Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, mi a véleményete...

Keresztények, mi a véleményetek erről a sztereotípiáról?

Figyelt kérdés
Van bennem egy olyan sztereotípia, hogy a keresztények sokkal intenzívebben élik meg az érzelmeket, és hogy ez az intenzív érzelemvilág, ez egyfajta alapja az igaz hitnek. Hogy van ez? Persze a sztereotípiák hülyeségek, ne csak ennyit írjatok, hogy hülyeség. A kérdés igazából, hogy ti mennyire rendelkeztek intenzív érzelmekkel, és mit gondoltok, lehet e egy igaz hívő érzelmileg fásult?

2021. júl. 17. 20:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Magamon nem vettem észre semmi hasonlót, sőt talán sokkal kevésbé élem meg az érzelmeket, mint az átlag. Pedig hívő vagyok.
2021. júl. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%
Ezt tartották a kereszteslovagok is és az inkvizitorok is.
2021. júl. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én tök nyugodt és higgadt vagyok. Nem szoktak kirohanásaim lenni.
2021. júl. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Erdekes kerdes.


Bizonyos szempontbol lehet igaz, ha ez egyfajta lelki erzekenyseget jelent. Kisebb dolgokban is eszreveszik a teremto jelenletet. Azok a keresztenyek, akik rendszeresen gyonnak, imaban vagy papnal, hozza vannak szokva, hogy oszinten megnezzek, mi van a lelkukben, es hogy azzal mit kezdjenek.


Ugyanakkor ha valaki melyen hisz Isten gondviseleseben, nehezebben lenditik ki az aprosagok, foleg a negativ esemenyek, es nyugodtabb marad. A kinjait, szorongasait imaban Isten fele kibeszeli.


Megis, ha igennel vagy nemmel kell valaszolnom, akkor ez megis inkabb az illeto szemelyisegetol fugg, mint a vilagnezetetol.


Esetleg ha irnal egy konkret peldat, mire gondolsz.


"ti mennyire rendelkeztek intenzív érzelmekkel"

erre nehez valaszolni, bizonyos dolgokban szenvedelyes vagyok, legyen szo oromrol, felelemrol vagy duhrol. De altalaban eleg nyugodt a vermersekletem.


"és mit gondoltok, lehet e egy igaz hívő érzelmileg fásult?"


Szerintem lehet, mindenki lehet. Ez egy normalis emberi reakcio. A hit intenzivitasa is hullamzik.

2021. júl. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
Azáltal, hogy a vallás bizonyos erkölcsi, esztétikai értékeket kizárólagosnak kiált ki, Istentől eredeztetve azokat, megfosztja magát a sokféleség elfogadásától és annak élvezetétől. A metafizikus/teista, ha belép a világ nagy kertjébe, mely tele ezerszínű virággal (képzeljük el magunk előtt itt mondjuk Versailles színpompás képződményeit a tűzijátékszerűen csillogó szirmok végtelen sokaságával, ahol ott ragyog minden elképzelhető forma, szín és méret), rögtön választani akar, rátalálni az "igazira", szemben az antimetafizikussal, aki éppen a sokféleségében leli örömét. Az ateista ember attól, hogy az értékeket, a szépséget, a szerelmet és társaikat nem istentől származtatja, még nem tagadja ezek érték voltát. A metafizikus gondolkodás viszont elszegényíti az embert, elutasítja azt a gazdagságot és sokféleséget, amely a világ szépségét adja.
2021. júl. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, ha látok egy boldog kisgyereket elérzékenyülök, ha virágzik a hárs kiugrik a szívem, ha dalol a pacsirta leizzadok a szépségtől...
2021. júl. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem gondolom, hogy így van. Ez habitusfüggő, nem a hiten múlik.
2021. júl. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Fásult nem lehet az, aki követi istent, de lehetnek kevés érzelmei, ha éppen olyan utat kell bejárnia.

Ez egyébként nem hülyeség.

2021. júl. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!