Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Biztosan vannak erre számításo...

Biztosan vannak erre számítások vagy következtetések. Jézus Krisztus mikor születhetett (európai időszámítás szerint)? Év, hónap, nap?

Figyelt kérdés

2021. jún. 26. 09:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Évre vannak becslések, napra és hónapra pedig csak találgatások.
2021. jún. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%

Kb isz.e 2- táján. nulladik év pedig nincs. A Római számoknál megfigyelhető, hogy nem létezik nulla. Minden eggyel kezdődik.

A hónapot tekintve a Biblia alapján, ősszel született Jézus. Ezt több beszámoló alapján lehet tudni, és ez is jelzi, hogy mennyire nem a születésének időszaka, vagy napja volt a fontos. Ellenben a halálát percre pontosan tudjuk.

2021. jún. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
38%

"A hónapot tekintve a Biblia alapján, ősszel született Jézus."

Erről nem ír a Biblia... Csak néhányan szeretnék belemagyarázni. Igazából pont annyi érvet lehet hozni az ősz mellett, mint a nyár, a tavasz vagy tél mellett.

2021. jún. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
57%

Nos vegyük akkor Jézus szolgálatát.

Amikor megkeresztelkedett, 30 éves volt. A beszámoló alapján Jézus 3 és 1/2 évet szolgált. A halála, 33, és 1/2 évesen történt. Vegyél el a tavaszi hónapból, (Március-április) 1/2 évet, és megtudod, mikor volt a 33. éve a születésének.

Vagy:

Amikor Mária, és József elindultak a népszámlálásra, mint egy 150 km -ert kellett megtenniük. Nem lehetett hideg tél, kizárt, hogy Heródes az évnek a decemberi idejét választotta volna erre, főleg a Zsidók folyamatos lázadása miatt. Akkor még nem volt vasútvonal, meg Suzuki Vitara....😂 Terhesen nagy utat 150 km szamár háton... megtenni, ma sem ajánlják szélsőséges körülmények között.

Anyaként, abba is félelmetes belegondolni, hogy Mária egy jászolban a hidegben szült volna.

Izraelben pedig a juhokat, ami a legértékesebb fizető eszköz volt, nem tartották volna a mezőn, kitéve őket bármilyen betegségnek, és a pásztorok sem heverésztek volna a hidegben. Az állatokat novemberig vissza kellett vinni a karámba.

Vagy:

A Lukács 3:1–3 olvashatjuk, hogy Keresztelő János „Tibériusz császár uralkodásának tizenötödik évében” kezdett el prédikálni és keresztelni, ami i. sz. 28 második felétől i. sz. 29 augusztusáig vagy szeptemberéig tartott. Jézus valamikor János szolgálata idején elment Jánoshoz és megkeresztelkedett, majd ’mintegy harmincévesen’ elkezdte a szolgálatát

A római szenátus i. sz. 14. szeptember 15-én tette császárrá Tibériuszt, tehát uralkodásának 15. éve i. sz. 28 szeptemberétől i. sz. 29 szeptemberéig tartott.

2021. jún. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


#2. Írtad: "Ellenben a halálát percre pontosan tudjuk."

És az melyik időpont? Én nem tudom. Megírod? Honnan lehet tudni olyan pontosan?

2021. jún. 26. 15:14
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

Akkor nézzük...


"Kb isz.e 2- táján.."

Nagy Heródes Kr.e. 4-ben meghalt, tehát az általad írt évszám egyértelműen téves. Jellemzően Kr.e. 6-7-re teszik. Ráadásul ekkor volt egy olyan bolygóegyüttállás, ami jól látható volt és nagy jelentőséget tulajdonítottak neki.


"Nem lehetett hideg tél, kizárt, hogy Heródes az évnek a decemberi idejét választotta volna erre, főleg a Zsidók folyamatos lázadása miatt. Akkor még nem volt vasútvonal, meg Suzuki Vitara....😂 Terhesen nagy utat 150 km szamár háton... megtenni, ma sem ajánlják szélsőséges körülmények között.

Anyaként, abba is félelmetes belegondolni, hogy Mária egy jászolban a hidegben szült volna."

