Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ember okozta éghajlatváltoz...

Az ember okozta éghajlatváltozás, mint az idők végének jele?

Figyelt kérdés

Az ember okozta éghajlatváltozásnak egyre többször tapasztaljuk a következményeit: szárazság, durva viharok, olvadó gleccserek, hatalmas tűzvészek, alig van hó télen, melegednek az óceánok, fajok tűnnek el stb.


Ezekről hallva eszembe jut az bibliai mondat, hogy “jelek lesznek…” a világ és az idők vége előtt. Másrészt mi lenne igazságosabb Isten részéről, mint valami általa kiváltott kataklizma helyett megmutatni az emberiségnek, hogy a történelme végén legvégül magát pusztítja el, pusztán a saját hibái miatt?


Ti mit gondoltok erről? Tudom, “azt a napot vagy órát senki sem tudja, az ég angyalai sem, sőt még a Fiú sem, csak az Atya”. De ha így van, mennyi idő lehet hátra, mit gondoltok?



2021. aug. 6. 10:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy ez isteni jel lenne. Ez csak sima ok-okozat -> megnövekszik az átlaghőmérséklet, kiszámíthatatlan lesz az időjárás, és egyre szélsőségesebb.

Vannak, szakemberek akik szerint még nem késő változtatni, de vannak olyanok is, akik szerint már késő.

Persze olyanok is akadnak, akik cáfolják a klímaváltozást.

2021. aug. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Utóbbiakkal mondjuk kevésbé értenék egyet
2021. aug. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Nem az ember okozza, de az emberi tevékenység jelentősen gyorsítja és erősíti. Semminek se a jele, a Biblia nem ír erről.
2021. aug. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%
Én úgy gondolom nagyjából így van. ezek jelek amelyek megsokasodtak. Tavaly sorban egymás után törtek ki tűzhányók. Ez a szokatlan aktivitás még a geológusokat is meglepte. Vannak itt olyan események, jelek amiket nem lehet a klímaváltozás nyakába varrni. Én attól tartok hogy a klímaváltozás egy része olyan megtévesztés amivel ezeket a jeleket meg lehet magyarázni, és az emberiséget el lehet altatni, nehogy rá ébredjenek, hogy mi folyik körülöttük. Minden esetre cifra dolgok jönnek hamarosan, ideje hogy mindenki helyreállítása kapcsolatát Istennel, böjttel bűnbánattal, és addig töltse tele lámpását olajjal amíg lehet. Hamar eljön az az idő amikor "minden zárva lesz"
2021. aug. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
4 Az ilyen gondolkodás elég káros. Meg kellene szüntetni az élőhelyünk szennyezését inkább. Előbb-utóbb benyújtja a számlát. Időben szóltak az okos emberek.
2021. aug. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
Jelenések könyve szerint pedig majd egy nemtom hány fejű szörny is kijön majd a tengerből meg mittudomén. Oké, hogy nektek izgi a világvége téma, de nem kell minden évtizedben élvezkedve terjeszteni a hülyeséget.
2021. aug. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
#4 nem lehet helyreallitani azt a kapcsolatot ami elromlot
2021. aug. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem a kornyezetszennyezesnel apokaliptikus nézetből sokkal felelmetesebb a modern világban a morális szennyeződés. Hogy már "rasszizmus" jorol és rosszrol szólni, hiszen minden jó, ha kellemes, és ha azzal közvetlenül látványosan nem artasz másnak.

Ebből fakad egyébként a környezetszennyezés is: én most megerdemlem a kényelmet, azzal nem foglalkozom hogy ezer év múlva bomlik le a műanyag fagyisdoboz/ sípoló műanyag kutyajatek/ és még sorolhatnám.

Persze mit lehet tenni? Ha nem igy élsz akkor kinevetnek, kikozositenek, és hát olyan kenyelemhez szoktunk, hogy pszichésen el se tudnánk már viselni azt ahogy évszázadokon át eltek az emberek, kiszolgáltatva a természet erőinek, kifaradva a valóban kemény fizikai munkatol, és közben folyamatosan megelni a saját halandosagunkat.

Most meg itt a világ gazdagabb felén élünk 70 évet, legyoztunk sok betegséget, nem ehezunk... És nem foglalkozunk azzal sem hogy ki fizeti meg mar most is és majdan ezt a számlát.

2021. aug. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
5# én nem mondtam hogy ne vigyázzunk a környezetünkre és a Földre, sőt szerintem ez alapvető kötelességünk. Nekem is személy szerint. Igyekszem minél kevesebb mérget használni pl mi szinte már semmiféle vegyszert nem használunk otthon, és a legkevesbb pocsékolás van nálunk mind ivó vízből mind energiából. Nálam környezettudatosabb embert keveset találsz. Én arról beszélek amiről Jézus, hogy olyan lesz mint Noé napjaiban... És az emberek nem vesznek észre semmit a számtalan intő jel ellenére. Miért nem? Azért mert "hát ez csak a klíma változás kérem, nincs itt semmi látnivaló"
2021. aug. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 KZitus ***** válasza:
64%

Szia

Isten ezt egyszerű szavakkal, egyértelműen íratta le János apostollal:"... elpusztítsd azokat, akik pusztítják a földet.”

Nézzük, miről is ír a Jelenések 11:18. verse. Azt mondja, hogy amikor Krisztus Királysága uralkodni kezd(Jelenések 1:1-3,10) és a nemzetek megharagudnak, és eljött a megítélésre kiszabott idő, akkor Jehova ’elpusztítja azokat, akik a földet pusztítják’. Nem a szennyeződés pusztítja ma a környezetet? Igaz, az emberek mindig is azért aknázták ki a föld javait, hogy magukat gazdagítsák vele. Mialatt ezt tették, eddig még soha nem voltak abban a helyzetben, hogy a Földet, mint lakható bolygót, elpusztítsák. Ma a tudományos technológia 1914 óta történt fejlődése miatt az emberek már rendelkeznek ezzel a hatalommal, és a mohó vagyonszerzés által valóban pusztítják a földet, szennyezik a környezetet és veszélyeztetik a föld életfenntartó képességét.

2021. aug. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!