Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszáj egyetemre menni hogyha...

Muszáj egyetemre menni hogyha lelkész szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok jó tanuló, de viszont vallásból jó vagyok, de egyetemre sosem szerettem volna menni. Érdekel az Istennel kapcsolatos dolgok, tudom, hogy valami terve van velem, de nem tudom még mi. Gondoltam erre a lelkész dologra, szivesen lennék, de mint mondtam a más tantárgyak sosem voltak az erősségeim. Esetleg tud valaki olyan vallással kapcsolatos munkát mondani, amihez nem kell egyetem? Apáca nem szeretnék lenni :)

2021. aug. 23. 20:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Takarító egy templomban.


Valamilyen egyházi segélyszervezetnél munkatárs, otthonban ápoló.

2021. aug. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Ezek az emberek az életüket szentelik Istennek, ami nem egyszerű. Nem a kényelemről szólnak.
2021. aug. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kicsit zavaros a kép, a lelkész református, az apáca katolikus dolog, de javítsatok ki, ha tévednék.

A katolikusoknál van kifejezetten karitatív tevékenység, önkéntesekkel, biztos van a reformátusoknál is.

Esetleg "templom szolga" ?

2021. aug. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem tedd rendbe először ezt a vallás dolgot a fejedben. Mert apácák katolikusoknál vannak, lelkészek protestánsoknál, tehát saját felekezeted se tudod. Apáca csak nő lehet, pap/lelkész pedig általában csak férfi (igen, van néhány kivétel).


Javaslom, hogy fontold meg, amit az első hozzászóló írt.

2021. aug. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Csillagfürt jól írta. Kár, hogy a többiek nem értették.
2021. aug. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, hogyha mélyen hívő vagy, akkor menj el a felekezetedhez tartozó paphoz/lelkészhez, és kérj tőle tanácsot. Nem hiába hívják őket lelki vezetőnek! Valószínűleg tud ajánlani lehetőségeket, amiket megfontolhatsz, és ha ismer valamennyire, akkor ajánlhat, vagy éppen lebeszélhet olyan pályáról a hit élet területén, ami neked való/nem való. Esetleg járj el ifjúsági keresztény/egyéb vallású találkozőkra, klubba.

Ha ez az utad, ezeken a helyeken megtalálhatod a helyed. Hogyha mégsem ez lenne, akkor meg jó irányba terelhetnek.

2021. aug. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
24%
Menj el ministránsnak. Oda nem kell iskola.
2021. aug. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%

Hany eves vagy?

Milyen vallasu (katolius v reformatus)?

Lelkesznonek csak a reformatus es evangelikus egyhazban lehet menni. Egyetemet kell vegezni, ha jol tudom, 6 evig.

Ott apacak nincsenek.


Eloszor azt kerdezd meg magadtol, hogy hiszel-e Istenben? Az ilyen munkakban nem eleg az, hogy a vallas tantargybol jo vagy.


Sok nem-lelkeszi munka is van, pl. vallastanar, de ahhoz is egyetem kell. Viszont vannak lelkeszi irodakban titkarnok, kulonbozo szervezok, egyhazi konyvesboltban eladok. Vagy gyerektaborokban, gyerekprogramokban, ha a gyerekeket szereted. Idos otthonokban is dolgoznak nem szakkepzett apolok, vagy apolononek nem is kell egyetemet vegezni. A gyulekezetekben is dolgoznak nem-lelkeszek, ma mar nem kell mindent a lelkesznek csinalnia, mint regen.


Kerdezd meg a vallastanarodat, hogy van-e otlete, illetve kihez tudna kuldeni.

Ugy is lehet az ilyesmit, hogy eleinte onkenteskent (ingyen) dolgozol valamit pl. tanulas mellett vagy nyaron, es ha bevaltal es megszeretted, akkor allast is kaphatsz, ha valami megurul. Rengeteg helyre keresnek onkenteseket, iszakosmento misszio, hajlektalan segito, adomanygyujtes. Ez arra is jo, hogy meglasd, neked valo-e az ilyesmi.

2021. aug. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha eleve nem szeretsz tanulni, akkor a teológiát sürgősen fontold meg. Laton, óhéber, ógörög, egyházjog, retorika stb stb…. Nem abból áll, hogy kiállsz és prédikálsz és It végén kezet fogsz… Ez egy elhívás, szolgálat. Nem office time leszel lelkész aztán hazamész du és kikapcsolod a telefont. Esetleg a hitoktatót vagy katekétát tudom még javasolni bemelegítés képpen, de ha a tanulás nem az erősséged, akkor… Az egész lényege a folyamatos tanulás, megismerés; tanítás és megismertetés.


Apáca csak katolikusoknál van, persze dönthetsz másban is a cölibátus mellett.


Remélem tudtam segíteni.

2021. szept. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!