Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Meglátogattál több különböző...

Meglátogattál több különböző hazai buddhista közösséget, mielőtt megállapodtál valamelyiknél?

Figyelt kérdés

Pár éve érlelődik már bennem a gondolat, hogy elkötelezzem magam a buddhizmus mellett. Ez néhány könyv elolvasásáig és hazai, ismert buddhista személyek videóinak megtekintéséig vezetett. Sok helyen olvastam és a Tari Buddhista Templomban is azt tanácsolták, menjek el több helyre, próbáljak ki több dolgot is, ők nem tudják megmondani nekem, mit válasszak.

A neten keresgélve azt találtam, hogy Magyarországon, Budapesten leginkább talán a kagyü van képviselve és ha jól értem, ez a vadzsrajána alá tartozik. Erről Cser Zoltán azt mondja az egyik videóban, hogy nagyon nehéz.

Ha olyan valaki vagy, aki több közösségben is megfordult és végül megállapodott valamelyiknél, le tudnád írni röviden a sorrendet?



2021. jún. 12. 18:49
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Menj el először a Gombaszedő Buddhista Körbe.
2021. jún. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Végül hogy döntöttél? Én még az olvasgatás és hallgatás szakaszában járok, de érdekel a téma, hogy ha végül úgy döntök, hogy tovább megyek ezen az úton, akkor milyen közösségek vannak Budapesten?
2021. aug. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom a ketteshez engem is érdekelne.
2021. okt. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!