Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény szempontból mások...

Keresztény szempontból mások utánzása, figurázása bűn?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl. híres komikusokra, mint Gálvölgyi, Bagi-Nacsa, Bödőcs, Markos-Nádas, stb. Akik kifiguráznak egyes személyeket. És mi kiröhögjük őket, bevallom én is. Ez bűn? Jézust is kifigurázták.
2021. júl. 20. 11:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
A szándék a döntő.
2021. júl. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Nem feltétlen, de lehet az. Ha emberségében megsért valakit, akkor szerintem bűn. Pl. ha kifiguráz valami olyasmit, amiről az illető nem tehet, pl. viccelődik azzal, hogy beteg, tolószékes, beszédhibás, stb.

Ha egy szituációt figuráz ki vagy egy politikai döntést (bár én személy szerint eléggé utálom, ha egy komikus politizál), akkor azt nem érzem bűnnek.

2021. júl. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%

Az ostobaság BŰN. A nevetés és az igazság nem az.

Ezt sok ájtatos keresztény nem ismeri fel.

Ezen elmélkedj ma.

2021. júl. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A lelkismeretem azt mondja, hogy bűn, amit ezek elkövettek. A lelkismeret nem hazudik.
2021. júl. 20. 12:07
 5/11 anonim ***** válasza:
Akkor minek kérdezel?
2021. júl. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%
A lelkiismeret folyton hazudik.Magadból indulsz ki és !személyes sértésnek veszed ha valaki jézust parodizálja.Ezzel az egódat növelve a szervilitásodat akarod bizonygatni jézus felé,pedig sztem ő is csak nevetne.
2021. júl. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%

"Keresztény szempontból mások utánzása, figurázása bűn?"


Kövesd Pál tanácsait, amíg nem leszel erős keresztény. Mindig csak a tisztességes dolgok körül forgolódj

2021. júl. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
26%
Arra gondolj kérdező, hogy az értelmes emberek lelkiismerete nem hazudik. Ez majd megnyugtat, és rájössz, hogy a szakmunkásokra ez az érvelés nem vonatkozik.
2021. júl. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Mansour ***** válasza:
45%

"A lelkismeret nem hazudik."

Szerintem sem. A probléma ott van, hogy meg tudod-e különböztetni a lelkiismeretet az érzelmeidtől.

2021. júl. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A lelkiismeret nem hazudik? Akkor milyen jogon vonsz kérdőre bárkit a tetteiért? Hitler lelkiismerete sem nagyon vagdalkozot a haláltáborok kiagyalásakor majd azok láttán.
2021. júl. 21. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!