Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a buddhizmus...

Mi a véleményetek a buddhizmusról?

Figyelt kérdés
Tetszik vagy nem tetszik?

2021. jún. 30. 16:27
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
A nagy világvallások közül ez a legszimpatikusabb, ha választanom kéne.
2021. jún. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
#1 nekem is, bár atehista vagyok, talán még a budhizmus felé hajlok a legjobban
2021. jún. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Sose fogom megszeretni a buddhizmus. A keresztény vallás is számos lemondással jár, de a buddhizmus ennél sokkal szigorúbb és csak a céltalan lemondásról, önsanyargatásról szól. Akinek tetszik, az valójában nem is ismeri valószínűleg, csak amit nyugaton propagálnak róla. Kicsit olyan ez, mint a hinduizmus, azt sem ismeri a szimpatizáló nyugatiak túlnyomó többsége.
2021. jún. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Nekem egyáltalán nem jön be. Már az eredet sztorija is olyan, hogy köszönöm, nem nyűgözött le. Lényegében volt egy ember, aki kereste az útját és saját bevallása szerint rájött a tutira. Alapított egy közösséget és azt irányítgatta élete végéig. Ennyi erővel én is gondolok valamit és alapítok egy vallást. Az életre a megoldása leegyszerűsítve kb. ez: minden problémád abból adódik, hogy létezel. Ebből következik, hogy próbálj meg teljesen semmilyen életet élni, ne legyél se túl boldog, se túl szomorú. Ne utálj senkit, de ne is szeress senkit. Egykedvűen várd ahogy lepereg az életed és ha mindent jól csinálsz, akkor előbb-utóbb a szenvedéseidnek vége és végre "ellobansz". Ami értelmezéstől függ, hogy mit jelent. Egyesek szerint végre megsemmisülsz, (egyébként Buddhának valószínűleg ez volt az eredeti tanítása, ő valószínűleg így értette), mások szerint feloldódsz a nagy egységben, de azért nem tűnsz el, van akik szerint egy örök boldogságos állapotba kerülsz stb. A lényeg, hogy végre nem ragaszkodsz semmihez és nem vágyódsz semmire.

A buddhizmus a hindu vallás vadhajtása, több szempontból is, egy azzal való szembefordulás, ami viszont már tényként kezeli pl. a reinkarnáció tanát, ami eredetileg egyébként nem is volt a hinduizmus része.

2021. jún. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3%

Számomra sokatmondó az alapító élete és halála. Hercegből kolduló koldussá tette a megvilágosodásnak nevezett folyamat, a halála még ennél is beszédesebb:


Amikor meglátta a mérges gombát, megszólalt a Buddha néven elhíresült Szarvárta ex-herceg:

Ezt csak a Magasztos tudja megemészteni! Készítsetek belőle ételt, de a szerzeteseknek ne adjatok!


Megfőzték, megette, majd véres hasmenés jött rá. Véres széklete ürítése közben halt meg. Előtte azt gondolta a Megvilágosult, hogy ezt csak ő, a Magasztos tudja megemészteni. Úgy látszik tévedett. Halálos tévedés volt.

Nem csak a gomba, hanem az egész vallása.

2021. jún. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%
Buddha egy nagyon bölcs, és erényes tanító volt, és ez vissza köszön sok buddhista tanításon. De akkor is Krisztus a végső tanító.
2021. jún. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
96%

Az axiális kor egyik legformatívabb gondolatrendszere a judaizmus és a szókratészi iskola ​mellett.


Azt gondolom, nagyon sok bölcsesség ​van a buddhizmusban, de ehhez nekem nincs hozzáférésem, mert nem ezt az utat járom.

2021. júl. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!