Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, baj ha nem...

Keresztények, baj ha nem érzem magam bűnös embernek?

Figyelt kérdés
Sose éreztem hogy bűnös lennék, pedig vallásos-Katolikus családban nőttem fel... nem érzem magam bűnösnek csak egy emberi lénynek aki hibázik, gyarló. Hiszen emberek vagyunk nem szentek... azért nem érzem magam első sorban bűnösnek mert tiszta a lelki ismeretem, nem öltem meg senkit, nem bántok senkit, nem ártok másoknak... az életemet meg jogom van élni ahogy szeretném... ez a bűntudat amit az egyház kelt az emberekben ez pszichológiai károkhoz is vezethet. Depresszió, skizofrénia, lelkironcsság. Az igazi Teremtő nem hiszem hogy úgy működne ahogy a biblia irja. Hiába hisznek benne a keresztények vakon hogy Isten szava. De nincs rá bizonyitek. Emberi kéz írta, és nem Isteni sugallatra. Az egy igaz Isten nem kér logikátlan elvárásokat, csak is azt hogy szeressük egymást, de nem túrkál mások magánügyeibe! Nem vagyok bűnös csak egy halandó, esendő de erős ember! Próbálom a legtöbbet, legpozitivabbat kihozni, ehhez pedig nem kell vallás biblia csak szeretet és az Istenben való hit! A tüzes örök pokol létézése is nagy ilyeszgetes hatalmas fegyver az egyház kezében a gyenge hiszékeny emberek kihasználására. Üdv egy Katolikus
2021. szept. 2. 14:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor te inkább eretnek vagy.
2021. szept. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%

"csak egy emberi lénynek aki hibázik, gyarló"

Miből gondolod, hogy ez természetes állapot? Miből gondolod, hogy a bűnösség nem az ember természetes állapota, amiből Jézus szabadít ki?


"Az igazi Teremtő nem hiszem hogy úgy működne ahogy a biblia irja"

Ez logikai utánjárást igényel, nem úgy működik, hogy így tartod, mert ehhez van kedved.


"Hiába hisznek benne a keresztények vakon hogy Isten szava"

Ki mndta, hogy a keresztények vakon hisznek benne? Azért mert te vakon hiszel a dogmáidban a többiek nem így működnek.


"De nincs rá bizonyitek"

Csak több ezer...


"Emberi kéz írta, és nem Isteni sugallatra"

Ezt kijelented és most mit vársz, hogy higgyünk neked? Én az utánajárásomnak és a bizonyítékoknak hiszek


"Nem vagyok bűnös csak egy halandó, esendő de erős ember!"

Senki nem kötelez, hogy térj meg


"Akkor te inkább eretnek vagy."

Nem, ő a napi trollunk, aki mindig új történetekkel áll elő és a moderátorok folyamatosan tiltják

2021. szept. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
hanyszor fogod meg ezt a kerdest kiirni?
2021. szept. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

"hanyszor fogod meg ezt a kerdest kiirni?"

Amíg el nem fogynak a lehetőségei az új regisztrációhoz

2021. szept. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem keresztényként mondom, ha nem érzel bűntudatot, valami el van cseszve benned.
2021. szept. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell komolyan venni, csak a szokásos kamu kérdés az ütődött sokadik accountjáról... Elég szánalmas, de valakinek csak erre van intelligenciája.
2021. szept. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 KZitus ***** válasza:

Szia

Te így fogalmazod meg a helyzetedet, az érzésedet:"csak egy emberi lénynek aki hibázik, gyarló".

Isten így írta le, milyen helyzetben vagy: „egy ember által jött be a világba a bűn, és a bűn által a halál, s így a halál minden emberre átterjedt, mivel mindnyájan vétkeztek” Róma 5:12. Nincsen kivétel ez alól, te is benne vagy, Hiszen mindnyájan bűnösök, és elmaradnak Isten dicsőségétől," Róma 3:23

Légy óvatos az "érzéseiddel", mert rossz irányba vezethet: "van olyan út, amely helyesnek látszik az ember előtt, de a vége a halálnak útja" Példabeszédek 14:12.

2021. szept. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

kamu


"mert tiszta a lelki ismeretem, nem öltem meg senkit, nem bántok senkit, nem ártok másoknak"


de ha valaki leleplezi, hogy már megint o az, olyan obszcén verbális bántalmazásokat és fenyegetéseket kuld privátban, hogy eldobod magad, mikor bemásoljak

csak szórakozik, és nem szereti, ha elveszik a játékát

2021. szept. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is ezt tapasztaltam, a kérdező sok ehhez hasonló kérdést ír ki, és miután egyszer privát üzenetben megpróbáltam helyesebb irányba terelni, trágár és obszcén választ kaptam tőle.
2021. szept. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!