Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A héberek, izraeliták vagy...

A héberek, izraeliták vagy zsidók technikailag vallásilag a napig "pogányok"?

Figyelt kérdés

2021. szept. 19. 16:02
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
a zohar-(kabbala)-melyebbre hatoan ir mindenrol!
2021. szept. 21. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 demokrácia válasza:
Az ótestamentum, tehát a keresztény vallás fele, a zsidó vallás egyik szent könyve, tehát a két vallás min. 50%-ban azonos. A keresztények hisznek Jézusba, a megváltóba, tanításiba, stb. a zsidók nem, ez a különbség. Az iszlám is kb. 50%-ban megegyezik a zsidó vallással, de ők még Jézust is szentként, de nem megváltóként tisztelik. Viszont van a vallásoknak szellemisége is, az már jobban eltérhet. Ráadásul egy csomó irányzat is van.
2021. szept. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:

Van egy olyan sejtésem, hogy a judaista vallásról írsz, vagyis nem a zsidó/izraelita/héber nemzetről, szóval ennek fényében írom a válaszom.


Attól függ milyen definíciót használunk arra, hogy pogány.


Ha a középkori, fundamentalista keresztényt, akkor mindenki az, aki nem keresztény, értelemszerűen a judaisták is (akkor indult el útjára az antiszemitizmus is).


Ha barbárságot, akkor nem.


Ha pedig a szerintem leghelytállóbb definíciót, használjuk: A természet erejében, termékenységben, érzelmekben, első sorban politeizmusban, vagyis több istenben és ezekhez tartozó mitológiákban hívő emberek. Akkor szintén nem, sőt, akkor nagyon messze vannak tőle.

2021. szept. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:

#23

Szerintem a középkorban se tartották pogánynak a zsidókat, ilyet sehol se olvastam. Mi alapján írod?

2021. szept. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:

#24.

Dehogynem... A sárga csillag onnan ered. Meg a keresztények kitiltása a zsidó negyedekből is onnan ered. Ekkor indult el az antiszemitizmus, előtte nem volt, vagy maximum olyan szinten, mint bármely másik nemzettel/vallással szemben. Az nagyon súlyos eretnekségnek számított, ha egy keresztény áttért a judaizmusra és pogányság miatt a boszorkányokkal együtt sokszor megégették. De a muszlimokkal is ugyanezt tették. És a muszlimok is ezt tették a keresztényekkel. És a judaisták is ezt tették volna mind a kettővel, ha lett volna rá lehetőségük. A zsidó sabbat és a boszorkányszabbatok között is innen ered a szó hasonlósága. Meg a zsinagóga görög eredetű szót is eredetileg a boszorkányok gyülekezési helyére használták. Ez egy ilyen ciklusa volt a történelemnek.

2021. szept. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
10%

25-os!!

amit irsz az az antiszemitizmus alapja! a zsidook nem tiltootttak ki egy kerresztenyt se sehonnan! ez hazzugsag! alaptalan vadsakodas a reszedrol, lellenben ti kerresztenyek --(a kesobbi 20ikszazadban horogkeresztenyek)-kitiiltottatook zsidokat,magluyakra kuldtetek zsidokatt es sszent konyveiket,gettoztattok zsidokat!!

a sarga csillag meg 2ik fulop -(philippe le belle!!)-francia uramlkodo idejebol ered,csak akkor egy kanarisarga rouelle-(kor)-volt szinteen sarga csucsos suveggel kotelezo a megturt zsidoknak francia fooldon!

2021. szept. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:

#26.

Azért ez igényelne bőven pontosítást... A fasizmus és a klerikalizmus furcsa ötvözete begyűrűzött a 20. század elején a Palesztinai Brit Mandátum területére is, olyan pártok vezetésével, mint a Lehi, az Irgun és még lehetne sorolni. Ezek a pártok Mussolinitől szerezték az ihletet, illetve egy eléggé erős vallásosság is társult hozzá. Ők voltak azok a szervezetek, akik brit telepesek családját gyilkolták, akik fekete, törzsi hitet gyakorlókat gyilkoltak.


A középkori zsidók is fundamentalisták voltak, csakúgy, mint a muszlimok vagy a keresztények. Én nem írtam, hogy bármint is csináltak volna. Azt írtam, hogy a középkori időszakban, valószínűleg, ha nekik is lett volna rá lehetőségük, nem veszett el volna Izrael, akkor ők is ugyanazt csinálták volna, mint a másik kettő ábrahámi testvérvallása. A vallási fundamentalizmus a középkori, ábrahámi vallások jellemvonása volt.


Azt nem tudom honnan vetted, hogy keresztény vagyok. (Lehet, hogy az vagyok, de lehet, hogy nem.)


Azt meg főleg nem, hogy antiszemita. De ugye jó volt megint valakit leantiszemitázni? :-) Személyeskedsz össze-vissza. Nem is ismersz. Honnan tudod, hogy én nem vagyok zsidó és judaista? Na? Honnan?


Nem vallásokról és nem is nemzetekről beszéltem, hanem a kor szelleméről, amiben a valláshoz társult az erőszakos térítés igénye és a fundamentalizmus.

2021. szept. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:

27. vagyok.

Pontosítok: Nem csak az ábrahámi vallások jellemvonása volt akkoriban, hanem mindegyiknek, a keleti vallásoknak és a szinkretista vallásoknak is jellemvonása volt.

2021. szept. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:

"a zsidook nem tiltootttak ki egy kerresztenyt se sehonnan!"

Már hogy a fenébe nem, hiszen üldözték is a keresztényeket, lásd az első vértanú, Szent István esetét, akit Jeruzsálemben köveztek halálra a zsidók.


Amúgy a keresztények nem küldtek máglyára zsidókat, ne hazudozz.

2021. szept. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:

26-27

Nem értem miért nem ismered el, hogy muzulmán vagy. Abban nincs semmi rossz, mindenkinek van valamilyen hite, miért ne lehetne éppen muzulmán.


A probléma veled ott van, hogy már nem először hozod azt az EGYEDÜL ÁLTALAD hangoztatott blöfföt, hogy valamely izraeli csoportnak köze lett volna Mussolinihez. Ilyent soha senki még nem hazudott.

Igy nem nehéz rájönni, hogy ki vagy.

2021. szept. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!