Nem azért, de ez nettó hülyeség. Voltál már életedben Júdeában? A telek egyáltalán nem hidegek, egyáltalán nincs szélsőséges időjárás. A gyerekeket pedig nem úgy tervezik, hogy akkor majd szép időben szülessen.


"’mintegy harmincévesen’"

Ebből mire akarsz következtetni? Hiszen lehet akár 28 sőt 34 is, csak egy hozzávetőleges évszám a "mintegy harminc", ráadásul semmivel se utal se a hónapra, se a napra.


#5

Pontosan ezt se lehet tudni, de vannak feltételezések, itt olvashatsz ilyet:

[link]

2021. jún. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%

2-es vagyok


A halála Niszán hónap 14-e délután 3 órakkor.

Ez a Zsidó hónap Március 21-április 21.-ének felel meg.

2021. jún. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%

6

Heródes halálának időpontja nem teljesen tisztázott. Néhány, kronológiában jártas szakember szerint i. e. 5-ben vagy 4-ben következett be.

Időszámításuk főként Josephus történelmi beszámolóján alapul. Azt, hogy Róma mikor nevezte ki királynak Heródest, Josephus a „konzuli időszámítás” alapján határozza meg, ami azt jelenti, hogy az adott eseményt bizonyos római konzulok uralmához köti. Eszerint Heródes i. e. 40-ben került trónra. Ám egy másik történetíró, Appianosz i. e. 39-re teszi az eseményt. Ugyanezzel a módszerrel Josephus i. e. 37-re datálja Jeruzsálem Heródes általi bevételét, de azt is mondja, hogy ez 27 évvel azután történt, hogy Pompeius elfoglalta a várost (ami i. e. 63-ban volt) (A zsidók története. XIV. könyv, 16. fej., 4.).

Ha ez utóbbi eseményre való utalását vesszük figyelembe, Heródes i. e. 36-ban vette be Jeruzsálem városát. Tegyük hozzá, hogy Josephus szerint Heródes 37 évvel azután halt meg, hogy Róma királlyá tette, és 34 évvel Jeruzsálem elfoglalása után (A zsidók története. XVII. könyv, 8. fej., 1.). Ezek alapján i. e. 2-ben vagy esetleg 1-ben halt meg.


Josephus szerint Heródes nem sokkal egy holdfogyatkozás után és egy pászka előtt halt meg (A zsidók története. XVII. könyv, 6. fej., 4.; 9. fej., 3.).

Minthogy i. e. 4. március 11-én (a Julianus-naptár szerint március 13-án) volt egy holdfogyatkozás, némelyek úgy vélik, erre utalt Josephus.

Viszont i. e. 1-ben, úgy három hónappal a pászka előtt volt egy teljes holdfogyatkozás is, míg az i. e. 4-es csak részleges volt. I. e. 1-ben a teljes holdfogyatkozás január 8-án (a Julianus-naptár szerint január 10-én) volt, 18 nappal sebát 2-a előtt, amelyet a hagyomány Heródes halála napjának tart. Egy másik (részleges) holdfogyatkozásra i. e. 1. december 27-én (a Julianus-naptár szerint december 29-én) került sor.



Akkor kérdezz meg egy Izraelita származásút.

2021. jún. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Értem én, hogy az őrtorony ezeket mondatja veled, de nincs semmivel se több valóságalapja, mint bármelyik másik elméletnek. Amúgy a legkorábbi dátum, amit olvastam, az a Kr.e. 3. év Jézus születésére vonatkozóan, az általad írottat már régen meghaladta a történelem- és vallástudomány is.
2021. jún. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
48%

6

Jézus születése.

Daily Life in the Time of Jesus: „A nyájaknak az év legnagyobb részében kint kellett lenniük a szabadban”... „Fedél alatt töltötték a telet; már ebből is látható, hogy a karácsony hagyományos, téli időpontja aligha lehet helyes, mivel az evangélium azt mondja, hogy a pásztorok a mezőn voltak.”

Az Our Sunday Visitor’s Catholic Encyclopedia kijelenti: „Általános az egyetértés abban a kérdésben, hogy Jézus nem december 25-én született.”


Ezt pedig már senki nem vitatja.

2021. jún. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!