Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Európa (a kereszténység...

Európa (a kereszténység bölcsője) a következő évtizedekben elmehet a "nem vagyok vallásos" vonal mentén addig, hogy a kereszténység súlypontja véglegesen átkerüljön az USA-ba, Latin-Amerikába, illetve Oroszországba?

Figyelt kérdés
Miközben a kontinensünk (Európa) elmerül a liberális neobolsevista anarcho-baloldali mocsokban...?

2021. szept. 9. 18:38
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
24 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
A vallás és a politika két külön dolog. Egyrészt összemosod a kettőt, aminek semmi értelme, másrészt provokatív a kérdésed, szóval jelentve.
2021. szept. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%
1/ nincs igazad, lásd a mostani pápát..
2021. szept. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1-es


Nem mondanám provokatívnak, csupán a most lezajló folyamatokra világítottam rá (az igazság pedig néha "fáj"...)

2021. szept. 9. 19:07
 4/10 Mansour ***** válasza:
76%

Először is: a súlypont már véglegesen átkerült. Európa csak azért a kereszténység központja, mert a Vatikán itt található.

Másodszor: A liberális, neobolsevista és anarcho-baloldali ideológiák egymásnak teljesen ellentmondóak és gyakorlatilag összeegyeztethetetlenek. Persze attól még mind a három jelen lehet Európában.

Harmadszor: az európai kereszténység válságát döntő részben nem a fenti ideológiák okozzák, hanem magának a kereszténységnek a belső válsága, valamint az európai kultúra érték- és identitásválsága.

2021. szept. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4-es


Az első és harmadik állításodban van némi reáció, de "A liberális, neobolsevista és anarcho-baloldali ideológiák egymásnak teljesen ellentmondóak és gyakorlatilag összeegyeztethetetlenek." állításod ellenben elég nagy naivitásra vall...

2021. szept. 9. 19:45
 6/10 anonim ***** válasza:
95%

Ez egészen biztosan be fog következni, (ha már be nem következett). Aki ezt tagadja, az homokba dugja a fejét.


Egyébként a Közel-Kelet a kereszténység bölcsője.

2021. szept. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%
Én bár hiszek Istenben de nem vagyok vallásos. Mégsem vagyok liberális neobolsevista anarcho-baloldali.
2021. szept. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Már átkerült főleg ha csak Ny-Eu-t nézzük.
2021. szept. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A kereszténység súlypontja már régen átkerült Latin-Amerikába és más kontinensekre, miközben Európa egyre mélyebbre merül az ateizmusban és az agnoszticizmusban..
2021. szept. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogyan a kereszténység súlypontja áttolódott a Közel-Keletről Európába(a rohamos muszlim terjeszkedés miatt), úgy miért ne tolódhatna most tovább az amerikai kontinensre és Afrikába?

Az európaiak elkereszténytelenedése viszont egy nagyrészt természetes jelenség, többé nem tud vonzó lenni a vallás az emberek számára.

2021. szept. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!