Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kottára lenne szükségem?

Kérdezőcske2 kérdése:

Kottára lenne szükségem?

Figyelt kérdés

Szép napot! Egy kottát keresek, pontosabban zongora kottát. Ez egy vallási ének.

A címe az, hogy Győzelemről énekeljen napkelet és napnyugat. Erre kellene nekem zongora / akár orgona kotta, mert ez az ének orgonára van írva.

Szeretném elhegedülni, és egyik jóbarátom pedig zongorán kísérne..

Nagyon megköszönöm, ha tud valaki segíteni. Ha jól tudom a Szent Vagy Uram orgonakönyvben is benne van orgona kottával, de nekem nincs olyan könyvem.


Kivanok szép napot!



2021. jún. 25. 08:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha máshogy nem találod meg, egy tetszőleges katolikus templom miséjének a végére ha odamész ahol orgonálnak, fölmégy a karzatra, 99% hogy a kántornak meglesz és megengedi, hogy lefényképezd.


Itt kereshetsz a közeledben misét:

[link]


Maszk legyen rajtad, még kötelező a templomokban.


Ha csak a fődallam kell, az a Hozsanna nevű énekeskönyvben is tuti benne van (de sajnos most pont nem találtam itthon...)

2021. jún. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A wikipédián is van kotta a fődallamról:


[link]

2021. jún. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sajnos a kíséret nincs fent neten, legalább is én nem találtam. Csak azt, amit énekelni szoktunk, tehát azt gyakorolhatod, kíséret nélkül.

Jobb ötletem nekem sincs, minthogy valamelyik templom kántorától mise végén elkéred és lefotózod.

2021. jún. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket.. Én hívőnek érzem magam, járok templomba is, csak a kántor aki nálunk van nagyon komoly ember, tartok tőle egy pöttyet 😅 de megpróbálkozok nála..
2021. jún. 25. 13:37
 5/7 anonim ***** válasza:
Legyél vele udvarias, de zenélő emberek általában örülnek, ha más is zenélni akar és elkéri a kottát :-) Szóval izgulni nem kell. Ha nagyon elszúrsz valamit, akkor meg bocsánatot kérsz, keresztény ember nem lehet haragtartó.
2021. jún. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2021. jún. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bátorító szavakat. Ma mise után megkértem szépen, hogy le-e fényképezhetem, elmondtam miért kell a kotta. Kedves volt, örült, és tetszett neki az ötlet, miszerint én hegedülöm, és zongorával meg kísérnek.

Még egyszer köszönöm mindenkinek! Aranyat értek!

2021. jún. 25. 21:41

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!