Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan is lehetne a Mennyorszá...

Hogyan is lehetne a Mennyország, Isten lakhelye tökéletes, ha éppen egyik szeretett hozzátartozónk sincs velünk?

Figyelt kérdés
2021. jún. 22. 18:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
30%
Sehogy
2021. jún. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
44%

Nekem - a hitem szerint - mind a négy nagyszülőm fent van a Mennyországban. Ha eljön az én időm is, akkor találkozni fogok velük. Arról nem beszélve, hogy a feleségem is újjászületett, bemerítkezett keresztény, és remélem a gyermekeim is ezen az úton járnak, illetve maradnak meg. Szóval egyesülni fog a nagy család.


Tudom, hogy ez nem mindenkinek adatik meg, de azt gondolom jobb a mennyben lenni, a pokolban lévő családtagoktól távol, ez az üdvözülőnek és a pokolbéli családtagoknak is jobb. Erről volt Jézusnak egy tanítása:


19

Vala pedig egy gazdag ember, és öltözik vala bíborba és patyolatba, mindennap dúsan vigadozván:

20

És vala egy Lázár nevű koldus, ki az ő kapuja elé volt vetve, fekélyekkel tele.

21

És kíván vala megelégedni a morzsalékokkal, melyek hullanak vala a gazdagnak asztaláról; de az ebek is eljővén, nyalják vala az ő sebeit.

22

Lőn pedig, hogy meghala a koldus, és viteték az angyaloktól az Ábrahám kebelébe; meghala pedig a gazdag is, és eltemetteték.

23

És a pokolban felemelé az ő szemeit, kínokban lévén, és látá Ábrahámot távol, és Lázárt annak kebelében.

24

És ő kiáltván, monda: Atyám Ábrahám! könyörülj rajtam, és bocsásd el Lázárt, hogy mártsa az ő ujjának hegyét vízbe, és hűsítse meg az én nyelvemet; mert gyötrettetem e lángban.

25

Monda pedig Ábrahám: Fiam, emlékezzél meg róla, hogy te javaidat elvetted a te életedben, hasonlóképpen Lázár is az ő bajait: most pedig ez vígasztaltatik, te pedig gyötrettetel.

26

És mindenekfelett, mi köztünk és ti közöttetek nagy közbevetés van, úgy, hogy akik akarnának innét ti hozzátok általmenni, nem mehetnek, sem azok onnét hozzánk át nem jöhetnek.

27

Monda pedig amaz: Kérlek azért téged Atyám, hogy bocsásd el őt az én atyámnak házához;

28

Mert van öt testvérem; hogy bizonyságot tegyen nékik, hogy ők is ide, e gyötrelemnek helyére ne jussanak.

29

Monda néki Ábrahám: Van Mózesök és prófétáik; hallgassák azokat.

30

Ama pedig monda: Nem úgy, atyám Ábrahám; hanem ha a halottak közül megy valaki hozzájok, megtérnek!

31

Ő pedig monda néki: Ha Mózesre és a prófétákra nem hallgatnak, az sem győzi meg őket, ha valaki a halottak közül feltámad.

2021. jún. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Egy értelmes válasz jött végre, köszike. Én is remélem, hogy legalább a félcsaládom fog megmenekülni az örök kárhozattól. És ne is engedjed meg a gyerekeknek, hogy nézzenek ateista műsorokat, és kritikákat. Próbáld úgy felnevelni őket, mintha tény lenne, és akkor a gyerekek nem is fognak megnézni sötét démoni oldalakat amiket az ateisták csinálnak.
2021. jún. 22. 19:47
 4/15 anonim ***** válasza:
44%

"Szóval egyesülni fog a nagy család."

Akkor nem árt, ha tudod: a mennyekben már nem lesznek házasok, sem családok.


A mennyország elvileg lehetne tökéletes... csak még senki se mutatta meg, hogy tényleg az.

Ahhoz képest, hogy hatalmas háborúk is voltak benne, az ember ugye kételkedik.

2021. jún. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

4-es, ha problémád van, akkor olvasd el ezt oldalt.


[link]

2021. jún. 22. 20:03
 6/15 anonim ***** válasza:

Én 4 sort írtam.

Eszem ágában sincs sok oldalt csak úgy elolvasni.

Ha van valami értelmes mondanivalód, írd ide, röviden.

2021. jún. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
oké főnök úr. ^^
2021. jún. 22. 20:15
 8/15 anonim ***** válasza:

Ez nem főnök kérdése.

Sokan vannak, akik csak ki akarják fárasztani a másikat, azért tesznek elé kötetnyi szövegeket.

Ha nem tudod pár mondatban leírni valaminek a lényegét, akkor annak valószínűleg nincs is lényege.

Aztán majd, ha meggyőzőnek találom, elolvasom az eredetit is, teljes hosszában.

2021. jún. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
jó, akkor legközelebb átmásolom az ateista kérdésekre, az apologetikás válaszokat. Így már legalább elolvasod... szerintem ez nem hazugság, hiszen tovább adom a szöveg amit olvastam nem? és nem érdekel, én kíváncsi vagyok a véleményekre és a reakciókra, és addig kérdezek, mert a Biblia a kedvencem, amíg kinem zárnak... ok?
2021. jún. 22. 20:32
 10/15 anonim ***** válasza:

Hát, belenéztem... na, kb. annyit látok benne, így átfutva, hogy ott nem lesz bűn, mert be se engedik a bűnösöket.

Akkor viszont azt nem értem, hogy miért nem ezzel indult a teremtés?

Vagy pedig azért nem lesznek ott bűnösök, mert félnek a büntetéstől?


Mindegy... ezt még sose magyarázta meg senki, hogy miért nem lehetett eleve jót teremteni, miért kellett rosszat, amiből majd keservesen, évmilliók alatt talán néhány ember méltó lesz arra, hogy a mennyekbe kerüljön a milliárdokból.

Ja, és tényleg nincsen lényege ennek az írásnak, csak ez az egyetlen gondolat.

Azért van jó hosszúra elhúzva, hogy ez ne derüljön ki.

2021. jún. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!