Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a legújabb...

Mi a véleményetek a legújabb neoprotenstáns eretnek, pogàny szektákról mint a hitgyüli, pünkösdista, szcientológia stb?

Figyelt kérdés
Ma láttam 3 hitgyülis videót. Rángatoznak meg azt mondják a Szentlélek van bennük. A többi neoprotenstáns még rosszabb. A baptista, adventista, jehovista erősen súrolja a határokat de ők meg Istenben hisznek, de a többi. Meg hogy gitároznak.

#Neoprotenstáns
2021. júl. 7. 03:05
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Tudjátok én mit csinálnék ezekkel a neoprotenstánsokkal?

1. Visszahoznam a Szent Inkviziciót és a lelkipásztor sokat élve elégetetném én mágján.

2. Az összes hívet a családjukkal eggyütt neg bezárnak kolostorokba, akar katolikus akar ortodox helyre. Férfiakat külön, nőket külön. A kolostorba egy ördögűző papot keresnek aki egy olyan szertartást végrehajtanak rajtuk. Egy kis tömjén meg szenteltviz meg rájuk való keresztvetés nem ártana nekik meg. Nekik az árt hogy neoprotenstansok vagyis pogányok és Isten helyett az ördögöt imádják.

A kolostorba élnének életük végéig és ott levezekelnék a bűneiket és szépen megtanulnák keresztény katolikusok meg ortodoxok lenni. Akinek nem jó a kolostor, bezárnak a kolostor börtönébe kenyéren és vízen meg láncra verve.

Nem értem hogy a szentatya vagyis a pápa miért nem tesz valamit a neoprotenstansok ellen. Az ötletem elég jók. A predikatoraikatvmegolnu, a híveket meg a kolostorokba erőszakkal megkeresztelik és életük végéig ott tartani. Természetesen nem apácaként mert ők pogány aposztaták hanem csak szolgákként.

Csak az volna a baj hogy a templomokat meg a klastrom okát állandóan újra kéne szentelni mert a neoprotenstansok megfertőzni a jelenlétükkel.

2021. júl. 7. 03:13
 2/23 anonim válasza:
53%
A drog rossz, érteem?!
2021. júl. 7. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
47%

Kedves Kérdező:


" Visszahoznam a Szent Inkviziciót"

Máris Isten ellen beszélsz. Ugyan is Isten nem adott erre sem parancsot, sem engedélyt. A keresztény minden esetben üldözött, és nem üldöző.

Az aratók nem emberek, hanem angyalok. Az inkvizíció nem Isteni intézkedés. Arra hivatott, hogy pontosan azokat tegye el az útból, akiket Isten támogat.

Figyelj csak mit mondott a szemléltetésben:

(Máté 13:25) 25 Míg az emberek aludtak, jött az ellensége, gyomot vetett a búza közé, és elment.

(Máté 13:27–30) . . .»Uram, hát nem jó mag volt, amit a szántóföldedbe vetettél? Honnan van akkor benne gyom?« 28 Ő ezt mondta nekik: »Az ellenségem művelte ezt.« A rabszolgák így szóltak hozzá: »Akarod, hogy kimenjünk, és összeszedjük?« 29 Ezt mondta: »Nem, nehogy véletlenül a gyom összeszedése közben kiszaggassátok a búzát is. 30 Hadd nőjön együtt mind a kettő az aratásig, és az aratási időszakban megmondom az aratóknak, hogy előbb szedjék össze a gyomot, és kössék csomókba elégetésre, aztán menjenek, gyűjtsék be a búzát a raktáramba.«”


A versben írva van, hogy az emberek "alszanak", és ekkor kerül a gyom a búza közé. Jézus figyelmeztetése, szavai, a pogányok idejét erősítette meg, ami az utolsó apostol halálával kezdődött. Pál is megmondta, hogy ha meghal, nem lesz visszatartó erő. Hiszen már akkor is voltak akik kiforgatott tanításokat kezdtek el terjeszteni.

A gyom pedig hatalmasan elterjedt, és Ők voltak azok, akik a tiszta búzát akadályozták az inkvizícióval.

A gyom sokkal nagyobb mint a kevés búza. Ezért tévedés, hogy az igazság, a keskeny út tömegeket érint. Már ezzel is ellene beszél az írásoknak, hiszen kevesen vannak a választottak, és nem sokan.

A keresztény megölhetik, mert nem a világ része. A Gyom pedig a világ része.

Az apostolok, soha nem tettek olyat a tanítványokkal, hogy megtámadták, megölték azokat akik nem értettek velük egyet. Nem tanítottak ilyet, sőt azt mondták, hogy kiszolgáltatják majd Őket a világi hatóságoknak, börtönbe kerülnek, sőt még meg is ölhetik némelyiküket.

2021. júl. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
60%

Tudod mit csinálnék egy magadfajta alakkal?


1. Elmegyógyintézetbe zárnám


2. Ennyi

2021. júl. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
27%
Például a baptistákkal mi a bajod? 🤷
2021. júl. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező!

Lehet, hogy neked meglepő, de minden létező szekta eretnek.

Annak idején az a zsidó szekta, amit Jézus alapított, szintén eretnek volt.


A másik dolog, amelyik meglephet, hogy a szcientológusok ugyan tényleg pogányok - de a keresztény szekták többsége viszont nem.

