Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a halottakkal tilos beszéln...

Ha a halottakkal tilos beszélni, Jézus miért beszélt mégis Mózessel?

Figyelt kérdés

És ha ezt mondják tinéktek: Tudakozzatok a halottidézőktől és a jövendőmondóktól, a kik sipognak és suttognak: hát nem Istenétől tudakozik-é a nép? az élőkért a holtaktól kell-é tudakozni? /Ézs. 8:19/


És hat nap mulva magához vevé Jézus Pétert, Jakabot és ennek testvérét Jánost, és felvivé őket magokban egy magas hegyre. És elváltozék előttök, és az ő orczája ragyog vala, mint a nap, ruhája pedig fehér lőn, mint a fényesség. És ímé megjelenék ő nékik Mózes és Illés, a kik beszélnek vala ő vele. /Mt. 17:1-3/



#Biblia #holtak megkérdezése
2021. szept. 12. 20:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
44%

Vidiripi


Honnét tudod hogy Jézus egy halottal beszélt? Mi a helyzet akkor ha ez egy látomás volt és nem egy valós esemény?

2021. szept. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
32%

Szia,

A válasz egyszerű és kézenfekvő: Mózes ekkor már nem volt halott. Erről itt olvasunk: “ Pedig Mihály arkangyal, mikor az ördöggel vitatkozván Mózes teste felett vetélkedett, nem mert arra káromló ítéletet mondani, hanem azt mondá: Dorgáljon meg téged az Úr!” (Júdás levele 9. vers), ahogyan Illés sem, aki élve ragadtatott el a Földről.


Üdv. Péter

2021. szept. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

"Én vagyok Ábrahám Istene és Izsák Istene és Jákob Istene? Ő nem a halottak Istene, hanem az élőké."

Tehát Mózes és Illés nagyon is élt.

2021. szept. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
60%

Vidiripi


"Mózes ekkor már nem volt halott. Erről itt olvasunk: “ Pedig Mihály arkangyal, mikor az ördöggel vitatkozván Mózes teste felett vetélkedett,..."


Nem írja azt hogy feltámadt Mózes. De arról egyértelműen ír a Biblia hogy Mózes meghalt! Sőt maga Isten temeti el Mózes testét!


5Mózes 34:5 Akkor ott, Moáb földjén meghalt Mózes, az Úr szolgája, az Úr ígérete szerint. 6 (Az Úr) Moáb földjén, a völgyben temette el Bet-Peorral szemben. De sírját nem ismeri senki, mind a mai napig.


- Miért vitatkozott az ördög Mózes teste felett? Miért volt neki olyan fontos?

Ha Mózes életben volt ekkor miért foglalkozott vele az Ördög? Úgy értem hogy miért foglalkozott egy élő ember testével!

2021. szept. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
71%

A halottakkal nem tilos beszélni, hanem lehetetlen. Ők egy másik világba távoztak, és nincs kapcsolatuk már ezzel. Halottidézők nem tudnak halottakat megidézni, de bizonyára elég jó bűvésztrükkjeik vannak, amivel ki tudják csalni a pénzedet. Azt esetleg még el tudom képzelni, hogy halottidézők kapcsolatba tudnak kerülni démonokkal, akik ismerték az elhunytat is. A kérdés az, hogy vágysz-e démonok megtévesztő hazugságainak a hallgatására.

Isten azonban tud halottakat megidézni, de ilyen eset az egész Bibliában csak egy pár van említve: 1Sám 28, Mt 17:1-13 (amit te is idéztél), Mt 27:52-53. Az 1Sám 28-ban a halottidéző asszony rendkívül megrémült, ami azt jelenti, hogy életében először látott halottat megelevedni, vagyis ő (is) csaló volt, nem ő, hanem Isten idézte meg a halott Sámuelt. Én erről a 3 esetről tudok, és ezek mind az emberi történelem olyan időszakában történtek, amikor más természetfölötti csodákat is tett Isten. Nem tartom valószínűnek, hogy manapság bárkivel ilyen történhetne, ugyanis az emberi történelem során a csodák mindig akkor szaporodtak meg, amikor Isten új kijelentést adott magáról. Miután Isten kijelentése végleges lett az újszövetségi könyvek ószövetséghez való hozzáadása formájában, további csodák nem történtek, és valószínűleg nem is fognak történni a jövőben sem. A naív emberek megtévesztése persze sosem fog kimenni a divatból.

