Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Debreceniek! Valaki szokott...

Debreceniek! Valaki szokott járni a Szent Anna templomba?

Figyelt kérdés

Aki járt már ott, láthatta, hogy vannak ott perselyek, amikbe lehet pénzt dobni. Az egyik azt hiszem a Karitászé és van egy másik ott, az gondolom a templomnak szánt pénzre van.

Tud valaki valamit róla, hogy ezeket mennyire szoktál nézni, kiüríteni? Szóval van értelme ilyen formában is adományozni, dobni bele pénzt vagy mivel soha nem nézi senki, ezért észre sem veszik?



2021. júl. 5. 11:22
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Ugyan nem vagyok debreceni, de más templomokban is vannak így perselyek és igen, szokták üríteni. Pláne most, hogy nincs perselyezés mise alatt, így mindenki oda dobja a pénzt.

Ha nem szeretnél, akkor nem muszáj így adományozni. Van, aki inkább utal havonta egy összeget, ismerek ilyet is.

2021. júl. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ami azt illeti, nekem jobban tetszene ez a perselyezős megoldás. :) Csak attól tartottam, hogy esetleg nem ürítik ki, nem ellenőrzik és akkor észrevétlen marad az adományom.
2021. júl. 5. 15:36
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Időnként kiürítik a perselyeket, általában a sekrestyés, és beviszi a plébánia pénztárába.
2021. júl. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

Hát, ha már mindenképp ki akarod dobni a pénzedet, akkor tedd a "Templomunk fenntartására" nevezetű perselybe.

Hátha jut normális díszkivilágításra is, ami egy székesegyháztól alapvető elvárás lenne...

2021. júl. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az információkat! :) Természetesen nem milliókat akarok beletenni, nem is 10 ezer vagy 20 ezer forintot, csak kisebb összeget.

Bízom benne, hogy nem pénzkidobás és úgy vagyok vele, hogy ettől nem megyek csődbe. :)

2021. júl. 5. 17:29
 6/7 A kérdező kommentje:
Azt, hogy nem pénzkidobás, úgy értettem, hogy bízom benne, hogy felhasználják az adományozott összegeket jó, hasznos célra.
2021. júl. 5. 17:29
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgy legyen!

Ámen!

2021. júl. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!