Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az, hogy meg vagyok keresztelv...

Az, hogy meg vagyok keresztelve be van jegyezve központilag, vagy csak a keresztelési emléklap bizonyítja?

Figyelt kérdés
2021. szept. 27. 09:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyakönyvben szerepel, méghozzá annak a plébániának/parókiának a keresztelési anyakönyvében, ahol anno megkereszteltek.
2021. szept. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És vajon más plébánia ki tudja onnan kérni, vagy el kell menni személyesen több száz kilómétert érte?

2021. szept. 27. 09:55
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell személyesen. Akár más plébánia is közvetíthet, de ha te felhívod őket, elmondod, hogy mit szeretnél és pontosan mi célból (pl. házasságkötéshez), akkor ki is postázzák.
2021. szept. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2021. szept. 27. 09:59
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Nem volt keresztlevelem. Engem egy helyen kereszteltek és másik helyen konfirmáltam. Amikor konfirmandus voltam kérték a keresztlevelem és anyu elment a parókiara de nem kapta meg. És féltem hogy szégyennek maradok és nem konfirmáknak le illetve inkább attól jobban hogy pogánynak gondolnak. De aztán a konfirmalo pap beszélt avval a templommal ahol keresztelték és valahogy lerendezték, e mailen állítolag bár nem tudom 2003 ban hogy volt internet. A konfirmaciora emléklapot 10 év után kaptam meg hiába kértem. Akkor is csak azért mert valakinek az anyja aki velem konfirmalt elment a paphoz és leszúrta az anyját hogy nem adott emléklapot senkinek. És a konfirmalo emléklapomon a születési és a keresztelesem adataimban sem az év sem.a hónap nem ugyanaz mint amikor valóban megkereszteltek. Ahol konfirmáltam a nagykönyvbe is tévesen írta be a pap mert láttam, onnan másolta ki, a másik templomba ahol keresztelték meg nincs papíron mert athoztak üde ahol bemasolta az aranykönyvbe. Nem lenne jó ha férjhez mennek mert aki keresztelt az meghalt, aki lekonfirmalt az nyugdíjba ment és az örökbefogadási adataim alapján rájönnek hogy téves ami az aranykönyvbe van. Mert 1989 október a keresztelesemnek beirva és akkor én anyunál se voltam hanem 1991 be keresztelték. Szóval rájönnének hogy nem stimmelnek az adatok és még azt hinnék nem vagyok megkeresztelve. Abba se vagyok biztos hogy az a könyv megvan mert mondtam hogy nyugdíjba ment a pap
2021. szept. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Leszídta az anyját nem leszúrta. Dd...elírja a telefon.
2021. szept. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
engem felnőttkorban kereszteltek, de nem kaptam keresztelési emléklapot. Keresztelés után is hetente többször jártam misére, illetve egyéb egyházi oktatásra, de a pap nem adta ide. Mindig volt valami kifogása, de szerintem csak az időt húzta. Kevés hívő járt a misékre, fiatalok szinte nem is, gondolom ezzel akart odaláncolni. De mivel elköltöztem, már nem megy semmire a kis rafináltságával. Viszont remélem, hogy a bejegyzést nem felejtette el, mert ha szükségem lesz rá valaha (keresztszülőség, házasság), akkor nem fogom tudni bizonyítani, hogy meg vagyok keresztelve. Esetleg a keresztelésen készült videó felvétellel :D
2021. szept. 27. 12:06
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy elfelejtette beírni. Anyakönyv-vezetési kötelezettsége van. Az emléklap amúgy sem hivatalos, de megértem persze, hogy hiányolod.
2021. szept. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálam is ez van csak református vagyok. Szarban lennék ha kéne a keresztlevelem, pláne ha kiderülne hogy az évszám meg a hónap el van tévesztve. Mert 1989 van beirva és én akkor még nem is voltam Nagyváradon és Gliguța Aurelia volt a nevem. Mert 1992- Ben tudtak névre venni. 1991- Ben mikor keresztelték meg Gliguța Aurelia voltam a eredeti román szüleim után csak a pap jóindulatát mullitt hogy a jelenlegi nevem írja be. Azt hinnék pogány vagyok amit nem bírnék elviselni. Meg a gondolatát sem.
2021. szept. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem meg fényképek sincs a keresztelesemnek és nem tudom bizonyítani. A pap halt anyunak egy fényképész, megcsinálta de nem adta nekünk Ida, azt mondta nem sikerültek. 1991- ben meg ezek a régi fényképezik voltak.
2021. szept. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!