Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akit katolikusnak kereszteltek...

Akit katolikusnak kereszteltek, katolikus marad mindörökké?

Figyelt kérdés
Nem lehet csak úgy meglépni az egyházból, igaz?

2021. aug. 21. 21:34
 1/10 anonim ***** válasza:
32%

Igen. A katolikus vallás szigoruan veszi a templomba járást meg a hitét meg van gyónás.

Egy református az hamarabb megy egyik hitből.a másikba mert ott az egyház le se Sz...ja hogy miben hiszel meg mész e templomba. Van olyan református aki évek óta nem jár templomba.

2021. aug. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%

Ortodox még szigorúbban veszi. Nem könnyen lehet kilépni se katolikusbol se ortodoxbol de ha kiléptek nem hiszem hogy visszafogadnak. Esetleg egyszer de csak ha meggyőződtek róla hogy többször nem hagyod ott.

Nem protenstánsok ( mert azok akárkit befogadnak.aki nem hisz is) hogy mindig visszafogadnak akárhányszor hagyod ott még mennél vissza.

2021. aug. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ha valakit katolikusnak keresztelnek, akkor elsősorban keresztény lesz. A keresztség nem egy adott felekezetbe szól, ezért fogadják el a keresztény egyházak egymás keresztelőit, egy keresztény egyház se keresztel újra. Ha téged református lelkész keresztelt meg, de katolizálsz, akkor a katolikus pap már nem fog keresztelni, hiszen megtörtént korábban ref lelkész által. Fordítva is igaz, egy katolikust sose fognak újra keresztelni más keresztény felekezetben, mert már megkeresztelt keresztény ember.


Viszont később formálisan is át lehet lépni egy másik felekezetbe.

2021. aug. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%

Ha nincs keresztlevél akkor nem hiszem hogy nem keresztelnék újra. Én nem katolizaljon se nem ortodoxizalok de arról sincs papírom hogy református vagyok, a keresztelőmre meg sajnos nem emlékszem vissza. Azt mesélte anyu hogy hivatalosan nem voltam örökbefogadva hanem a román nevem volt és a papnak meg kellett mondják hogy a leendő vezetek és keresztneveimre kereszteljen és nem tudom mit írt be,amit anyuék akartak vagy a román nevét, anyuék se tudják. És papírt nem adott ki nekünk a keresztelesrol meg pont akkor ott volt Tőkés László vendégként és ünnepelték mint forradalmár püspököt és el volt a pap foglalva. Aztán máshol konfirmáltam mert elköltözünk és a pap kérte a keresztlevél de nem volt és mondtam hol kereszteltek meg. 1 hétig attól féltem le se konfirmal aztán mikor eltelt 1 hét azt mondta hogy a másik pap emailben elküldte a keresztlevél és lekonfirmál. De én 2003- van konfirmáltam amikor nem volt internet akkor hogy küldte el és nem is az a pap volt a másik templomban aki keresztelt mert meghalt időközben akkor honnan kérte ki.

A konfirmalasrol se volt papírom több mint 10 évig. A papnak az volt a szokása hogy nem adta ki hogy eskudjel meg nála, másnak se adta ki. Hiába kérem a paptol mindig azt mondta hogy nincs kész és feladtam. Aztán egy másiknak az anyja aki velem konfirmalt elment a parokiara és anyját apját leszidta a papnak meg leteremtette és szólt nekem Hajni jössz,kiadja a pap a konfirmacio papírt és mentem én is.

Kiadta a papírt de minden adat meg van rajta hamisítva.

A születésem június 17 helyett június 1 és a keresztelesem datuma 1989 szeptember és Biharpüspökibe pedig 1991-ben keresztelték a Rétiben. És 1990- októberében hozott anyu Váradra Szilágy megyéből. Ha megnézik a konfirmalasi papírokat és utánanézek akkor nem stimmel semmibe a keresztelesem datuma és az alap is nyugdíjba ment aki a püspöki papnak leadta az adatot hogy megkereszteltek.

Meg vagyok én ketesztelve de nincs róla papírom csak a konfirmalasrol 10 év után mintha akkor konfirmáltam volna és a keresztelesem helye meg dátuma el van írva és már az a pap is nyugdíjba ment aki elírta. Az a jó hogy nem megyek férjhez más vallásúhoz meg senkihez mert nem tudom mi lenne ha kiderülne hogy nincs keresztelő papír és a konfirmacioin el van írva minden. Azt szegyelnemhigy ujrakereszteljenek mert poganynak gondolnának. Azt a szégyent nem élnek túl.

2021. aug. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Meg lehet lépni", az Egyház elsősorban egy közösség. Át lehet térni más keresztény felekezetre is, sőt kiközösítés is létezik. Ráadásul szigorúan véve súlyos vagy halálos bűnnel kizárjuk önmagunkat az egyház közösségéből, ezért pl. nem áldozhat az, aki házasságtörő. A gyónás szentsége által kerülünk vissza újból a teljes közösségbe.