Ők ugye keresztények.


Neked meg tényleg nem ártana egy pszichológus, különben a gyűlöleted valami bajt okozhat.

2021. júl. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
52%

Sajnos a kérdező nem döbbent még rá, hogy Isten szavát nem lehet megkerülni.

Ennek így kell lennie, ellenben Isten hazug lenne.

Ahogy írtam, a hitehagyás bekövetkezik, ezt nem akadályozhatja meg semmi, még az inkvizíció sem, amint láthatod.

A Megoldás Isten kezében van, és nem az emberek kezében.

A keresztények pedig a szeretetről felismerhetők, nem a gyilkosságokról.

2021. júl. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Akkor sem az Istent imádják!! Mondtam hogy az adventista, baptista, jehovista Még Istent imádja de erősen súrolja a vallási határokat a satan felé.

De egy olyan gyülekezet hogy lehet az Istené ahol azt hazudnak hogy a Szentszellem.tolti be őket és nyelveken beszélnek meg rángatóznak? Anyu mesélte hogy mikor gyerek volt Nagyváradon a pünkösdista Magyarok csináltak olyanokat és ő csak hallott rola másoktól és nem szívesen beszél rola. A szoszédunk penticostal az nem tudom mi magyarul de Istent emlegeti hogy Doamne ajuta, gondolom az is olyan lehet mint az ortodox vallás vagy abból vált ki, valami Román vallás az e pentikosztál. Én református vagyok de ha választanom kéne inkább lennék katolikus vagy ortodox mint bármelyik neoprotenstáns. Biztos hogy a katolikusok meg az ortodoxok sem tökéletesek ( egyedül a református vallás tökéletes de még az se egészen mert képmutatóak a református püspökségek és diakóniák élén lécsak játszak a jót közbe a Sátán emberei,meg van egy pogány tanítása mint a predesztináciot és a reformátusok is olyan bigottak mint a katolikusok, az Abigél című könyv leírja milyen is a református vallás és hogy bántak Ginával és milyen pocsék volt a Matula) mert mindenkit pogánynak néznek magukon kívül, bigottak és én a Mária kultuszukkal se értek egyet teljesen meg a Szenteket is túlzásba viszik, a szentelt vízről meg a tömjénezö nem is beszélve. Azokat is túlzásba viszik, nincsen szüksége senkinek arra hogy a pap odamenjen és meghintse szenteltviztarto vagy tomjenezzen míg hajbokolsz és vetés a keresztet. De az a 2 vallás áll a legközelebb az apostolok eredetihez. A neoorotenstok csak kiváltak és a sok birka áttért hogy ne kelljen gyonni meg keresztet vetni meg térdelni. Már Kálvin elkezdte ezt a dolgot mikor a reformatust létrehozta és onnan erednek mert a református püspökség ezt megengedi. A református puspokseg igenis hogy őssze kéne fogjon a római papaval meg a katolikus, evangélikus, ortodox vallással és ezeket a neoprotenstánsokkal megszüntetni. A jehovistak, baptistak, adventistak, szombatistak maradhatnának avval.a feltétellel ha nem térítendő meg embereket a saját szektajuk felé. Ez a valódi hitehagyás amit Pál apostol megjósolt, a sok kis sz@r neoprotenstáns szekta akik terjednek mert a sok hülye ember áttér. És a Jelenések is írja hogy lesznek hamis próféták akik kiadják magukat igaznak meg a Biblia azt is írja hogy a Sátán is kiadja magát világosság angyalának.

Az ilyen rangatozos vallásokat nem szabad megvédeni mint a hitgyülis, és nem a Szentlélek szallja meg őket hanem a Sátán és nekik kéne ördögűzés. És a Szentlélek karomlasat bűn amit Isten nem bocsát meg és ők azt csinálják hogy rádfogják hogy az üzleti őket. Ne hasonlítjuk már össze magunkat a Szent Apostolokhoz meg a Vértanúkhoz hogy a Szentlélek kimaradt rájuk és....nem is folytatom mert káromolnám én is. Az egy egyszeri eset volt és az a pünkösd ünnepe. Az az eset nem ismétlődik meg ha mégis az nem az Isten csinálja.

2021. júl. 7. 09:35
 9/23 anonim ***** válasza:
49%
Még mindig nem írtad le, hogy mi a bajod a baptistákkal, pedi kíváncsi vagyok rá.
2021. júl. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Jézust imádják Isten helyett. Jézusnak szinte nagyobb jelentőséget tulajdonítanak mint Istennek. És senki ne jöjjön nekem a baptista mesékkel mert én voltam babtista templomba többször is és van egy csomó olyan kiadványom meg imádságok leírva. Unokatestvérem több mint 1 évig járt oda és sokszor mentem vele. Szerencsére az anyja kivette onnan mielőtt a reformátusok attéritették volna. De említettem kétszer is hogy a baptista, Jehova Tanúi, adventisták szombatistak Még Az Istenben hisznek de már Határeset. De a pünködisták, hit gyülekezete, szcientológia, Illésimádó szektások, muzulmánok, uszlamok és az ázsiaiak Nem Istenben hisznek.

Nem volt hiábavaló a középkor, akkor ennyi eretnekseg nem tudott elterjedni. Megkaptad választ?

2021. júl. 7. 12:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!