Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ateisták miért sértődnek...

Az ateisták miért sértődnek meg, ha leszidom őket azért, mert elő akarják nekem írni, hogy mit kell tennem keresztényként?

Figyelt kérdés
Persze én ne szóljak abba bele, hogy milyen legyen egy ateista...miért is ne szóljak bele, ha ők igen?

2021. aug. 27. 17:15
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
80%
Lehet, hogy álkeresztényként ítélnek meg, mert szitkozódsz! Az igényük pedig nem "előírás", hogy ne fárasszad őket a személyre szabott hülyeségeiddel, ill. finanszírozd saját zsebből ezeket! Ilyen egyszerű a képlet!
2021. aug. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
94%
Jó lenne tudni, hogy miket akarnak előírni. Az például, hogy ne próbáld őkét téríteni, ha nem kiváncsiak a vallásodra egy teljesen jogos kérés. De, ha pontosabb választ kérsz akkor adj konkrétumokat.
2021. aug. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 A kérdező kommentje:
Nem ilyen egyszerű, mert senkivel nem beszélgetek a vallásomról, magamtól nem hozom elő. Akkor van gond, ha rákérdeznek.
2021. aug. 27. 17:32
 4/53 anonim ***** válasza:
61%
Mire kérdeznek rá és pontosan mi a gond utána?
2021. aug. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
24%

Ez nálam is így van: soha nem beszélek a vallásomról, mert tudom, hogy senkit nem érdekel. De amint kiderül:

-Jönnek a beszólások, hogy akkor ezt meg ezt kell tennem, hinnem, gondolnom...mondják ezt azok, akik ateisták

-Általában visszakérdezek, hogy miért szólnak bele egy olyan dologba, amihez nem is értenek, és szerintük nem is létezik?

-Sértődés, bután motyogás, telefonba mélyedés...

2021. aug. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
82%
Eszébe nem jut senkinek más, általuk ismeretlen ember vallásával foglalkozni, ha azt nem provokálják ki belőlük valamilyen úton-módon, - tehát nem kell a mellébeszélés!
2021. aug. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
58%
Én nem ateista családban születtem, hanem kereszténybe, vannak isnereteim a keresztény tanokról, anno gyerekkoromban hittanversenyt is nyertem, ileltve hittem is. Ennek alapján látom, hogy a magukat vallásukat gyakorló kereszténynek vallók mennyire bort isznak, vizet prédikálnak, éa hogy mennyi gyűlölettel vannak tele. Ezt miért ne tegyem szóvá, ha egyszer így látom?
2021. aug. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
32%
Te is bele akarsz szólni, pl. sok keresztény a bibliára hivatkozva mondja, hogy a homoszex bűn. Mi köze másnak ahhoz, hogy a te mesekönyved mit ír?
2021. aug. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
57%

6

Ezt tudom cáfolni személyes tapasztalattal valamint online tapasztalattal is. A facebookon elég egy vallási kép a profilomon, és szólj hozzá bármihez, egyből betalálnak, témától függetlenül. Jönnek az "álkeresztény", meg "agymosott" szövegekkel úgy, hogy pl nem is vallási témához írok.

2021. aug. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
89%

5:

Remélem te sem szólsz bele a világi törvényekbe vallási alapon.

2021. aug. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!