Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikus egyház milyen...

A katolikus egyház milyen keresztségeket fogad el? Jól tudom, hogy a reformátusokét elfogadja? Ha igen, akkor még mely egyházak keresztségét ismeri el?

Figyelt kérdés

2021. jún. 23. 00:46
 1/3 lilla64 ***** válasza:
100%
A történelmi egyházakét mind elfogadja.
2021. jún. 23. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
96%
Ha az Atya, a Fiú és a Szentlélek nevére kereszteltek, azt mind elfogadja. Ha kétséges és nem bizonyítható, hogy érvényes volt-e a keresztség, amit kiszolgáltattak neked x egyházban, akkor feltételesen megkeresztelnek a katolikus egyázban újra. Ha pedig valami fura szektában keresztelkedtél, ami nem vallja a Szentháromságot, akkor egyértelmű, hogy nem volt érvényes, szóval meg kell keresztelni.
2021. jún. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Annyi kis felekezet van, hogy én nem tudnám felsorolni, pláne, hogy sokukról nem is hallottam semmit, nem tudom, hogy mit vallanak egész pontosan.

De ahogy a 2. válaszoló írta, a lényeg, hogy a Szentháromság nevére történjen a keresztelés, tehát ha ebben a kérdésben nincs különbség, akkor a Katolikus Egyház elfogadja a keresztelést.

A reformátusokét, evangélikusokét, anglikánokét, baptistákét pl. biztosan elfogadja. A Jehova Tanúiét meg biztosan nem.

Ha valaki megkeresztelkedett már korábban valamelyik ilyen kisebb felekezetben, akkor utána fognak járni, hogy ez pontosan mi volt és ez alapján eldöntik, lényegében az-e, mint amit a Katolikus Egyház tanít, vagy sem.

2021. jún. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!