Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kisfiam szeretnénk megkereszte...

Kisfiam szeretnénk megkeresztelni, de sajnos nincs olyan személy, aki szerintem erre jó lenne. Kivéve nagylányom, aki 12 éves. Imádják egymást. Hivatalosan lehet?

Figyelt kérdés
2021. szept. 28. 18:51
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Talán
2021. szept. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
86%
Tulajdonképpen mi a kérdésed? Nem találsz papot? Elvileg ezt a pap csinálja a templomban. Gondolom van telefonszám és lehet náluk időpontot kérni, mint esküvőkre vagy stb. Hogy kapcsolódik a 12 éves lányod ehhez a kérdéshez? Mit szeretnél elérni, mi a célod? Mi a problémád?
2021. szept. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Nem értem én se mit akar a muki. Azt, hogy a lànya legyen a keresztanyja, vagy azt, hogy maga a lány keresztelje 🤣
2021. szept. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Keresztszülőt keresel?
2021. szept. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a lányodat keresztszölőnek gondoltad, a válasz: nem lehet !
2021. szept. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%
Nem szükséges keresztszülő, a 12 éves lányod pedig biztos, hogy alkalmatlan rá.
2021. szept. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt nem kötelező, hogy legyen keresztszülő (nekem sincs), HA biztosítottnak látszik a keresztény nevelés a szülők, nagyszülők részéről.

Másrészt, a keresztszülőséghez 16. betöltött életév kell (hacsak a helyi püspökség nem állapított meg mást), illetve megkeresztelt és megbérmált személy kell, hogy legyen. Bérmálkozás viszont a gyakorlatban 14 év kor körül szokott lenni itt nálunk Magyarországon.

Tehát röviden: a 12 éves lány még túl fiatal ennek a felelősségteljes tisztségnek a betöltéséhez.

2021. szept. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!