Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Átlagosan mennyi az egyháznál...

Átlagosan mennyi az egyháznál az átfutási idő amig valakit boldoggá vagy szentté avatnak?

Figyelt kérdés
A napokban olvastam valakiről akit boldoggá akarnak avatni és 1991-ben kezdeményezték a procedurát és még nem kapta meg a címet.
2021. szept. 2. 13:34
 1/3 hypno ***** válasza:
79%
Azért nem olyan egyszerű hitelesen végrehajtott csodatételeket találni. Vagyis olyat, amire bizonyíték is van.
2021. szept. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Prókátor ***** válasza:
100%

II. János Pál a lehető legrövidebb szentéavatási procedúrával lett szenté avatva. 2005-ben halt meg, 2011-ben lett boldog, és 2014-ben szent Ez összesen 9 év.

Viennay Szent János 46 évvel a halála után lett boldoggá avatva és további 20 évvel később szenté.

Esterházy János 1957-ben halt meg, és 2011-ben indították meg a boldoggá avatási perét, ami ha jól tudom, máig függőben van, egyelőre azzal van tallonba téve, hogy az egyház nem akar egy elítéltet oltárra emelni (úgy néz ki, még akkor sem, ha politikai elítéltről van szó), és a per folytatását Esterházy rehabilitációjához kötötte (amire az esély szerintem 0.000001% alatti, mivel tótia valós II. VH-ús szereplését és háború utáni joggyakorlatát boncolgatná nagyon negatív színben).

Egyszóval: nincs átlag!

2021. szept. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"A napokban olvastam valakiről akit boldoggá akarnak avatni és 1991-ben kezdeményezték a procedurát és még nem kapta meg a címet."


Simán van ilyen.


Árpádházi Szent Margit 1270-ben halt meg és 1943-ban avatták szentté.

Szent Johanna 1431-ban halt meg és 1920-ban avatták szentté. Szóval vannak még hosszabb esetek. Persze az is igaz, hogy ezeknél nem folyik maga az eljárás ilyen hosszan. :))

De mondjuk Mindszenty József boldoggá avatási eljárását is a 90-es évek elején kezdték el, azóta folyamatosan zajlik.

2021. szept. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!