üdv Stefán

2021. szept. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
66%

Vidiripi


Egyetértek hogy a naiv bár én inkább azt a szót használnám hogy tudatlan és hiszékeny embereket tévesztenek meg ezzel!

Kihasználva a tudatlanságukat vagy hiszékenységüket!


- Látomásvolt! Ahogy olvasható is!

Máté 17:9 A hegyről lefelé jövet Jézus rájuk parancsolt: „Ne szóljatok a látomásról senkinek, amíg az Emberfia föl nem támad a halálból!”

2021. szept. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
60%
Mózes nem halott hanem él. Akárcsak a Szentek. A halott az akinek.a lelke nyugszik és a Feltamadasig támad fel. A szentek már az égbe vannak akár Mózes és udvozultek mert a földön érvényesek voltak és elérték az átistenultek állapotát. Ezt nem tudom elmondani....Isten mindenkit a saját képére teremtett és egy kereszténynek az a célja hogy minél közelebb kerüljön Istenhez és a Szentek életek hogy a legközelebb legyenek Hozzá Erenyben holott Őket is erte sok kísértés. Hallottam egy olyan ortodox tanítást hogy anélkül hogy ne kapj kiserteseket nem Üdvözülsz mert a kísértésnek ellenalsz és az erősíti a hitét. Csak nem értem hogy lehet a kísértésnek ellenállni de hát egy református mint én honnan értse. Nem mikozulunk vannak.a Szentek
2021. szept. 13. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Samuelt nem Isten hanem a Sátán idézte meg. A katolikusok, ortodoxok sem idézik meg a Szenteket hogy beszéljenek velük pedig azok az égben élnek. Tehát nem helyeselte Isten azt sem hogy Samuelt megidézték pedig ő is az égben volt. Ez az egyik dolog. A másik hogy Sámuel helyett egy démon volt. A harmadik meg Isten Soha Nem Mond Olyat hogy meghalsz. Saul kétségbe volt esve és Isten soha nem mondta volna hogy meghal mert tudta hogy megöli magát akkor hanem esélyt adott volna neki hogy akár halála pillanatában térjen meg. Lehet ha nem idézik meg a demont és Saul nem tudja meg a jövőjét elfogják és a fogságban megtér.
2021. szept. 13. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

#5


"halottidéző asszony rendkívül megrémült, "

Azért rémült meg mert a Király álruhába ment hozzá és lebukott az asszony rájött hogy aki àlruhába van az Saul

2021. szept. 13. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Persze!! Én is azt mondom hogy Saultol rémült meg.

Leírtam hogy Mózes nem halott és a többi szent sem mert erkélyes, istenközeki életük miatt üdvözültek. A Jelenések könyvében is a Szentek Isten mellett vannak és van egy olyan idézet ahol kérik Istent mikor áll bosszút a gonoszakon akik miatt meg kellett haljanak Jezusért és Ő azt mondja nem tart már soká és igazságot szolgáltat. Azért mondta Jézus hogy látomás mert a tanítványoknak látomás volt, mivel Jézus megnyitotta a szemüket hogy lássák, a többi tanítvány miért nem látta. És az is furcsa hogy a feltamadasaig nem volt szabad beszéljenek róla. Ennek is megvan a jelképes értelme csak nem jöttek rá a papok hogy mi de a katolikus, ortodox egyház megemlékezik Urunk szineváltozásakor míg a reformátusok ál csak 1 a többi bibliai történet közül. Én úgy értelmezem hogy azt vetíti előre Urunk szinevaltozada meg hogy beszélgetett velük hogy Mózes meg Illés visszajönnek a Földre prófétálni ( írja is a Jelenések hogy eljön 2 vagy 3 próféta az égből és megölik őket de feltamadnak) és az embereket megtérésre bíztatják.

Azt is leírtam hogy démon jelent meg Sámuel képében. A szenteket nem idézik meg a katolikusok csak közbenjárásért imádkoznak hozzájuk. Isten a halálos pillanatában is befogad ha megtersz és nem mondhatta volna Samuellel Saulnak hogy elveszti a csatát mer tudta hogy öngyilkos lesz. Isten kegyelmét adott volna Saulnak. Ha nem megy az endori asszonyhoz akkor elfogják a foliszteusok és lehet ott megtért volna Istenhez.

2021. szept. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!