Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A pap mennyit szokott kérni...

A pap mennyit szokott kérni kb egy temetésért?

Figyelt kérdés
Egy 4000 fős településről van, szó és római katolikus papról. Gyásszertartás lenne, mondana egy kis beszédet meg amit ilyenkor szoktak. Utána szentmise lenne az elhunyt lelki üdvéért. Pénteken lenne tartva. Kb mennyit szoktak kérni?

2021. júl. 26. 15:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%

Az extrákon múlik mint pl. Kell-e és mennyi harangszó,virágok a misén stb.

Szerintem ingyen lenne ez kötelességük.

2021. júl. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nagyban függ, hogy melyik egyházmegye (a temetés stóladíját egyházmegyénként szabályozzák), illetve hogy pontosan milyen temetés? "Temetős" vagy a templom saját urnatemetője? Lesz-e kántor? Akartok-e külön oltárdíszítést?

A gyászmise maga ingyen szokott lenni, a temetésért kérhetnek. Sajnos túl sokat nem fogok tudni segíteni: nálunk anno nagymamám gyászmiséje ingyen volt (kertbe temettük, így azért sem fizettünk külön). Nagyapám gyászmiséje és maga a temetés szintén ingyen volt, de ott meg az urnafülke a templomban volt, azt fizettük ki.

Itt a környékünkön rákerestem néhány templomra (Pest mellett) 15-25 ezret írnak temetésre.

2021. júl. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Pénteken lenne tartva? Akkor jó lenne legkésőbb holnap reggel megbeszélni a pappal, hogy egyáltalán jó-e neki az időpont, stb... Van, hogy a temetési vállalkozó is elintézi ezt a részt. A misét sok helyen már nem a temetés után tartják közvetlenül, e miatt is érdemes lenne beszélni a pappal.
2021. júl. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

Anyámat temettük, de úgy megérintett, hogy inkább rábíztam 500e ért egy temetési vállalkozóra, vagy mi a szösz..

Fasság amit előzőleg írtak, SEMMI, sincs ingyen, láttam a számlán 40et hagytam ott a papnál...

2021. júl. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

"Fasság amit előzőleg írtak, SEMMI, sincs ingyen"

Jól van, biztos ott voltál, ezért tudod jobban nálam. :))

Tudod, kicsit máshogy működnek a dolgok, ha valaki mondjuk heti szinten, rendszeresen kiveszi a részét a plébánia életéből, mintha más az utcáról beesik és szolgáltatást vár el... Teljesen jogos, hogy ez utóbbi fizessen csak.

2021. júl. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%
A papoknak is jár a hálapénz...én anno ott akadtam ki,amikor a pap közölte,hogy ha kérünk harangszót az kondulásként 7000ft és ez kb 20 éve volt.
2021. júl. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én református vagyok és a protestáns pap se zenét ingyen. Meg kellett vegyük a sírhelyet ami csak 25 évre szól és 500 lej volt és a temetést is kifizetni. Mi dtam is nem szégyelli magát a református pap ennyit elkérni. Ennyiből akár tőmjénezhetne meg gyertyázhatnamint az ortodoxok. Azért mert áll és veszel meg énekel semmit nem kéne kérjen. Nézze meg az ember.
2021. júl. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Temet
2021. júl. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#6

Igen, a harangozás nem olcsó dolog. Az viszont nem igaz, hogy minden egyes "kondulás" 7000 lenne. Megnéztem kedvedért több helyen is, általában 1500 /harangozás, egy harangozásban pedig azért van jó néhány "kondulás". Ráadásul alig pár harangozás szokott lenni manapság. Szóval lehet, hogy a kamu 7000 inkább 700 forint volt 20 éve.


Amúgy a harang egyrészt használódik, másrészt sok áramost is felvesz. Természetesen nincs ingyen.

2021. júl. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%

5ös, saját tapasztalatot írtam le, a legtöbb ember nem ismeri a papot.


4es voltam....

2021. júl. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!