbeesése miatt soha nem jöttek létre igaz szülők. Ezért a róla alkotott képünk is meglehetősen relatív és torzult, attól függően, hogy ki milyen útravalót hozott otthonról. A Messiás által Istennek meg kell mutatnia, milyen is volt az a bizonyos elveszett ideál.
2021. jún. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 KZitus ***** válasza:

#11

Sem a természet, sem a mindent átható energia nem lehet Isten, mert mindezt létre kellett hoznia egy mérhetetlen, hatalmas tudású Teremtőnek - nem így gondolod?

2021. jún. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Az ember abban az értelemben Isten képmása, hogy bennünk csúcsosodik ki az Általa teremtett és fenntartott Rend, amelyet a mi feladatunk a földi világban a magunk eszközeivel és lehetőségeivel fenntartani. Erre utal az is, hogy uralkodjunk a Földön élő állatokon és növényeken.


A Biblia nem más, mint használati utasítás a világhoz, annak leírása, hogyan lehet fenntartani egy civilizációt, mi a titka annak, hogy jól működjön a társadalom, a mezőgazdaság. Akkor működik jól, ha a teremtés rendjét megfigyelve, ahhoz igazodva végezzük. Teszem azt, jól tartjuk az állatainkat, és nem kínozzuk, bántjuk őket, nem irtjuk ki erdő-mező vadjait mohóságból, vagy szennyezzük el a tengereket. Persze mióta vallásosnak lenni ciki, valahogy egyre gyakoribb az ilyesmi...

2021. jún. 13. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb hozzászólásokat, gondolatokat és véleményeket.
2021. jún. 13. 02:35
 15/17 anonim ***** válasza:

Isten személy, akivel kapcsolatba lehet kerülni. Gondviselő Isten azokkal, akik Őt keresik. Mint a Biblia írja, vesékbe látó, irgalmas.

A kevélyeknek ellene áll, de az alázatosnak kegyelmet ad.

Mindenhol "vannak szemei" (Péld. 15,3).

2021. jún. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
15-ös, köszönöm hogy válaszoltál a kérdésre!
2021. jún. 13. 18:33
 17/17 anonim ***** válasza:
Én már voltam lélek állapotban, végtelen tökéletes abszolút létforma voltam. Amint visszatértem a testembe, elképzelhetetlenné, felfoghatatlanná vált az az állapot. Megérthetetlen a primotív létformának a végtelen tökéletes egység állapota.
2021. júl. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!