Amire te gondolhatsz esetleg, az a szentségi pecsét. Az valóban eltörölhetetlen, akkor is ha a legsúlyosabb bűnöket követjük el, vagy formálisan nem akarunk az Egyházhoz tartozni. A szentségi pecsét gyakorlatilag a Krisztushoz való tartozás jele, hogy felszentelés a keresztény életre, részesülés Krisztus papságából. Kicsit bővebben: [link]


"Meg vagyok én ketesztelve de nincs róla papírom"

Az emberek nagy részének nincs róla hivatalos papírja otthon. A keresztlevelet nem szokták otthon tartani, mert ez egy igazolás, amit az adott plébánián vagy (a történelmi) protestáns egyházaknál esetében annak a gyülekezetnek a hivatalban állítanak ki, ahol anno megkereszteltek a keresztelési anyakönyv alapján. Bizonyos célokból szokták kiállítani, pl. házasság előtt vagy más szentségek felvételekor. Ha igazolni szeretnéd a keresztelésedet, akkor hívd fel szépen azt a református egyházközséget, ahol anno kereszteltek.

Senki nem gondol "pogánynak". Reformátusoknál nem tudom (szerintem ott is hasonló), de katolikusoknál nincs ilyen, hogy "újból megkeresztelnek". Ha valakiről tényleg semmilyen módon nem igazolható komoly utánajárás után sem, hogy meg lett-e keresztelve vagy az nem igazolható, hogy érvényesen lett megkeresztelve, akkor létezik olyan, hogy feltételesen keresztelik. Egyébként pont a fent említett szentségi pecsét miatt a keresztség szentségét nem lehet megismételni, ezért van feltételes, ha valakiről nem tudni.

2021. aug. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%
Reformátusok Szentháromság nevében keresztelnek- e? Saját keresztelőmre nem emlékszem. 10 éve voltam utoljára úgy a templomban hogy volt keresztelő (előre nem tudtuk hogy lesz csak a templomban láttuk hogy az oltárra vagy hogy hívják azt az asztalt a szószek alatt oda volt téve a kancsó amiből ráöntik a vizet a baba fejére) az unokanővéremmel.es a nagynénémmel. Azelőtt is voltunk többször úgy hogy volt keresztelő meg velük eljarogattam.a templomba de 8 éve meghalt a nagynéném,unokanővéremmel kisemmizték és totálisan elzűllőtt,nem halgatott anyuekra hogy ne hallgasson Erzsire aki behálózva és kisemmizte aztán rosszul van vele bánva. Papírja nem volt hogy pszihikai beteg ezért anyuék nem tudtak segíteni hogy visszaszerezzék a házát és Erzsi nem engedte ki hanem elhiresztwlte a faluban hogy ő a Szent aki jót tett. Úgy csinálta hogy neki hittek. Szomorú vagyok hogy Éva néni meghalt és Éva elzűllőtt mert hárman jó banda voltunk. Velük eljarogattam.a régi templomba és sok keresztelőn voltunk de hárman végigröhögtük meg végigdumáltuk az egészet és nem emlékszem kinek a nevében keresztelt a református pap. Arra emlékszem hogy a Protenstáns pap valamiket kérdez amire Dell kell állni és a szülők mondják hogy megfogadom meg igen és a gyulekezettol is kérdez valamit amire valamit felelni kell de mi sose féltünk. Meg megint Dell kell állni és a pap hosszan imádkozik, aztán megint mikor ő ti a gyerekre a vizet...vagy nem tudom.
2021. aug. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sose feleltünk
2021. aug. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

5


"Reformátusoknál nem tudom (szerintem ott is hasonló), de katolikusoknál nincs ilyen, hogy "újból megkeresztelnek"."


Reformátusoknál és evangélikusoknál sincs olyan, hogy valakit újból megkeresztelnek. Ok is a Szentháromság nevében keresztelnek, és a római katolikus keresztséget elfogadják.


Hallottam egy amerikai férfirol, aki punkosdi egyházban nott fel és ott lett "bemerítve", 12 évesen, valami szabadtéri tóban. Felnottkorban katolizált, és nem emlékezett, hogy mondták-e, hogy "az Atya, a Fiú és a Szentlélek nevében". Viszont készult egy videofelvétel róla, a katolikus egyhaz azt megnézte, hallották, hogy kimondják a kucsszavakat, így elfogadták a tóban való bemerítkezést is.

2021. aug. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ujrakereszteltem volna. Neoprotenstáns keresztseéget nem szabad elfogadni csak Reformátust.
2021. aug. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%

9

azt nem te mondod meg

2021. aug. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!